Menu

Recenzia a porovnanie DeWALT DCF601D2

97,9 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Aku skrutkovače nad 40 €

Klady

  • Vysoký krútiaci moment
  • Bezuhlíkový elektromotor
  • Dve batérie v balení

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Vysoká cena
180 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

DeWALT DCF601D2 je aku skrutkovač, ktorý je určený pre náročných užívateľov a profesionálov. Batéria s kapacitou 2 000 mAh vyhovie aj pri dlhších pracovných nasadeniach, v balení sú navyše k dispozícii hneď dve. Jednu tak môžete používať a druhú kontinuálne nabíjať. Akumulátory majú napätie 12 V, čo je hodnota nadštandardná.

V praxi samozrejme táto hodnota sama o sebe nič neznamená, spravidla je však ukazovateľom vysokého výkonu. Inak tomu nie je ani v prípade tohto modelu, aku skrutkovač vyvinie krútiaci moment až 8 Nm a voľnobežné otáčky dosahujú 1 100 ot/min. Tieto hodnoty sú v porovnaní s ostatnými zariadeniami v našom výbere výrazne nadštandardné. Šesťhranný otvor s aretačným click systémom umožní rýchlu a jednoduchú výmenu bitov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

DeWALT

Typ batérie

Li-ion, vstavaná

Napätie akumulátora (V)

12

Kapacita akumulátora (mAh)

2 000

Počet rýchlostí

1

Maximálne otáčky (ot./min)

1 100

Krútiaci moment (Nm)

8

Spôsob upnutia nástrojov

Vnútorný 1/4" šesťhran

Hodnotenie funkcií a charakteristík

DeWALT je vo svete aku náradia považovaný za jednu z firiem produkujúcich náradie vysokej kvality. To sa premieta aj na modeli DeWALT DCF601D2. Skrutkovač využíva modernejší bezuhlíkový pohon, ktorý poskytuje vyšší výkon, ale aj dlhšiu životnosť. Konštrukcia je robustná, to sa odráža aj na vyššej hmotnosti. Tá sa pohybuje okolo 1 kilogramu, skrutkovač sa tak radí medzi ťažšie kúsky náradia.

Rukoväť vďaka pogumovaniu a vhodnej voľbe tvaru spĺňa predpoklady pre optimálnu ergonómiu. Ergonómii napomáha aj originálne riešenie nasvetlenia skrutkovaného miesta. Bežne výrobcovia umiestňujú na prednú časť skrutkovača iba jedinú LED diódu. DeWALT volil u tohto modelu odlišný prístup a skrutkované miesto je tak nasvetlené zo všetkých strán. Skrutkovač navyše ovláda aj plynulú reguláciu otáčok.

V kufríku nájdete okrem skrutkovača aj dvojicu batérií a nabíjačku, všetko je už obsiahnuté v cene tohto produktu. Indikátor stavu nabitia batérie vám pomôže rozoznať, či máte energie na prácu dostatok, alebo je vhodné batériu umiestniť na nabíjačku.

Parameter Tento produkt
Spätný chod

Áno

Automatická aretácia vretena

Áno

Indikátor nabitia

Áno

Osvetlenie

Áno

Transportný kufor

Áno

Pogumovaná rukoväť

Áno

Hmotnosť (g)

900

Hodnotenie ďalších užívateľov

Používatelia pozitívne hodnotia najmä pomerne nízku hmotnosť v porovnaní s inými profesionálnymi zariadeniami. Za hodnotné je označované aj dobré nasvetlenie pracovného miesta, celková kvalita prevedenia a plynulá regulácia otáčok. Negatív je v recenziách poskromne, častejšie sa však opakuje zmienka o neľahkej výmene bitov v pracovných rukaviciach, pretože je skľučovadlo krátke.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi hlavné klady tohto modelu je možné jednoznačne zaradiť vysokú kvalitu prevedenia, či už tela skrutkovača, alebo samotného bezuhlíkového motora. Rovnako ako krútiaci moment aj otáčky sú v kontraste iných modelov vysoké, podporené možnosťou ich plynulého regulovania. Pre bežného používateľa je potom negatívom vyššia hmotnosť, ktorá však zodpovedá profesionálnym zariadeniam. Na kúpu tohto modelu budete tiež musieť siahnuť trochu hlbšie do vrecka.

Záverečné zhrnutie

DeWALT DCF601D2 patrí medzi tie aku skrutkovače, ktoré je možné bez výhrad odporučiť aj profesionálom. Vysoký krútiaci moment 8 Nm, dlhá výdrž batérie a plynulá regulácia otáčok prácu značne uľahčia. Vďaka zaujímavo riešenému nasvieteniu pracovného miesta sa vždy trafíte do správneho miesta. Hmotnosť môže pôsobiť v kontraste s ostatnými modelmi v našom výbere ako vysoká, medzi profesionálnymi zariadeniami však v skutočnosti patrí medzi nižšie.

Kvalitné prevedenie a dobrá vybavenosť tohto modelu so sebou však prináša aj pomerne vysokú cenu, pokiaľ teda hľadáte aku skrutkovač pre bežné domáce využitie a nechcete do neho investovať vyššiu čiastku, pozrite sa na našu recenziu zaujímavého kompaktného modelu Makita DF001DW.

180 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: DeWALT DCF601D2 | Hodnotenie: 97,9 %
Jakub Gulec
Technický redaktor
Jakub má v našej redakcii v starostlivosti najmä technické témy. Aku skrutkovače patria medzi jeho novšie témy, v minulosti sa však živil montážou nábytku, a tak mu nejeden aku skrutkovač prešiel rukami. Ľahko vám tak vysvetlí napríklad rozdiel medzi bežným a bezuhlíkovým elektromotorom. Okrem náradia sa zaoberá aj recenziami elektroniky, napríklad výberom najlepších tabletov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia DeWALT DCF601D2

DeWALT DCF601D2

180 € Orientačná cena