Menu

AEG BCE455351M – Recenzie, testy a porovnania

91,3 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii S parou ako doplnkovou funkciou

Klady

  • Optimálny objem
  • Viacúrovňové pečenie
  • Kruhové výhrevné teleso
  • Katalytické čistenie
  • XL plech

Zápory

  • Nemá sondu na pečenie
  • Bez funkcie romzrazovania
500 € Orientačná cena

AEG BCE455351M je rúra s prídavnou parou, ktorá sa vyznačuje veľmi dobrým pomerom ceny k výkonu. Ponúkne optimálne veľký objem pre viacčlennú domácnosť, pričom vďaka technológii chladných dvierok môže byť vhodným riešením do domácnosti s deťmi.

Základné charakteristiky

Multifunkčná rúra AEG BCE455351M s prídavnou parnou funkciou zaujme predovšetkým tých užívateľov, ktorí pri výbere hľadia na dobrý pomer ceny a výkonu. Spadá do strednej cenovej relácie, pritom ponúkne praktické využitie v kuchyni a optimálny objem 72 litrov je v rámci nášho porovnania síce skôr základná hodnota, avšak objem je dostačujúci aj pre viacčlenné domácnosti, ktoré rady pečú a pripravujú ďalšie jedlá v rúre.

Čo sa týka parnej funkcie, pridáva sa na začiatku procesu pečenia pomocou prídavného tlačidla SteamBake. Jej hlavnou výhodou je, že vďaka nej môžete v rúre pripravovať chutné pečivo s chrumkavou kôrkou, aj cez ktorú zostane v strede mäkké a vláčne. Za výhodu tu považujeme kruhové výhrevné teleso, vďaka ktorému sa pokrmy v rúre prepečú rovnomerne aj vtedy, ak ju naplníte tromi plechmi. Kladne hodnotíme teleskopické výsuvy, ktoré uľahčia manipuláciu s horúcim plechom, rovnako si plusové body rúra získava za XL plech. Ten má oproti štandardným väčšiu plochu, teda umožňuje prípravu viacerých surovín súčasne.

Najmä pre domácnosti s malými deťmi potom môže byť výhodou technológia chladných dvierok, pri ktorých počas pečenia nehrozí popálenie zvonku. Na druhú stranu má ale rúra aj nejaké nedostatky. Bohužiaľ jej chýba teplotná sonda uľahčujúca správne prepečenie pokrmov, ktorú ponúka napríklad model Electrolux EOD6P71X. Nevýhodou je aj absencia niektorých funkcií, ako je pomerne bežné rozmrazovanie alebo špecialita v podobe sous vide.

Parameter Tento produkt
Výrobca

AEG

Objem (l)

72

Energetická trieda

A

Spotreba pri bežnom pečení (kWh)

0,95

Spotreba pri teplovzdušnom pečení (kWh)

0,81

Počet programov

9

Kruhové výhrevné teleso

Áno

Pravé parné varenie

Nie

Gril

Áno

Rozmrazovanie

Nie

Teplotná sonda

Nie

Sous-vide

Nie

Výsuvné rošty

Áno

Chladné dvierka

Áno

Ovládanie

Dotykový panel, otočné gombíky

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie dostáva vstavaná rúra s parnou funkciou veľmi dobré ohlasy. Na oficiálnom webe značky si tento model vyslúžil celkom 4,3 hviezdičiek z 5, čo je slušná hodnota. Užívateľom sa pritom najviac páčia parné funkcie a protiodtlačková úprava spolu s čistiacou technológiou, čo uľahčuje údržbu. Často si používatelia tiež chvália priaznivú cenu vzhľadom na parametre rúry a tiež fakt, že vo vnútri ponúka dostatok priestoru pre väčšinu typov plechov.

Negatívne ohlasy tento model dostáva iba na opotrebenie po rokoch používania, kedy niektoré časti v konštrukcii rúry začínajú oxidovať. Nie je však možné posúdiť, či k takejto situácii nedošlo cez nesprávne zaobchádzanie alebo kvôli nepravidelnému čisteniu.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Jednou z hlavných výhod kombinovanej rúry AEG je bezpochyby dobrý pomer ceny k výkonu. Ide o optimálne veľký model, ktorý dobre zapadne aj do viacčlennej domácnosti. Vďaka kruhovému výhrevnému telesu umožní súčasne používať až tri plechy, a aj napriek plnému naplneniu rúra zaistí rovnomerné prepečenie pokrmov. Kladne hodnotíme XL plech, na ktorý vďaka jeho o 20% väčšej ploche zmestíte viac surovín, a tiež technológiu chladných dvierok spolu s protiodtlačkovou úpravou, čo sa určite osvedčí v domácnosti s malými deťmi.

Plusové body pričítame aj za prítomnosť displeja, pod ktorým nájdete ovládací panel. Ochudobnení tu nie ste však ani o klasické otočné gombíky. K dispozícii je navyše aj časovač vrátane možnosti nastavenia zvukového signálu pri dokončení programu pečenia. Ďalšou výhodou je potom katalytická technológia uľahčujúca čistenie, ktorá spočíva v smaltovanom povrchu, z ktorého po vypálení mastnota samovoľne zoxiduje.

Oproti konkurencii má však táto rúra menší počet programov. Oželieť budete musieť napríklad funkciu rozmrazovania, sous vide a tiež absenciu teplotnej sondy. V rámci kombinovaných rúr s parnou funkciou sa nejedná o objemovo najväčší model, a tak ak radi pečiete alebo máte skutočne početnú domácnosť, bude lepšie sa poobzerať po väčšej variante.

Porovnanie s alternatívami

Ak ešte nie ste rozhodnutí pre rúru AEG BCE455351M a radi by ste ju porovnali s objemnejšou alternatívou, potom za prezretie stojí určite model Samsung NV7B4455UAB s objemom 76 litrov. Táto rúra je oproti AEG síce drahšia, na druhú stranu ponúkne okrem väčšieho objemu aj vyšší počet funkcií. Nechýba jej napríklad rozmrazovanie, teplotná sonda alebo funkcia sous vide. Navyše disponuje aj inteligentnou technológiou a je možné ju používať spoločne s aplikáciou SmartThings Cooking.

Ďalšou alternatívou k rúre AEG môže byť model Mora VTS 545 BX. Tá je v rámci porovnávaných kombinovaných rúr s parnou funkciou najväčšia, jej objem dosahuje 77 litrov. Na druhej strane sa s tým spája aj vyššia spotreba energie. Hodí sa skôr pre zástancov klasického ovládania, pretože na rozdiel od AEG jej chýba displej a ovláda sa iba zatláčacími gombíkmi.

Záverečné zhrnutie

AEG BCE455351M je kombinovaná vstavaná rúra s parnou funkciou, ktorá zaujme predovšetkým tých užívateľov, ktorí si potrpia na dobrý pomer ceny k výkonu. V rámci tejto kategórie síce nejde o najväčší model, napriek tomu sa však so svojím objemom 72 litrov hodí do viac člennej domácnosti. Tomu napomáha aj priložený XL plech, ktorý je oproti štandardným o 20 % väčší, a tak pojme viac surovín súčasne. Vďaka kruhovému výhrevnému telesu navyše môžete vo vnútri používať až 3 plechy súčasne bez toho, aby to malo negatívny vplyv na prepečenie jednotlivých surovín.

Kladne hodnotíme celkové spracovanie rúry, kedy jej nechýba digitálny displej s časovačom a zvukovým signálom, rovnako ako klasické otočné gombíky a dotykový panel. S ohľadom na bezpečnosť musíme vypichnúť technológiu chladných dvierok, ktorá sa uplatní najviac v domácnosti s malými deťmi, rovnako ako protiodtlačková úprava. Údržbu tu uľahčuje aj katalytická technológia čistenia. Nevýhodou môže byť pre niektorých užívateľov absencia niektorých funkcií, ako je rozmrazovanie, sous vide alebo teplotná sonda.

500 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: AEG BCE455351M | Hodnotenie: 91,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia AEG BCE455351M

AEG BCE455351M

500 € Orientačná cena