Menu

Recenzia a porovnanie ETA Moneto 1449 90000

78,3 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • HEPA filter
  • Funkcia 2v1
  • LED osvetlenie

Zápory

  • Slabšia batéria
  • Chýba turbokefa
105 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

ETA Moneto je tyčový akumulátorový vysávač vhodný na upratovanie malých plôch. Podľa typu upratovaného povrchu a povahy nečistôt je možné zvoliť jeden z dvoch rýchlostných stupňov. Výrobca zvolil cestu li-ionovej batérie, ktorá je k videniu pri drvivej väčšine výrobkov s rovnakým zameraním. Jej výdrž ponúkne v plnom nabití 25 minút, čo možno bohužiaľ považovať za podpriemer a je nutné konštatovať, že pokiaľ plánujete prístroj využívať pre väčšie plochy, musíte počítať s nutnosťou priebežného dobíjania. To by malo trvať päť hodín, čo sa dá označiť za hodnotu štandardnú a priemernú vo vzťahu k porovnateľným zariadeniam.

Objem zásobníka na prach činí 0,55 litra a radí vysávač zhruba do priemeru dostupného na trhu. Úroveň hluku sa potom zastavila na hodnote 83 dB, čo je zhruba rovnaká hlasitosť ako je vydávaná pri menej hlasnom ľudskom kriku. Hoci vďaka tomu vysávač patrí skôr medzi hlučnejšie výrobky, nejedná sa o výrazné odlíšenie a pokiaľ ho budete prevádzkovať v bežných denných hodinách, nemali by nastať problémy. Alergikov a astmatikov poteší prítomnosť HEPA filtrácie, ktorá odstraňuje až 99,99% prachu a alergénov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

ETA

Napájanie

Akumulátorové

Počet rýchlostí

2

Typ batérie

Li-ion

Napätie (V)

14,4

Prevádzková doba (min)

25

Čas dobíjania (h)

5

Objem zásobníka na prach (l)

0,55

Filtrácia

HEPA

Úroveň hluku (dB)

83

Hodnotenie manipulácie a funkcií

Vysávač sa javí ako celok pomerne kompaktne. Dĺžkou aj šírkou patrí medzi najskladnejšie a v ohľade hmotnosti sa radí zhruba do priemeru. Z tohto dôvodu je možné konštatovať, že manipulácia s ním by nemala pri bežnom využití narobiť veľa problémov.

Bonusom nad rámec je potom LED dióda, ktorá osvetľuje tmavé miesta v oblastiach, kde je horšie dostupné svetlo. Vysávač tiež disponuje funkciou 2v1, ktorá umožňuje rozloženie konštrukcie, vďaka čomu vznikne akumulátorový ručný vysávač, ktorý sa hodí pre tie naozaj najhoršie dostupné miesta.

Parameter Tento produkt
LED osvetlenie

Áno

Konštrukcia 2v1

Áno

Funkcia vytierania

Nie

Dĺžka (mm)

210

Šírka (mm)

270

Výška (mm)

1 215

Hmotnosť (kg)

2,88

Naše hodnotenie a záver

Vysávač ETA Moneto 1449 90000 je vysávač vhodný najmä na upratovanie malých plôch, a to kvôli nižšej výdrži batérie. Na jedno nabitie vydrží pracovať nanajvýš 25 minút, potom ho budete musieť na 5 hodín zapojiť do siete. O využití na menších plochách svedčí aj menšia nádobka na prach. Výhodou je pomerne nízka hmotnosť a tým pádom aj ľahká manipulácia. Poteší aj funkcia LED osvetlenia, ktorá príde vhod v tmavých miestach, a tiež možnosť rozložiť konštrukciu na ručný vysávač.

Podobné funkcie má aj vysávač Rowenta Air Force Stick Cleaner RH6545WH, ktorého recenziu vám odporúčame na prečítanie.

105 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: ETA Moneto 1449 90000 | Hodnotenie: 78,3 %
Veronika Vyskočilová je naša dlhoročná redaktorka, ktorá sa vo svojej práci venuje najmä porovnávaniu kuchynských a domácich pomocníkov. Na tejto stránke sa zaoberá tyčovými aku vysávačmi. Poradí vám, aký typ je pre vás ideálny, akú zvoliť filtráciu, pokiaľ máte doma alergika, alebo ako funguje funkcia vytierania. Pokiaľ zvažujete nákup upratovacích pomocníkov, môžete sa pozrieť aj na jej porovnanie parných čističov i mopov, vodných vysávačov alebo napríklad čističov kobercov.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia ETA Moneto 1449 90000

ETA Moneto 1449 90000

105 € Orientačná cena