Menu

Recenzia a test DeWALT DCD795D2

87,6 % Celkové hodnotenie

Top 2 v kategorii Aku vŕtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,5/10
  Hodnotenie batérie a nabíjania
 • 8,3/10
  Hodnotenie vŕtania a hmotnosti
 • 10/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Vysoký výkon
 • Rýchle nabíjanie
 • Príklep

Zápory

 • Ľahko vyššia hmotnosť
 • Vyššia cena
 • Nižší točivý moment vzhľadom k cene
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Aku vŕtačka značky DeWALT je vybavená silným Li-Ion akumulátorom s napätím 18 V, čo naznačuje, že pôjde o jeden z výkonnejších modelov. Kapacita akumulátora 2 Ah bola v dobe vzniku recenzie (september 2020) vcelku priemerná a priemerná tak bude aj výdrž vŕtačky. Výhodou je ale rýchle nabíjanie, akumulátor sa stihne dobiť za 30 min. Vzhľadom na vyšší výkon pravdepodobne nebude nijako zvlášť prekvapujúca ani vyššia hmotnosť vŕtačky. Tá s 1,62 kg presiahla vtedajší priemer, ale stále sa dá pokladať za ľahkú. Rozmermi sa stále držala v bežnom štandarde, na konkrétnu výšku a dĺžku modelu sa môžete pozrieť v tabuľke.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

DeWALT

50 % Makita, 30 % DeWALT, 10 % Scheppach, 10 % Black & Decker
Typ akumulátora

Li-ion

100 % Li-ion
Napätie akumulátora (V)

18

90 % 18, 10 % 20
Doba nabíjania (min)

30

65,90
Kapacita akumulátora (Ah)

2

2,21
Hmotnosť vrátane akumulátora (kg)

1,62

1,72
Dĺžka (mm)

197

Výška (mm)

218

Hodnotenie vŕtania a funkcií

Od vŕtačky v podobnej cenovej kategórii už môžeme očakávať pomerne slušnú výbavu, ani model DeWALT nie je v tomto smere výnimkou. Do dreva vyvŕta otvor s priemerom až 38 mm, do ocele až 13 mm, čo sú pomerne slušné rozmery. Rovnako tak upínací rozsah skľučovadla 13 mm patril v našom porovnaní k tým lepším. Točivý moment 60 Nm je nadpriemerný, čo opäť vypovedá o vysokej účinnosti vŕtačky. Z výbavy potom nechýba plynulé nastavenie otáčok, spätný chod ani príklep, bez problému ju preto využijete na uťahovanie, povoľovanie aj vŕtanie do drolivého materiálu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Max. priemer vŕtania do dreva (mm)

38

40,80
Max. priemer vŕtania do ocele (mm)

13

80 % 13, 10 % 15, 10 % 10
Maximálny upínací rozsah skľučovadla (mm)

13

90 % 13, 10 % 10
Točivý moment (Nm)

60

55,10
Plynulé nastavenie otáčok

Áno

100 % Áno
Príklep

Áno

50 % Áno, 50 % Nie
Spätný chod

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Vŕtačku DeWALT ohodnotilo niekoľko desiatok krátkodobých aj dlhodobých užívateľov a väčšinou o tomto modeli hovoria v superlatívoch. Chvália najmä výkon vŕtačky, pozitívne hodnotí aj príklep, výdrž batérie a rýchle nabíjanie. Ako nedostatok spomínajú skôr drobnosti, ako napríklad neideálne prevedenie kufríka.

Naše hodnotenie a záver

Aku vŕtačka DeWALT DCD795D2 patrí k drahším, ale aj výkonnejším modelom. Rýchlo sa nabíja a má priemernú výdrž, zaujme ale vysokým napätím akumulátora, rovnako ako točivým momentom. Nechýba jej regulácia otáčok, spätný chod ani príklep, jej využitie je teda naozaj variabilné. Do dreva aj ocele vám vyvŕta pomerne veľké otvory a ani jej hmotnosť nie je nijako tragická, aj keď už sa dostala nad priemer. Jedinou zásadnejšou nevýhodou tak môže byť snáď len vyššia cena. Ak hľadáte nejaké finančne dostupnejšie riešenie, za zváženie stojí napríklad vŕtačka Makita HP457DWE, ktorá má len o niečo slabší výkon.

200 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: DeWALT DCD795D2 | Hodnotenie: 87,6 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým redaktorom našej redakcie. Aku vŕtačkami sa zaoberá cez rok, skúseností nabral aj v praxi, či už na stavbe, v nábytku alebo u zámočníkov. Vďaka kombinácii pracovných skúseností s dobrým naštudovaním problematiky vám bez problémov vysvetlí napríklad rozdiel medzi jednotlivými typmi vrtákov. Okrem aku vŕtačiek si môžete jeho recenzie prečítať aj pri televíziách, monitoroch a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia DeWALT DCD795D2

DeWALT DCD795D2

200 € Orientačná cena