Menu

Makita DDF458RF3J – Recenzie, testy a porovnania

77,7 % Celkové hodnotenie

Top 9 v kategorii Aku vŕtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,8/10
  Hodnotenie batérie a nabíjania
 • 8,1/10
  Hodnotenie vŕtania a hmotnosti
 • 6,7/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Doba nabíjania
 • Sila vŕtania

Zápory

 • Vyššia hmotnosť
 • Vysoká cena
390 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Aku vŕtací skrutkovač Makita DDF458RF3J s moderným akumulátorom typu Li-Ion predstavuje ďalší z modelov hodnotených v novembri 2017. Akumulátor má napätie 18 V, čo je nadpriemerná hodnota, pre domáce využitie stačí dokonca len 15 V. Kapacita akumulátora je 3 Ah, čo je tiež nadpriemer, v čase vzniku recenzie bola priemerná hodnota 1,73 V, teda takmer polovičná. Doba nabíjania 22 minút nás veľmi milo prekvapila, v čase písania tejto recenzie išlo o najnižšiu dobu nabíjania v našom porovnávacom teste.

Model váži aj s akumulátorom 2,3 kg, čo bola v čase vzniku recenzie jedna z vyšších hodnôt v porovnávacom teste a pre niektorých používateľov to môže byť nepohodlné, hlavne pre dlhšiu prácu. Veľkostne si na tom vedie zariadenie vcelku dobre, hodnoty sú ľahko nadpriemerné voči priemeru, nejde ale o žiadneho obra, s ktorým by sa vám zle manipulovalo. Na výšku meria 259 mm, na dĺžku 225 mm.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Makita

50 % Makita, 30 % DeWALT, 10 % Scheppach, 10 % Black & Decker
Typ akumulátora

Li-ion

100 % Li-ion
Napätie akumulátora (V)

18

90 % 18, 10 % 20
Doba nabíjania (min)

22

65,90
Kapacita akumulátora (Ah)

3

2,21
Hmotnosť vrátane akumulátora (kg)

2,3

1,72
Dĺžka (mm)

225

Výška (mm)

259

Hodnotenie vŕtania a funkcií

V rámci hodnotenia vŕtania a funkcií je potrebné zdôrazniť, že záleží na vašich individuálnych potrebách. Premyslite si, či budete chcieť vŕtať do dreva, alebo napríklad do ocele a aké priemery výsledných otvorov vyžadujete. Makita DDF458RF3J si v oboch prípadoch vedie naozaj dobre. Do dreva zvládne vyvŕtať až 76 mm veľký otvor, do ocele potom vyvŕta maximálne 13 mm otvor, čo už je skôr priemerná hodnota. Dôležitý je aj točivý moment, ide o ďalšieho ukazovateľa výkonu. Vrták je silný 58 Nm a to v kombinácii s vyššie spomínaným napätím akumulátora znamená, že bude prístroj naozaj silný a využitie nájde aj pri náročnejšej činnosti.

Do nášho hodnotenia sme zahrnuli aj to, či má vŕtačka plynulé nastavenie otáčok, príklep a spätný chod, teda funkcie, ktoré zvyšujú komfort používania. Pri modeli značky Makita chýba len príklep, nad čím určite mnoho užívateľov prižmúri oko.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Max. priemer vŕtania do dreva (mm)

76

40,80
Max. priemer vŕtania do ocele (mm)

13

80 % 13, 10 % 15, 10 % 10
Maximálny upínací rozsah skľučovadla (mm)

13

90 % 13, 10 % 10
Točivý moment (Nm)

58

55,10
Plynulé nastavenie otáčok

Áno

100 % Áno
Príklep

Nie

50 % Áno, 50 % Nie
Spätný chod

Áno

100 % Áno

Naše hodnotenie a záver

Za cenu okolo 350 € ponúka aku vŕtačka Makita DDF458RF3J hlavne naozaj silný výkon, ktorý využijú pravdepodobne nielen domáci majstri, ale aj profesionáli. Vŕtačka ponúka taktiež prekvapivo veľký maximálny priemer vŕtania do dreva, do ocele vyvŕta vcelku priemerný otvor. Zariadenie musíme pochváliť aj v prípade akumulátora, ten má vysokú kapacitu a krátku dobu nabíjania, výrobca deklaruje dobu nabíjania 22 minút. To, a tiež fakt, že k prístroju sú dodávané tri akumulátory, je predpoklad na časovo neobmedzenú prácu, nebude potrebné čakať na zdĺhavé nabíjanie. Snáď jedinou slabinou prístroja je hmotnosť, ktorá nekonečnú prácu trošku limituje. S 2,3 kilogramami sa každému nemusí pracovať úplne pohodlne. Pokiaľ však plánujete aku vŕtačku používať skôr nárazovo a cena tohto modelu je pre vás zbytočne vysoká, odporúčame zvážiť niektoré ďalšie produkty v našom porovnávacom teste, napríklad model Bosch GSB 18-2-LI Plus Professional.

390 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Makita DDF458RF3J | Hodnotenie: 77,7 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým redaktorom našej redakcie. Aku vŕtačkami sa zaoberá cez rok, skúseností nabral aj v praxi, či už na stavbe, v nábytku alebo u zámočníkov. Vďaka kombinácii pracovných skúseností s dobrým naštudovaním problematiky vám bez problémov vysvetlí napríklad rozdiel medzi jednotlivými typmi vrtákov. Okrem aku vŕtačiek si môžete jeho recenzie prečítať aj pri televíziách, monitoroch a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Makita DDF458RF3J

Makita DDF458RF3J

390 € Orientačná cena