Menu

Recenzia a porovnanie Leifheit Regulus PowerVac 11926

91,9 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Rýchle dobíjanie
  • 6 LED diód
  • Skladanie rukoväte

Zápory

  • Menšia nádobka na prach
  • Horšie vysávanie kobercov
160 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Leifheit Regulus PowerVac 11926 patrí medzi klasické tyčové vysávače bez možnosti vytierania. Pri vysávaní vám nebude zavadzať žiadny kábel, pretože sa jedná o akumulátorový model. To znamená, že funguje na nabíjacej batérii. Do plna sa nabije za 3,5 hodiny a vydrží fungovať zhruba 40 minút, čo je pomerne slušná hodnota. Najmä doba nabíjania patrila v čase zaradenia do nášho porovnania (február 2021) k nižším.

Úroveň hluku sa u tohto vysávača pohybuje okolo 78 dB, ide teda skôr o tichší model. Filtrácia je cyklónová a zásobník na prach má objem 0,45 litra. Nie je to veľa a pravdepodobne ho budete musieť po každom vysávaní vysypať.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Leifheit

Napájanie

Akumulátorové

Počet rýchlostí

2

Typ batérie

Li-ion

Napätie (V)

20

Prevádzková doba (min)

40

Čas dobíjania (h)

3,5

Objem zásobníka na prach (l)

0,45

Filtrácia

Cyklónová

Úroveň hluku (dB)

78

Hodnotenie manipulácie a funkcií

Čo sa týka hodnotenia manipulácie vysávača, za zmienku stojí najmä jeho skladnosť. Vysávač sa dá totiž jednoducho zložiť a uložiť ho napríklad do skrine, kam sa pohodlne zmestí vďaka sklápacej rukoväti. Presné rozmery nájdete nižšie v tabuľke. Prístroj váži iba 2,8 kilogramov, takže vás pri upratovaní rozhodne nebude zaťažovať a manipulácia s ním by mala byť jednoduchá.

Samozrejme je možné vysávač premeniť aj na ručný a spoločne s príslušenstvom sa z neho stáva naozaj univerzálny pomocník. Okrem podláh s ním upracete auto, čalúnenie nábytku aj zle dostupné miesta. Vďaka led osvetleniu na prednej strane vysávača uvidíte na nečistoty aj v tmavých miestach a pod skriňami, žiadna omrvinka vám neunikne.

Parameter Tento produkt
LED osvetlenie

Áno

Konštrukcia 2v1

Áno

Funkcia vytierania

Nie

Dĺžka (mm)

220

Šírka (mm)

270

Výška (mm)

585

Hmotnosť (kg)

2,8

Názory užívateľov a ďalších expertov

Užívatelia, ktorí majú vysávač doma, si pochvaľujú najmä jednoduchú manipuláciu a jeho nízku hmotnosť. Oceňujú aj skladnosť vysávača a možnosť zložiť rukoväť. Celkovo hodnotia jeho používanie veľmi kladne, negatívne recenzie sa objavujú naozaj výnimočne. Väčšinou sa týkajú toho, že vysávač horšie zvláda vysávať nečistoty na kobercoch s vyšším vlasom. Hodnoteniu vysávača sa venovali aj odborníci v dTeste. Z ich výsledkov je zrejmé, že si vysávač vedie lepšie na tvrdých podlahách ako na koberci.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou vysávača Leifheit je rýchle nabíjanie, osvetlenie vysávaného priestoru a taktiež skladnosť. Jeho rukoväť môžete sklopiť a odložiť prístroj napríklad do skrine. Nevýhodou je menšia nádobka na prach, čo bude obťažovať najmä majiteľov väčších bytov. Slabinou je aj horší výkon pri vysávaní kobercov.

Naše hodnotenie a záver

Akumulátorový tyčový vysávač Leifheit Regulus PowerVac 11926 môžeme odporučiť aj do väčších domácností, pretože na jedno nabitie vydrží fungovať až 40 minút. Na druhú stranu nezaberie veľa miesta, pretože je možné zložiť jeho rukoväť, čo určite ocenia všetci, ktorí nemajú v byte alebo dome veľa úložného priestoru.

Medzi výhody patrí rozhodne LED osvetlenie prednej časti vysávača, vďaka ktorému pekne uvidíte aj do tmavých zákutí a pod skrine. Kladne hodnotíme aj nízku hlučnosť. Pri vysávaní je možné voliť medzi dvoma režimami. Dá sa premeniť aj na ručný model a poslúži na vysávanie čalúneného nábytku či auta. Vysávač nemá žiadne výrazne negatívne vlastnosti. Niekomu by mohla možno vadiť menšia nádobka na prach alebo trochu vyššia cena. Podľa užívateľských recenzií sa tiež veľmi nehodí na vysávanie kobercov s dlhším vlasom.

Na trhu nájdete aj modely s funkciou vytierania. Ak by vám takýto vysávač vyhovoval, pozrite sa napríklad na recenziu Sencor SVC 0740BL.

160 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Leifheit Regulus PowerVac 11926 | Hodnotenie: 91,9 %
Veronika Vyskočilová je naša dlhoročná redaktorka, ktorá sa vo svojej práci venuje najmä porovnávaniu kuchynských a domácich pomocníkov. Na tejto stránke sa zaoberá tyčovými aku vysávačmi. Poradí vám, aký typ je pre vás ideálny, akú zvoliť filtráciu, pokiaľ máte doma alergika, alebo ako funguje funkcia vytierania. Pokiaľ zvažujete nákup upratovacích pomocníkov, môžete sa pozrieť aj na jej porovnanie parných čističov i mopov, vodných vysávačov alebo napríklad čističov kobercov.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Leifheit Regulus PowerVac 11926

Leifheit Regulus PowerVac 11926

160 € Orientačná cena