Menu

Makita HP457DWE – Recenzie, testy a porovnania

85,1 % Celkové hodnotenie

Víťaz cena/výkon v kategorii Aku vŕtačky

Jednotlivá hodnocení

 • 7,9/10
  Hodnotenie batérie a nabíjania
 • 8,3/10
  Hodnotenie vŕtania a hmotnosti
 • 10/10
  Hodnotenie funkcií

Klady a zápory

 • Napätie akumulátora
 • Príjemná veľkosť a váha
 • Vyššia cena
150 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Aku vŕtačka Makita HP457DWE má akumulátor typu Li-Ion, čo je najmodernejší model. Jeho napätie je 18 V, pričom platí, že čím väčšie toto číslo je, tým má vŕtačka väčší výkon. Verte, že 18 V je úplne dostačujúcich, priemer v čase písania tohto textu bol 16,2 V. Akumulátor sa bude nabíjať 60 minút a jeho kapacita je 1,3 Ah, to je spodná hranica, ktorú by ste mali vyžadovať, je úplne bežná.

Pri vŕtačke je podstatná ale aj jej veľkosť a hmotnosť. S dĺžkou 23,2 cm a výškou 24 cm ide už o rozmernejšie zariadenie. Počítajte s váhou okolo 1,7 kg, ktorá je ľahko vyššia, než je obvyklé u našich vŕtačiek, pracovať by sa s ňou ale aj tak malo pohodlne.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Makita

50 % Makita, 30 % DeWALT, 10 % Scheppach, 10 % Black & Decker
Typ akumulátora

Li-ion

100 % Li-ion
Napätie akumulátora (V)

18

90 % 18, 10 % 20
Doba nabíjania (min)

60

65,90
Kapacita akumulátora (Ah)

1,3

2,21
Hmotnosť vrátane akumulátora (kg)

1,7

1,72
Dĺžka (mm)

232

Výška (mm)

240

Hodnotenie vŕtania a funkcií

Pokiaľ vás zaujímajú aj ďalšie parametre vŕtačky, lepšie povedané jej schopnosti, je to jedine dobre. Máme pre vás hneď niekoľko parametrov, ktoré sme pri našich vŕtačkách hodnotili. Prvým z nich je napríklad spätný chod alebo príklep. Oba vŕtačka Makita HP457DWE má.

Čo sa týka maximálneho priemeru vŕtania do dreva, tu zvládne vŕtačka až 36 mm veľký otvor. To je rozhodne slušná hodnota. Maximálny priemer vŕtania do ocele sa potom pohybuje okolo 13 mm. To považujeme za bežnú hodnotu. Upínací rozsah skľučovadla je potom totožný, má 13 mm – čím vyššie je toto číslo, tým väčší vrták je možné do vŕtačky dať. Na porovnanie – v našom porovnaní nie sú vŕtačky, ktoré by mali vyššiu hodnotu. Nakoniec tu máme točivý moment. Ten má vŕtačka 42 Nm. Ten všeobecne vyjadruje silu vrtáka. Táto hodnota je nadpriemerná vzhľadom k ostatným recenzovaným modelom.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Max. priemer vŕtania do dreva (mm)

36

40,80
Max. priemer vŕtania do ocele (mm)

13

80 % 13, 10 % 15, 10 % 10
Maximálny upínací rozsah skľučovadla (mm)

13

90 % 13, 10 % 10
Točivý moment (Nm)

42

55,10
Plynulé nastavenie otáčok

Áno

100 % Áno
Príklep

Áno

50 % Áno, 50 % Nie
Spätný chod

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

S touto vŕtačkou má skúsenosť pár desiatok užívateľov, dlhodobých aj krátkodobých. Väčšina sa zhoduje na tom, že je vŕtačka silná a spoľahlivá, jej batéria dlho vydrží a rýchlo sa nabíja. Potvrdzujú tiež, že sa dobre drží a nie je príliš ťažká. Pár užívateľov sa zhodlo, že nie je príliš dobrá vo vŕtaní do betónu. V tomto prípade sa zasekáva.

Naše hodnotenie a záver

Vŕtačka Makita HP457DWE ponúka parametre, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Na základe nášho porovnávacieho testu alebo užívateľských recenzií je možné súdiť, že je vŕtačka tak akurát veľká, nie je príliš ťažká, má dostatočnú kapacitu batérie, ktorá sa navyše rýchlo nabíja. Vŕtačka má silný výkon, má problémy iba vo chvíli, keď má vŕtať do betónu. Pokiaľ požadujete vyšší točivý moment, prečítajte si recenziu aku vŕtačky DeWALT DCD795D2.

150 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Makita HP457DWE | Hodnotenie: 85,1 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým redaktorom našej redakcie. Aku vŕtačkami sa zaoberá cez rok, skúseností nabral aj v praxi, či už na stavbe, v nábytku alebo u zámočníkov. Vďaka kombinácii pracovných skúseností s dobrým naštudovaním problematiky vám bez problémov vysvetlí napríklad rozdiel medzi jednotlivými typmi vrtákov. Okrem aku vŕtačiek si môžete jeho recenzie prečítať aj pri televíziách, monitoroch a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Makita HP457DWE

Makita HP457DWE

150 € Orientačná cena