Menu

Recenzia a porovnanie Concept VP 4210

76,9 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Turbokefa
  • HEPA filter
  • LED osvetlenie

Zápory

  • Menšia nádobka na prach
  • Priemerná výdrž
140 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Concept VP 4210 je tyčový vysávač, ktorý okrem klasického vysávania umožňuje zároveň podlahu aj vytierať. Je poháňaný Li-ionovým akumulátorom s napätím 21,6 V. Tento typ akumulátora sa u vysávačov objavuje najčastejšie. Výdrž 40 minút na jedno nabitie patrí k priemerným hodnotám. Bežný byt s ním bez obáv vysajete. Potom ho budete musieť tri a pol hodiny nabíjať. Oproti ostatným modelom je táto doba skôr kratšia.

Nádoba na prach s objemom 0,3 litra patrí k tým menším. Pokiaľ budete vysávať pravidelne, bude vám bez obáv stačiť. Pri upratovaní väčšej plochy ale možno budete musieť nečistoty v priebehu upratovania vysypať. Výhodou je HEPA filtrácia, ktorá zaistí zachytenie až 99,99% nečistôt. Je teda vhodná pre osoby citlivé na prach, alergikov, astmatikov a malé deti. Hlučnosť 83 dB patrí k vyšším hodnotám. V bežných podmienkach však rozdiely medzi jednotlivými modelmi nie sú zásadné.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Concept

Napájanie

Akumulátorové

Typ batérie

Li-ion

Napätie (V)

21,6

Prevádzková doba (min)

40

Čas dobíjania (h)

3,5

Objem zásobníka na prach (l)

0,3

Filtrácia

HEPA

Úroveň hluku (dB)

83

Hodnotenie manipulácie a funkcií

Rozdiely medzi rozmermi akumulátorových vysávačov sú veľmi malé. Konkrétne hodnoty tohto modelu si môžete pozrieť v nasledujúcej tabuľke. Zásadnejšou hodnotou je hmotnosť, ktorá pri vysávači Concept dosahuje 3,3 kg. To je v rámci vytieracích vysávačov skôr nižšia hodnota. S prístrojom sa vám tak bude ľahko manipulovať.

Pohodlnému upratovaniu napomáha LED osvetlenie na hubici, vďaka ktorému vidíte dobre aj na slabšie osvetlených miestach. Možnosti upratovania rozširuje aj konštrukcia 2v1, z tela vysávača teda môžete vybrať ručný vysávač a povysávať s ním napríklad pohovku alebo auto. Okrem turbokefy patrí k prístroju aj ďalšie bohaté vybavenie rôznymi nadstavcami a hubicami.

Parameter Tento produkt
LED osvetlenie

Áno

Konštrukcia 2v1

Áno

Funkcia vytierania

Áno

Dĺžka (mm)

200

Šírka (mm)

280

Výška (mm)

1 150

Hmotnosť (kg)

3,3

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia si v internetových recenziách pochvaľujú jednoduchosť upratovania, nízku hmotnosť vysávača a jeho silný výkon.

Naše hodnotenie a záver

Tyčový vysávač Concept VP 4210 je vhodný najmä na upratovanie menších a stredne veľkých plôch. Jeho nádobka na prach má iba 0,3 litra, výdrž 40 minút na jedno nabitie je skôr priemerná. Jeho výhodou je možnosť vytierania, ale aj rozloženia konštrukcie na praktický ručný vysávač. Prednosťou je ďalej prítomnosť turbokefy a ďalšieho príslušenstva pre ľahké upratovanie. Nielen alergici ocenia HEPA filter, ktorý z vyfukovaného vzduchu odstráni takmer všetky nečistoty.

Ak hľadáte vysávač s funkciou vytierania a potrebujete vysávať väčšie plochy, mohol by vás zaujať model Sencor SVC 0740BL v podobnej cenovej relácii.

140 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Concept VP 4210 | Hodnotenie: 76,9 %
Veronika Vyskočilová je naša dlhoročná redaktorka, ktorá sa vo svojej práci venuje najmä porovnávaniu kuchynských a domácich pomocníkov. Na tejto stránke sa zaoberá tyčovými aku vysávačmi. Poradí vám, aký typ je pre vás ideálny, akú zvoliť filtráciu, pokiaľ máte doma alergika, alebo ako funguje funkcia vytierania. Pokiaľ zvažujete nákup upratovacích pomocníkov, môžete sa pozrieť aj na jej porovnanie parných čističov i mopov, vodných vysávačov alebo napríklad čističov kobercov.
Redaktorka

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Concept VP 4210

Concept VP 4210

140 € Orientačná cena