Menu

Recenzia a porovnanie Makita DF001DW

88,6 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Aku skrutkovače nad 40 €

Klady

  • Silný prístroj
  • Kufor so širokým príslušenstvom
  • Vysoké otáčky

Zápory

  • Vyššia hlučnosť
  • Trochu dlhšie nabíjanie
  • Mierne vyššia cena
50 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Makita DF001DW je kvalitný a silný aku skrutkovač za dobrú cenu. Má vstavanú Li-ion batériu, ktorá dodáva bežné napätie 3,6 V. Kapacita 1 500 mAh zodpovedá hornej hranici v našom porovnaní (november 2019), takže by ste nemali mať žiadny zásadný problém s tým, že by sa rýchlo vybila pri práci. Doba nabíjania sa pohybuje od 3 do 5 hodín, čo považujeme ešte za adekvátnu. Na druhú stranu nájdete aj rýchlejšie sa nabíjajúce zariadenie.

Tento jednorýchlostný model aku skrutkovača so šesťhranným otvorom zvládne až 220 otáčok za minútu. To považujeme za veľmi slušné. Dobrý je aj krútiaci moment 6 Nm, ktorý poskytne slušnú silu pre utiahnutie skrutiek.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Makita

Typ batérie

Li-ion, vstavaná

Napätie akumulátora (V)

3,6

Kapacita akumulátora (mAh)

1 500

Doba nabíjania (h)

4

Počet rýchlostí

1

Maximálne otáčky (ot./min)

220

Krútiaci moment (Nm)

6

Spôsob upnutia nástrojov

Vnútorný 1/4" šesťhran

Hodnotenie funkcií a charakteristík

V hodnotení sledovaných funkcií sme spokojní. Samozrejmosťou je možnosť spätného chodu, užitočná je aj aretácia vretena, vďaka ktorej môžete na dotiahnutie skrutky vyvinúť vlastnú silu. Osvetlenie miesta skrutkovania je štandardom u tejto skupiny náradia. Pozitívny je transportný kufor a bohaté príslušenstvo priamo v cene produktu. Dostanete naozaj široké portfólio rôznych bitov a nadstavcov.

Hmotnosť výrazne ovplyvňuje príjemnosť používania a hodnotu 360 gramov považujeme za dobrú, aj keď objavíte aj ľahšie skrutkovače. Pohodlné zaobchádzanie vylepší aj ergonomická rukoväť s pogumovaným povrchom. Zaujímavé je, že rukoväť môžete polohovať. Ľahko si zvolíte vhodný uhol na prácu. Hlučnosť je vyššia, než je u týchto prístrojov bežné, a dosahuje 70 dB.

Parameter Tento produkt
Spätný chod

Áno

Automatická aretácia vretena

Áno

Osvetlenie

Áno

Transportný kufor

Áno

Pogumovaná rukoväť

Áno

Hmotnosť (g)

360

Hlučnosť (dB)

70

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia, ktorí už model Makita DF001DW sami vyskúšali, chvália veľkú silu náradia a taktiež širokú ponuku príslušenstva. Páči sa im aj polohovateľná rukoväť. Za negatívum označujú snáď len mierne vyššiu hlučnosť.

Naše hodnotenie a záver

Makita DF001DW je aku skrutkovač s výhodným pomerom vynaložených financií a predvedenej práce. Li-ion batéria s napätím 3,6 V a kapacitou 1 500 mAh zaručí veľmi dobré používanie. Nabíjanie trvá priemerne asi 4 hodiny. Model má jednu rýchlosť s maximálnymi otáčkami až 220 za minútu. Krútiaci moment je v rámci nášho porovnania vyčnievajúci, dosahuje 6 Nm. Zo sledovaných funkcií ponúka prakticky všetko dôležité. Kladné body zbiera za kufor a bohaté príslušenstvo priamo v cene. Hmotnosť je celkom bežných 360 gramov, hlučnosť 70 dB ale štandard trochu prevyšuje.

Ak chcete naozaj tichý nástroj, môžeme vám odporučiť recenziu na Black&Decker CS3652LKA.

50 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Makita DF001DW | Hodnotenie: 88,6 %
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii na starosti najmä technické témy. Aku skrutkovače patria medzi jeho novšie témy, v minulosti sa však živil montážou nábytku, a tak mu nejeden aku skrutkovač prešiel rukami. Ľahko vám tak vysvetlí napríklad rozdiel medzi bežným a bezuhlíkovým elektromotorom. Okrem náradia sa zaoberá aj recenziami elektroniky, napríklad výberom najlepších tabletov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Makita DF001DW

Makita DF001DW

50 € Orientačná cena