Menu

Recenzia a porovnanie Black&Decker CS3652LKA

82,6 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Aku skrutkovače nad 40 €

Klady

  • Nízka hlučnosť
  • Nižšia hmotnosť
  • Slušný výkon

Zápory

  • Dlhá doba nabíjania
  • Nižšie otáčky
  • Horšia kvalita spracovania
45 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Black&Decker CS3652LKA je aku skrutkovač vybavený integrovanou Li-ion batériou s kapacitou 1500 mAh, čo je pomerne bežná hodnota a pohodlne postačí na dlhšiu prevádzku bez neustáleho nutného dobíjania. Napätie tohto akumulátora potom prináša hodnotu 3,6 V, ktorá tiež predurčuje skrutkovač na bezproblémové využitie pre všetky domáce úkony. Problémová môže byť dlhšia doba nabíjania, ktorá je podľa dostupných údajov až 15 hodín, čo je naozaj veľa. 

Tento aku skrutkovač je jednorýchlostný s maximálnymi otáčkami 180 za minútu. Tento typ náradia sa pritom obvykle dostáva cez 200 otáčok za minútu (november 2019). Dobrý je naopak krútiaci moment 5 Nm. Nástroje sa v tomto prípade, podobne ako u ďalších základných aku skrutkovačov, vkladajú do štandardizovaného šesťhranného otvoru.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Black&Decker

Typ batérie

Li-ion, vstavaná

Napätie akumulátora (V)

3,6

Kapacita akumulátora (mAh)

1 500

Doba nabíjania (h)

15

Počet rýchlostí

1

Maximálne otáčky (ot./min)

180

Krútiaci moment (Nm)

5

Spôsob upnutia nástrojov

Vnútorný 1/4" šesťhran

Hodnotenie funkcií a charakteristík

Kvalita každého skrutkovača a možnosti jeho využitia sú do značnej miery ovplyvnené aj hmotnosťou a vybavenosťou funkciami. Celková váha vrátane akumulátora činí pri aku skrutkovači Black&Decker 320 gramov. To je hodnota, ktorú možno považovať za bezproblémovú a manipulácia je navyše u tohto náradia uľahčená aj ergonomicky tvarovanou a pogumovanou rukoväťou. Bonusom je potom aj svetlo, ktoré uľahčuje prácu na tmavých miestach. Aku skrutkovače nemožno považovať za hlučné nástroje, ale vždy poteší, keď je prístroj čo najtichší. Tento model vydáva zvuk o sile iba 54 dB.

Samozrejmosťou je potom možnosť voľby ľavého chodu na vyskrutkovanie, užitočná je aj aretácia vretena, vďaka ktorej sa zablokuje otáčanie a skrutku dotiahne užívateľ svojou vlastnou silou podľa potreby. Pozitívne je, že už základné vybavenie obsahuje aj transportný kufrík, kam sa zmestí aj ďalšie príslušenstvo vrátane bitov a pravouhlého nástavca, ktorý tiež nájdeme v balení.

Parameter Tento produkt
Spätný chod

Áno

Automatická aretácia vretena

Áno

Osvetlenie

Áno

Transportný kufor

Áno

Pogumovaná rukoväť

Áno

Hmotnosť (g)

320

Hlučnosť (dB)

54

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia tohto skrutkovača jeho hlavnú výhodu vidia vo veľkej sile skrutkovania, ktorú je schopný vyvinúť. Naopak za slabinu považujú dlhšiu dobu nabíjania akumulátorov, ktorá nie je u podobných zariadení úplne obvyklá.

Naše hodnotenie a záver

Aku skrutkovač Black&Decker CS3652LKA ocenia hlavne používatelia, ktorí chcú dobrý kompromis medzi cenou a výkonom. Má krútiaci moment až 5 Nm, vstavanú Li-ion batériu s kapacitou 1 500 mAh a štandardným napätím 3,6 V. Bohužiaľ s batériou sa spája najväčšia nevýhoda tohto modelu, a to neobvykle dlhá doba nabíjania. Neosloví ani nižší maximálny počet otáčok (180 za minútu). Jedná sa o jednorýchlostný aku skrutkovač s dobrou výbavou priamo v základe. V cene totiž dostanete kufor na náradie aj pravouhlý nástavec a bity. Pri práci sa môžete spoľahnúť na pogumovanú rukoväť aj osvetlenie, smer chodu je voliteľný. Poteší aj relatívne nízka hmotnosť a nízka hlučnosť 54 dB.

Ak si nepotrpíte na veľkú výbavu a hľadáte lacnejší model aku skrutkovača, možno vás zaujme recenzia na Compass C-LION 3,6V.

45 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Black&Decker CS3652LKA | Hodnotenie: 82,6 %
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii na starosti najmä technické témy. Aku skrutkovače patria medzi jeho novšie témy, v minulosti sa však živil montážou nábytku, a tak mu nejeden aku skrutkovač prešiel rukami. Ľahko vám tak vysvetlí napríklad rozdiel medzi bežným a bezuhlíkovým elektromotorom. Okrem náradia sa zaoberá aj recenziami elektroniky, napríklad výberom najlepších tabletov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Black&Decker CS3652LKA

Black&Decker CS3652LKA

45 € Orientačná cena