Menu

Recenzia a porovnanie Fieldmann FDS 10102-A

70,7 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Najlacnejšie aku skrutkovače do 40 €

Klady

  • Nízka cena
  • Jednoduchá výmena bitov
  • Dve polohy rukoväte

Zápory

  • Nepraktická šírka hlavice
  • Chýba kufor
  • Dlhá doba nabíjania
15 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Aku skrutkovač Fieldmann FDS 10102-A patril v dobe nášho porovnania (október 2020) medzi tie najlacnejšie na trhu. Tak k nemu musíme do istej miery pristupovať aj v tomto hodnotení. Je teda jasné, že nebude dosahovať parametre tých najlepších a najdrahších prístrojov, ale aj tak sa jedná o pomerne kvalitné zariadenie. Zvládne až 220 otáčok za minútu a jeho krútiaci moment dosahuje 4,5 Nm. Na bežnú prácu v domácnosti by vám tak mal stačiť.

Skrutkovač funguje na Li-ion batérii s kapacitou 1300 mAh, ktorú nemožno vybrať, takže si vždy musíte postrážiť, aby bola k práci nabitá. Nepomôže vám totiž ani druhá batéria v zálohe. Do plna sa nabíja až 5 hodín, čo je vzhľadom na naše porovnanie celkom dlhá doba.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Fieldmann

Typ batérie

Li-ion, vstavaná

Napätie akumulátora (V)

3,6

Kapacita akumulátora (mAh)

1 300

Doba nabíjania (h)

5

Počet rýchlostí

1

Maximálne otáčky (ot./min)

220

Krútiaci moment (Nm)

4,5

Spôsob upnutia nástrojov

Vnútorný 1/4" šesťhran

Hodnotenie funkcií a charakteristík

Pri tomto modeli aku skrutkovača vás na prvý pohľad určite zaujme široká hlavica, po obvode ktorej sa nachádza šesť rôznych bitov. Máte ich tak prakticky uložené priamo na skrutkovači a nemusíte ich nikde inde skladovať ani hľadať. Pri skrutkovaní teda stačí zvoliť jeden z nich, ktorý práve potrebujete, a pár pohybmi ho presunúť doprostred hlavice. Má to však aj svoje nevýhody. Ste totiž do istej miery limitovaní počtom bitov, navyše je celá hlavica pomerne neprakticky široká.

Z vychytávok a funkcií stojí za zmienku LED osvetlenie a spätný chod. Pri používaní rozhodne oceníte pogumovanú rukoväť. Tá zaistí, že vám nebude skrutkovač kĺzať z ruky. Rukoväť je možné umiestniť do dvoch polôh, takže môžete voliť z klasického tvaru pištole, alebo ju umiestniť do vodorovnej polohy. Skrutkovaču však chýba indikátor nabitia, takže nebudete vedieť, koľko zostáva batérie a kedy je potrebné prístroj dobiť.

Parameter Tento produkt
Spätný chod

Áno

Indikátor nabitia

Nie

Osvetlenie

Áno

Transportný kufor

Nie

Pogumovaná rukoväť

Áno

Hmotnosť (g)

490

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia skrutkovača si ho prevažne chvália. Vyzdvihujú najmä pomer ceny ku kvalite, kedy za naozaj malý peniaz zaobstarali dobrého pomocníka do domácnosti. Pochvaľujú si praktický zásobník bitov aj pohodlné držanie prístroja. Podľa užívateľských recenzií na jedno nabitie zvládne zaskrutkovať 40 až 50 skrutiek. Hodnotenie býva teda celkom kladné, ale objavujú sa aj takí, ktorí sa sťažujú na nedostatočnú silu.

Naše hodnotenie a záver

Ak hľadáte naozaj lacný a napriek tomu pomerne výkonný aku skrutkovač, model Fieldmann FDS 10102-A vám môžeme rozhodne odporučiť. Nie je to síce žiadny kráľ medzi skrutkovačmi, ale pri občasných domácich prácach vám určite poslúži dostatočne. Oceňujeme najmä praktický zásobník bitov na hlavici, ktorý vás ušetrí mnohokrát zdĺhavého hľadania a vymieňania koncoviek. Do istej miery mu teda odpúšťame aj absenciu transportného kufríka, pretože bity máte uložené priamo v skrutkovači. Ako isté negatívum vidíme dlhé nabíjanie vstavaného akumulátora a chýbajúci indikátor nabitia. Musíte si tak strážiť, aby bol prístroj pred prácou vždy dostatočne nabitý, nech ho potom nemusíte zdĺhavo dobíjať.

Pokiaľ plánujete aku skrutkovač často prenášať a brať si ho na cesty, pozrite sa napríklad na Compass C-LION. Stojí iba o pár eur viac a dostanete k nemu už aj praktický transportný kufor.

15 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Fieldmann FDS 10102-A | Hodnotenie: 70,7 %
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii na starosti najmä technické témy. Aku skrutkovače patria medzi jeho novšie témy, v minulosti sa však živil montážou nábytku, a tak mu nejeden aku skrutkovač prešiel rukami. Ľahko vám tak vysvetlí napríklad rozdiel medzi bežným a bezuhlíkovým elektromotorom. Okrem náradia sa zaoberá aj recenziami elektroniky, napríklad výberom najlepších tabletov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Fieldmann FDS 10102-A

Fieldmann FDS 10102-A

15 € Orientačná cena