Menu

Recenzia a test AENO GH2S

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Veľa funkcií v kategorii Priamotopy

Klady

  • Konvekčný a infračervený ohrev
  • Ľubovoľné umiestnenie
  • Ovládanie na diaľku
  • Úsporná prevádzka
  • Elegantný vzhľad

Zápory

  • Vysoká investícia
  • Trochu ťažšia konštrukcia
  • Nie je najvýkonnejší
230 € Orientačná cena

AENO GH2S zaujme na prvý pohľad svojím moderným dizajnom a starostlivým spracovaním. Jedná sa o priamotop z vyššej cenovej kategórie, ktorý by mohol vďaka vysokému počtu funkcií a vychytávok osloviť aj náročnejších zákazníkov.

Základná charakteristika

Výkon síce nie je pri AENO GH2S výslovne uvedený, ale keďže býva pri priamotopoch takmer 100%, možno usudzovať, že sa jeho hodnota rovná príkonu 700 W. Medzi nami porovnávanými produktmi ide o nižšiu hodnotu. Tento priamotop však kombinuje konvekčný ohrev s infračerveným, čo by malo zaisťovať efektívnejšiu distribúciu tepla.

Nenájdete tu teda logicky ventilátor ani reguláciu výkonu. Teplotu v miestnosti je možné regulovať prostredníctvom termostatu, ktorý je dnes samozrejmosťou aj pri produktoch z nižších cenových hladín.

Funkcie, bezpečnosť a konštrukcia

Okrem unikátneho vzhľadu vyniká AENO GH2S aj na poli funkcií a doplnkov. Nechýba mu žiadny bezpečnostný prvok a ako jeden z mála ponúka diaľkové ovládanie cez Wi-Fi. V aplikácii môžete regulovať teplotu, vytvoriť prevádzkový plán či kontrolovať spotrebu energie. Vďaka tomu by mohol dobre zapadnúť do domácnosti, v ktorej prevažujú smart zariadenia.

Pri tomto priamotope máte značnú slobodu čo sa týka umiestnenia. V čase písania tejto recenzie (august 2023) totiž nenájdete na trhu veľa priamotopov, ktoré by bolo možné umiestniť na stenu aj voľne do priestoru. Je teda čisto na výbere užívateľa, kam priamotop umiestni. Je vodotesný, takže nebude mať problém ani s vlhkým prostredím v kúpeľni. Na časté prenášanie medzi miestnosťami je ale pomerne ťažký, pretože váži 8,9 kg.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (august 2023) síce neevidujeme k AENO GH2S vysoký počet užívateľských hodnotení, ale na druhú stranu predstavuje jeden z najpredávanejších modelov svojej kategórie. Značka AENO sa teší celosvetovej popularite a je vyhľadávaná hlavne nadšencami do inteligentných technológií.

Výrobky AENO sú veľmi dobre hodnotené aj odborníkmi. V roku 2023 značka získala dve ocenenia v prestížnej dizajnovej súťaži Red Dot Award, a to konkrétne za energeticky úsporné inteligentné kúrenie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Funkcie a vychytávky predstavujú hlavné prednosti priamotopu AENO GH2S. Samozrejmosťou sú všetky bezpečnostné prvky, detský zámok a termostat. Zaujímavou funkciou, ktorú nájdete zatiaľ len pri hŕstke produktov na trhu, je diaľkové ovládanie cez aplikáciu. V tej je možné okrem nastavenia teploty zostaviť aj plán kúrenia, takže sa môžete s režimom vykurovania naozaj vyhrať.

Oceňujeme aj kombináciu konvekčného a infračerveného ohrevu, ľubovoľnú voľbu umiestnenia a elegantný dizajn. Asi najväčšou nevýhodou je tu cena, ktorá môže byť pre niektorých zákazníkov odstrašujúca (hlavne s ohľadom na nižší výkon). Taktiež je potrebné počítať s tým, že s konštrukciou vážiacou 8,9 kg bude trochu náročnejšie manipulovať.

Porovnanie s alternatívami

Ak je pre vás dôležitý elegantný dizajn a diaľkové ovládanie, ale chcete produkt s trochu nižšou cenovkou, mohol by vás zaujať Klarstein Bornholm ACO7. Tento priamotop má navyše aj vyšší výkon (2 000 W), takže bez problémov vykúri aj väčšiu miestnosť. Vďaka kolieskam ho môžete pohodlne presúvať medzi miestnosťami, ale nemôžete ho upevniť na stenu. Nechýba mu ani diaľkové ovládanie, ktoré však nie je vo forme aplikácie, ale diaľkového ovládača.

Záverečné zhrnutie

AENO GH2S predstavuje moderne poňatý priamotop ponúkajúci pestrú škálu funkcií a bezpečnostných prvkov. Dá sa ovládať cez mobilnú aplikáciu, takže by mohol zaujať zákazníkov, ktorí majú slabosť pre inteligentné zariadenia. Navyše si tu môžete vybrať, či dáte prednosť umiestneniu na stenu, alebo ho radšej postavíte na zem. Vďaka vodeodolnosti sa dá nainštalovať aj do kúpeľne.

Parameter Tento produkt
Výrobca

AENO

Umiestnenie

Voľne stojaci bez koliesok s možnosťou zavesenia

Ventilátor

Nie

Príkon (W)

700

Termostat

Áno

Regulácia výkonu

Nie

Stupne výkonu

Nastavuje sa priamo teplota (0–40 °C)

Anti-Freeze

Áno

Časovač

Áno

Diaľkové ovládanie

Áno

Wi-Fi

Áno

Vodeodolný

Áno

Ďalšie bezpečnostné prvky

Ochrana proti prehriatiu, ochrana proti prevrhnutiu, detská poistka

Farba

Biela alebo čierna

Výška (cm)

36,5

Šírka (cm)

100

Hĺbka (cm)

1,1

Hmotnosť (kg)

8,9

230 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: AENO GH2S | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má osobné skúsenosti s použitím priamotopov aj iných typov doplnkového kúrenia, a teda sa v tejto oblasti dobre orientuje. Ako redaktorka je veľmi starostlivá, takže pre účely tejto stránky dôkladne preskúmala trh s priamotopmi a naštudovala si jednotlivé funkcie. Rada teda poradí, ako vybrať priamotop podľa individuálnych potrieb. Z tém týkajúcich sa vykurovania má na starosti aj infrapanely, olejové radiátory, klasické radiátory a kotly na pelety.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia AENO GH2S

AENO GH2S

230 € Orientačná cena