Menu

Recenzia a porovnanie Bosch IXO V Full

92,4 % Celkové hodnotenie

Ďalší na zváženie v kategorii Aku skrutkovače nad 40 €

Klady

  • Krátka doba nabíjania
  • Nízka hmotnosť
  • Bohaté príslušenstvo

Zápory

  • Vysoká cena v danej kategórii
  • Vyššia hlučnosť
  • Nie je najsilnejší
70 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Aku skrutkovač Bosch IXO V Full je veľmi dobrý pomocník na utiahnutie rôznych skrutiek, ponúka adekvátny krútiaci moment a rozšírené príslušenstvo. Ide o veľmi dobrého pomocníka napríklad pri skladaní nábytku, avšak na trhu ide o jeden z drahších aku skrutkovačov.   

Hodnotenie základných parametrov

Tento model je vybavený vstavanou Li-ion batériou s kapacitou 1500 mAh, čo je hodnota, ktorá pohodlne postačí na dlhšiu prevádzku bez neustáleho nutného dobíjania. Z pohľadu napätia akumulátora, ktorý podstatným spôsobom ovplyvňuje celkový výkon nástroja, si vedie skrutkovač štandardne v danej kategórii nástrojov. Hodnota 3,6 V by mala byť dostačujúca pre bežné využitie. Napriek tomu si navyše uchováva Bosch IXO V Full pomerne dobrý pomer doby nabíjania k výkonu a plné nabitie by malo zabrať iba tri hodiny.

Ide o jednorýchlostný model s maximálnym počtom otáčok 215 za minútu. Krútiaci moment je maximálne 4,5 Nm, čo zodpovedá skupine základných aku skrutkovačov (november 2019). Pokiaľ potrebujete väčšiu silu, kúpte si skôr silnejšiu aku vŕtačku. U týchto zariadení je pomerne bežné uchytenie nástrojov do šesťhranného otvoru.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Bosch

Typ batérie

Li-ion, vstavaná

Napätie akumulátora (V)

3,6

Kapacita akumulátora (mAh)

1 500

Doba nabíjania (h)

3

Počet rýchlostí

1

Maximálne otáčky (ot./min)

215

Krútiaci moment (Nm)

4,5

Spôsob upnutia nástrojov

Vnútorný 1/4" šesťhran

Hodnotenie funkcií a charakteristík

Okrem údajov ohľadom batérie je kvalita vŕtania určovaná u aku skrutkovačov taktiež možnosťou manipulácie a vybavenosťou funkciami. Skrutkovač Bosch IXO V Full si vedie v oboch týchto ohľadoch na výbornú. Jeho hmotnosť totiž predstavuje iba 300 gramov, čo je vzhľadom na jeho celkové vybavenie a výkon dobrá hodnota. Hlučnosť je naopak trochu vyššia a dosahuje až 70 dB. Čo sa týka funkcií, ponúkne vám Bosch IXO V Full spätný chod, ktorý umožní vytáčanie skrutiek na obe strany, ako aj osvetlenie, ktoré môže v niektorých prípadoch pomôcť pri skrutkovaní na tmavých miestach.

Samozrejmosťou je pogumovaná rukoväť pre jednoduchú a príjemnú manipuláciu, indikátor nabitia vám ukáže, koľko ešte v batérii zostáva energie. Za celkom užitočný taktiež považujeme ešte prenosný kufor, ktorý nájdete v základnom balení. Pozitívna je tiež široká ponuka príslušenstva, ako je uhlový nadstavec, excentrický nadstavec, sada bitov a ďalšie.

Parameter Tento produkt
Spätný chod

Áno

Automatická aretácia vretena

Áno

Indikátor nabitia

Áno

Osvetlenie

Áno

Transportný kufor

Áno

Pogumovaná rukoväť

Áno

Hmotnosť (g)

300

Hlučnosť (dB)

70

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia považujú za hlavné silné stránky skrutkovača predovšetkým veľmi dobrú ergonómiu, ktorá v kombinácii s prívetivou hmotnosťou znamená veľmi pohodlnú manipuláciu. Výhodou je aj príslušenstvo v podobe nadstavcov a širokej ponuky bitov. Za slabinu potom možno podľa užívateľov považovať snáď len vyššiu cenu, ktorá však úplne zodpovedá kvalitám skrutkovača. 

Hlavné klady a zápory

Medzi hlavnými výhodami tohto produktu je potrebné spomenúť výbornú funkčnosť, dobrú ergonómiu, ktorá vychádza aj z nízkej hmotnosti skrutkovača, a tiež množstvo nástavcov a bitov. Navrch je príjemná aj rýchla doba dobíjania, s tým sa ale zároveň spája nevýhoda, že sa prístroj pri nabíjaní nedá používať. Medzi ďalšie negatíva môžeme zahrnúť vyššiu cenu, alebo napríklad subjektívne vyššiu hlučnosť.

Naše hodnotenie a záver

Aku skrutkovač Bosch IXO V Full patrí v danej kategórii klasických aku skrutkovačov medzi kvalitné stroje. Má vstavanú Li-ion batériu s napätím 3,6 V a kapacitou 1 500 mAh. Doba nabíjania je okolo troch hodín, čo je slušné. Náradie ponúka jednu rýchlosť otáčania a to maximálne 215 otáčok za minútu. Nástroje sa vkladajú do šesťhranu, krútiaci moment je takmer 5 Nm. Zo sledovaných funkcií má všetko, potešia hlavne transportné krabice. Hmotnosť je prívetivá, iba 300 gramov. Horšie je to s hlučnosťou, ktorá dosahuje až 70 decibelov. Na trhu nájdete aj tichšie modely.

Veľkou prednosťou tohto prístroja je aj bohaté príslušenstvo nadstavcov a bitov. Ak sa vám tento model páči, ale chcete trochu ušetriť a na výbave vám až tak nezíde, prečítajte si recenziu na Bosch IXO V Basic.

70 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Bosch IXO V Full | Hodnotenie: 92,4 %
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii na starosti najmä technické témy. Aku skrutkovače patria medzi jeho novšie témy, v minulosti sa však živil montážou nábytku, a tak mu nejeden aku skrutkovač prešiel rukami. Ľahko vám tak vysvetlí napríklad rozdiel medzi bežným a bezuhlíkovým elektromotorom. Okrem náradia sa zaoberá aj recenziami elektroniky, napríklad výberom najlepších tabletov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bosch IXO V Full

Bosch IXO V Full

70 € Orientačná cena