Menu

Makita DDF482RFEB – Recenzie, testy a porovnania

84,1 % Celkové hodnotenie

Top 4 v kategorii Aku vŕtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 8,8/10
  Hodnotenie batérie a nabíjania
 • 8,6/10
  Hodnotenie vŕtania a hmotnosti
 • 6,7/10
  Hodnotenie funkcií

Klady a zápory

 • Točivý moment
 • Kapacita akumulátora
 • Chýba príklep
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Aku vŕtačka Makita s moderným akumulátorom Li-Ion na prvý pohľad zaujme veľmi dobrými parametrami. Napätie akumulátora 18 V naznačuje, že pôjde o výkonný stroj. Kapacita 3 Ah potom sľubuje dlhú výdrž, bežnejšia kapacita bola v čase písania recenzie (september 2020) 2 Ah a menej. Aj napriek vysokej kapacite sa batéria vŕtačky veľmi rýchlo nabíja, v ideálnom prípade sa stihne dobiť už za 22 min, bežná je aj niekoľkonásobne dlhšia doba nabíjania. Drobným nedostatkom môže byť pre niektorých používateľov hmotnosť 1,7 kg, ktorá ľahko presiahla vtedajší priemer. Ten bol ale nižší len o 0,1 kg, nejde teda o nijako závratný rozdiel. Samozrejme sa ale nájdu aj výrazne ľahšie modely. Rozmery vŕtačky sú pomerne bežné, nájdete ich nižšie v tabuľke.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Makita

50 % Makita, 30 % DeWALT, 10 % Scheppach, 10 % Black & Decker
Typ akumulátora

Li-ion

100 % Li-ion
Napätie akumulátora (V)

18

90 % 18, 10 % 20
Doba nabíjania (min)

22

65,90
Kapacita akumulátora (Ah)

3

2,21
Hmotnosť vrátane akumulátora (kg)

1,7

1,72
Dĺžka (mm)

185

Výška (mm)

249

Hodnotenie vŕtania a funkcií

S vŕtaním do dreva i ocele si vŕtačka Makita poradí hravo, v prvom spomínanom materiáli vám vytvorí otvor s priemerom až 38 mm, v oceli potom až 13 mm, oboje bolo vtedy nadpriemer. Vysoko nad priemerom potom nájdeme aj točivý moment vŕtačky, 62 Nm bolo jedno z najvyšších čísel v našom porovnávacom teste, o silu pri skrutkovaní či vŕtaní sa teda rozhodne nemusíte báť. Vŕtačke nechýba nastavenie otáčok ani spätný chod, zvládne tak vŕtanie, uťahovanie aj povoľovanie. Nevýhodou je ale absencia príklepu, kvôli ktorej si možno neporadí s niektorými tvrdšími a drobivejšími materiálmi.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Max. priemer vŕtania do dreva (mm)

38

40,80
Max. priemer vŕtania do ocele (mm)

13

80 % 13, 10 % 15, 10 % 10
Maximálny upínací rozsah skľučovadla (mm)

13

90 % 13, 10 % 10
Točivý moment (Nm)

62

55,10
Plynulé nastavenie otáčok

Áno

100 % Áno
Príklep

Nie

50 % Áno, 50 % Nie
Spätný chod

Áno

100 % Áno

Naše hodnotenie a záver

V podstate jediné, čo môžeme aku vŕtačke Makita DDF482RFEB vytknúť, je absencia príklepu. V tomto smere záleží hlavne na vás a vašich potrebách, napríklad pri vŕtaní do dreva príklep nevyužijete. Inak si ale v porovnávacom teste viedla skvele a okrem vysokého výkonu poteší aj rýchlym nabíjaním a dlhou výdržou. Pokiaľ teda oželíte príklep, môžeme vám túto vŕtačku bez obáv odporučiť. Ako alternatíva s príklepom sa potom ponúka napríklad aku vŕtačka DeWALT DCD795D2.

200 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Makita DDF482RFEB | Hodnotenie: 84,1 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým redaktorom našej redakcie. Aku vŕtačkami sa zaoberá cez rok, skúseností nabral aj v praxi, či už na stavbe, v nábytku alebo u zámočníkov. Vďaka kombinácii pracovných skúseností s dobrým naštudovaním problematiky vám bez problémov vysvetlí napríklad rozdiel medzi jednotlivými typmi vrtákov. Okrem aku vŕtačiek si môžete jeho recenzie prečítať aj pri televíziách, monitoroch a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Makita DDF482RFEB

Makita DDF482RFEB

200 € Orientačná cena