Menu

DeWALT DCD996P2 – Recenzie, testy a porovnania

89,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz testu 2024 v kategorii Aku vŕtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Hodnotenie batérie a nabíjania
 • 8,9/10
  Hodnotenie vŕtania a hmotnosti
 • 10/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Vysoká výdrž batérie
 • Vysoký točivý moment

Zápory

 • Vysoká cena
 • Vysoká hmotnosť
350 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Vŕtačka DeWALT DCD996P2 sa už radí medzi profesionálne modely. So svojim Li-Ion akumulátorom s kapacitou 5 Ah ponúkne dlhú prevádzku na jedno nabitie. Táto kapacita je viac ako 2,5-krát vyššia ako je priemerná hodnota (v septembri 2020), preto je tiež logická dlhá doba nabíjania. Batéria sa nabije do plnej kapacity počas 90 minút, v balení je k dispozícii iba 1 kus. Napätie 18 V naznačuje vysoký výkon. Vplyvom veľkej kapacity batérie je tiež hmotnosť vyššia, než je priemer. Zariadenie váži 2,1 kg. Rozmery sú aj napriek vysokej hmotnosti priemerné.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

DeWALT

50 % Makita, 30 % DeWALT, 10 % Scheppach, 10 % Black & Decker
Typ akumulátora

Li-ion

100 % Li-ion
Napätie akumulátora (V)

18

90 % 18, 10 % 20
Doba nabíjania (min)

90

65,90
Kapacita akumulátora (Ah)

5

2,21
Hmotnosť vrátane akumulátora (kg)

2,1

1,72
Dĺžka (mm)

213

Výška (mm)

208

Hodnotenie vŕtania a funkcií

Špičkové hodnoty tohto zariadenia nájdete v jeho vŕtacích parametroch. Vďaka silnej batérii dokáže vŕtať otvory do dreva až do priemeru 55 mm, čo je hodnota vysoko nad priemerom. Nadštandardný je aj maximálny rozmer otvorov vŕtaných do ocele. Ten je určený na hodnotu 15 mm. Skľučovadlo pojme vrtáky s driekom 1,5 až 13 mm. Točivý moment s hodnotou 95 Nm zvládne aj tie najnáročnejšie úkony a v septembri roku 2020 bol takmer dvakrát vyšší ako priemer zariadení zaradených do nášho testu. Model disponuje trojstupňovou prevodovkou, ktorá zvyšuje jeho životnosť. Funkcia príklepu je v danej cenovej kategórii už bežná, výnimkou nie je ani tento model. Samozrejmosťou sú funkcie plynulého nastavenia otáčok a spätného chodu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Max. priemer vŕtania do dreva (mm)

55

40,80
Max. priemer vŕtania do ocele (mm)

15

80 % 13, 10 % 15, 10 % 10
Maximálny upínací rozsah skľučovadla (mm)

13

90 % 13, 10 % 10
Točivý moment (Nm)

95

55,10
Plynulé nastavenie otáčok

Áno

100 % Áno
Príklep

Áno

50 % Áno, 50 % Nie
Spätný chod

Áno

100 % Áno

Hodnotenie užívateľov

Model DeWALT DCD996P2 si v užívateľských recenziách nesie renomé silného a robustného zariadenia pre náročných a profesionálov. Konkrétneho vymenovania sa dočkala aj batéria typu XR, ktorá vydrží skutočné dlho. Jediné, čo sa objavilo v hodnoteniach ako drobná výhrada je absencia držiakov na nástavce, bity. Ten je vhodný najmä pri práci na rebríku.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Profesionálna aku vŕtačka DeWALT DCD996P2 je z výroby vybavená kvalitným elektromotorom, namáhané časti zariadenia vyrobil DeWALT z kovu. Batéria sa vyznačuje dlhou výdržou, ale aj vyššou hmotnosťou. Nechýba funkcia príklepu, čo je však skutočne zaujímavé, je veľmi vysoký točivý moment. Ten dosahuje hodnotu 95 Nm, vŕtačka dobre poslúži aj pri vŕtaní masívnejšieho kovu. Jedinou zásadnou nevýhodou je potom vyššia cena.

Naše hodnotenie a záver

Vŕtačke DeWALT DCD996P2 je možné vytknúť jediné a tým je iba jedna batéria v balení. V danej cenovej kategórii by sa ich dalo očakávať viac. Čo do funkcií a prevádzkových parametrov je toto zariadenie vhodné aj pre tie najnáročnejšie aplikácie a dokonale vyhovie aj profesionálom. Zákazníci vo svojich recenziách najčastejšie spomínajú vysokú výdrž batérie, vysoký výkon vŕtačky a skvelú kvalitu prevedenia. Spomínaný je aj silný točivý moment. Pokiaľ by ste hľadali prístroj v nižšej cenovej hladine, ktorý sa svojimi parametrami blíži tomuto, potom sa pozrite na DeWALT DCD795D2.

350 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: DeWALT DCD996P2 | Hodnotenie: 89,0 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým redaktorom našej redakcie. Aku vŕtačkami sa zaoberá cez rok, skúseností nabral aj v praxi, či už na stavbe, v nábytku alebo u zámočníkov. Vďaka kombinácii pracovných skúseností s dobrým naštudovaním problematiky vám bez problémov vysvetlí napríklad rozdiel medzi jednotlivými typmi vrtákov. Okrem aku vŕtačiek si môžete jeho recenzie prečítať aj pri televíziách, monitoroch a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia DeWALT DCD996P2

DeWALT DCD996P2

350 € Orientačná cena