Menu

Recenzia a porovnanie Narex AS 37-Li HYBRO

76,5 % Celkové hodnotenie

Zaujímavé spracovanie v kategorii Najlacnejšie aku skrutkovače do 40 €

Klady

  • Veľmi kompaktný
  • Vysoká kvalita
  • Slušné otáčky

Zápory

  • Len pre menšie skrutky
  • Nižší krútiaci moment
30 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Aku skrutkovač Narex AS 37-Li HYBRO na prvý pohľad splní názov svojej kategórie. V tomto prípade volil výrobca design klasického skrutkovača, s prístrojom sa tak dostanete aj do horšie dostupných miest. Napätie využívané týmto modelom je 3,6 V a samo o sebe tak vypovedá o pomerne nízkom výkone. Krútiaci moment sa zastavil na hodnote 4 Nm, pri doťahovaní ručným spôsobom je potom garantovaná aretácia až do 10 Nm.

Vybavený Li-Ion batériou s kapacitou 850 mAh nie je určený na celodennú profesionálnu prácu, nabíjanie batérie však prebieha veľmi rýchlo, a to prostredníctvom klasického microUSB konektora. Behom 45 minút tak doplníte batériu do maxima s využitím obyčajnej nabíjačky určenej pre mobil. Otáčky naprázdno dosahujú hodnotu 280 za minútu, rýchlosťou tak patrí v kategórii medzi výkonnejšie. Upínanie bitu je riešené ako šesťhran.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Narex

Typ batérie

Li-ion, vstavaná

Napätie akumulátora (V)

3,6

Kapacita akumulátora (mAh)

850

Doba nabíjania (h)

0,75

Počet rýchlostí

1

Maximálne otáčky (ot./min)

280

Krútiaci moment (Nm)

4

Spôsob upnutia nástrojov

Vnútorný 1/4" šesťhran

Hodnotenie funkcií a charakteristík

Úplne zásadným benefitom tohto modelu je jeho prevedenie v tvare skrutkovača. To síce dáva menej priestoru na robustný elektromotor či kapacitnejšiu batériu, na druhú stranu zariadenie padne dobre do ruky. S tým sa spája aj veľmi nízka hmotnosť iba 170 g a kompaktné rozmery. Prístroj môžete pohodlne prenášať vo vrecku. Samozrejmosťou je potom osvetlenie pracovného priestoru pomocou integrovanej diódy.

Pretože tento prístroj nájde svoje miesto skôr pri montážach v domácnosti, jednoduchá práca a dobrá ergonómia potešia napríklad pracovníkov v servisoch, ktorí demontujú elektroniku. Nemôže teda chýbať možnosť spätného chodu, ktorá je na tieto účely úplne zásadná. Skrutkovač je celkovo pomerne tichý.

Parameter Tento produkt
Spätný chod

Áno

Automatická aretácia vretena

Áno

Indikátor nabitia

Áno

Osvetlenie

Áno

Transportný kufor

Nie

Pogumovaná rukoväť

Áno

Hmotnosť (g)

170

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia hodnotia tento prístroj veľmi kladne, a to najmä z dôvodu jeho skladnosti, jednoduchosti využitia a veľmi rýchleho dobíjania batérie. Niektorí používatelia ho označujú skôr za hračku, než za profesionálny nástroj, druhým dychom však dopĺňajú, že si prácu bez tejto hračky vo vrecku už nevedia predstaviť.

Naše hodnotenie a záver

Aku skrutkovač Narex AS 37-Li HYBRO nájde svoje miesto u každého majstra, nejedná sa však o nástroj určený pre náročnú prácu na stavbe či každodennú montáž nábytku. Krútiaci moment 4 Nm vyhovie skôr menšej záťaži. Úplne nadpriemerná je potom ergonómia. Skrutkovač dosahuje veľmi nízku hmotnosť 170 gramov a patrí tak medzi vôbec najľahšie dostupné modely. Rovnako tak je vyhovujúce aj veľmi rýchle dobíjanie batérie.

Ak však hľadáte aku skrutkovač pre každodennú náročnú prácu, alebo potrebujete zariadenie s vyšším krútiacim momentom, pripravili sme pre vás aj recenziu modelu Makita DF001DW, ktorý tieto parametre spĺňa.

30 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Narex AS 37-Li HYBRO | Hodnotenie: 76,5 %
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii na starosti najmä technické témy. Aku skrutkovače patria medzi jeho novšie témy, v minulosti sa však živil montážou nábytku, a tak mu nejeden aku skrutkovač prešiel rukami. Ľahko vám tak vysvetlí napríklad rozdiel medzi bežným a bezuhlíkovým elektromotorom. Okrem náradia sa zaoberá aj recenziami elektroniky, napríklad výberom najlepších tabletov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Narex AS 37-Li HYBRO

Narex AS 37-Li HYBRO

30 € Orientačná cena