Menu

Recenzia a porovnanie Proteco 51.10-AS-03-SH

78,1 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Najlacnejšie aku skrutkovače do 40 €

Klady

  • Bohaté príslušenstvo
  • Samostatné svietidlo
  • Nízka hlučnosť

Zápory

  • Skôr priemerná sila uťahovania
  • Bez transportného kufra
  • Trochu dlhšie nabíjanie
30 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Aku skrutkovač Proteco 51.10-AS-03-SH si svojich fanúšikov nájde vďaka dobrému výkonu a veľkému príslušenstvu za slušnú cenu. V rámci podkategórie ide síce o drahší model, ale aj tak ide o aku skrutkovač za cenu pod 40 €, čo považujeme za dobré.

Hodnotenie základných parametrov

Má vstavanú Li-ion batériu s napätím 3,6 V a kapacitou 1 300 mAh, čo sú celkom bežné hodnoty v kategórii základných aku skrutkovačov. Doba nabíjania sa pohybuje medzi 3 a 5 hodinami. Tento jednorýchlostný model zvláda až 200 otáčok za minútu, čo považujeme za pomerne bežnú hodnotu (november 2019).

Nástroje sa v tomto prípade vsúvajú do vnútorného šesťhranného otvoru, krútiaci moment 3 Nm nie je nejako veľký. Na trhu nájdeme aj silnejšie nástroje.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Proteco

Typ batérie

Li-ion, vstavaná

Napätie akumulátora (V)

3,6

Kapacita akumulátora (mAh)

1 300

Doba nabíjania (h)

4

Počet rýchlostí

1

Maximálne otáčky (ot./min)

200

Krútiaci moment (Nm)

3

Spôsob upnutia nástrojov

Vnútorný 1/4" šesťhran

Hodnotenie funkcií a charakteristík

Pri hodnotení funkcií a príslušenstva sme s týmto produktom spokojní, až na to, že priamo v cene nie je transportný kufrík. Ten by sa pritom hodil, pretože výrobca dodáva veľké množstvo nadstavcov (bočné, rezacie, uhlové) a bitov. Samozrejmosťou je možnosť voľby ľavého chodu, poteší aj aretácia vretena na zablokovanie otáčania, čo umožní utiahnutie skrutky vlastnou silou. Nechýba ani indikátor nabitia, ergonomická rukoväť s pogumovaním pre ľahké a bezpečné zaobchádzanie a tiež osvetlenie miesta, kde práve skrutkujete. K tomu má navyše tento prístroj integrované samostatné svietidlo, dá sa teda použiť ako baterka nezávisle na tom, či pracujete alebo nie.

Hmotnosť 400 gramov berieme ešte ako adekvátnu, napriek tomu nájdeme aj v našom porovnaní ľahšie modely. Poteší nízka hlučnosť okolo 55 decibelov.

Parameter Tento produkt
Spätný chod

Áno

Automatická aretácia vretena

Áno

Indikátor nabitia

Áno

Osvetlenie

Áno

Transportný kufor

Nie

Pogumovaná rukoväť

Áno

Hmotnosť (g)

400

Hlučnosť (dB)

55

Hodnotenie užívateľov

Ľudia najčastejšie ako pozitívum spomínajú široké príslušenstvo za dobrú cenu, aj keď v danej podkategórii nájdete aj lacnejšie modely. Nájdete tu rôzne nadstavce a bity, preto dosť užívateľov prekvapuje, že všetko nie je v transportnom kufri. Vyzdvihujú aj nižšiu hlučnosť. Občas sa medzi negatívami spomína napríklad dlhšia doba nabíjania.

Hlavné klady a zápory

Ako už bolo spomenuté, veľkou výhodou aku skrutkovača Proteco je jeho široké príslušenstvo, vrátane napríklad rezacieho nadstavca. Všetko pritom za prívetivú cenu. Zaujímavou vychytávkou je možnosť svietenia nezávisle na práci skrutkovača. Krútiaci moment nie je extra výrazný, ale určite dostačuje. Za nevýhodu považujeme, aj vzhľadom na širšie príslušenstvo, neprítomnosť transportného kufríka, alebo napríklad dlhšie nabíjanie akumulátora.

Naše hodnotenie a záver

Proteco 51.10-AS-03-SH je aku skrutkovač, ktorý je dodávaný s bohatým príslušenstvom v podobe výmenných nadstavcov a bitov. V prístroji je navyše integrované samostatné svietidlo. Li-ion akumulátor je tiež vstavaný a má napätie 3,6 V. Kapacita 1 300 mAh je celkom bežná, batéria sa nabije za približne 4 hodiny. Tento jednorýchlostný aku skrutkovač, s maximálnym počtom 200 otáčok za minútu, veľmi neosloví silou uťahovania, krútiaci moment je 3 Nm. Zo sledovaného funkčného vybavenia nič nechýba, nepoteší ale fakt, že v cene bohužiaľ nezahŕňa transportný kufrík. Hmotnosť 400 gramov je celkom dobrá, hlučnosť 55 dB zodpovedá skôr dolnej hranici v našom porovnaní.

Ak vám nevadí vyššia cena aj hlučnosť a naopak chcete silný stroj s väčším krútiacim momentom, odporúčame na prečítanie recenziu na akumulátorový skrutkovač Makita DF001DW.

30 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Proteco 51.10-AS-03-SH | Hodnotenie: 78,1 %
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii na starosti najmä technické témy. Aku skrutkovače patria medzi jeho novšie témy, v minulosti sa však živil montážou nábytku, a tak mu nejeden aku skrutkovač prešiel rukami. Ľahko vám tak vysvetlí napríklad rozdiel medzi bežným a bezuhlíkovým elektromotorom. Okrem náradia sa zaoberá aj recenziami elektroniky, napríklad výberom najlepších tabletov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Proteco 51.10-AS-03-SH

Proteco 51.10-AS-03-SH

30 € Orientačná cena