Menu

Recenzia a porovnanie Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

79,8 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Dlhá výdrž batérie
  • Funkcia vytierania
  • Trojvrstvový filter

Zápory

  • Absencia LED osvetlenia
  • Vyššia hmotnosť
220 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Tyčový vysávač Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 je poháňaný akumulátorom Li-ion, ktorý je v tejto kategórii štandardom a je k videniu u väčšiny zariadení podobného zamerania. Jeho výdrž ponúka zákazníkom vynikajúcu hodnotu jednej hodiny v prevádzke pri plne nabitom stave, čo možno považovať za vysoký nadpriemer a jedná sa rozhodne o jednu z najsilnejších stránok vysávača. Doba nabíjania sa potom pohybuje okolo bežnej hodnoty piatich hodín.

Priemerný výsledok prináša vysávač aj v ohľade objemu zbernej nádoby, ktorá ponúkne užívateľom 0,6 litra priestoru. Úroveň hluku sa zastavila na hodnote 83 dB, čím vysávač vďaka svojmu väčšiemu výkonu spadá do skôr viac hlučných, na druhej strane rozdiely sú takmer minimálne a v bežných podmienkach by táto hladina hluku nemala robiť problémy. Filtráciu zaisťuje trojvrstvový filter s účinnosťou až 90%, ktorý je možné umývať vodou.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Philips

Napájanie

Akumulátorové

Počet rýchlostí

2

Typ batérie

Li-ion

Napätie (V)

25,2

Prevádzková doba (min)

60

Čas dobíjania (h)

5

Objem zásobníka na prach (l)

0,6

Filtrácia

Trojvrstvový umývateľný filter

Úroveň hluku (dB)

83

Hodnotenie manipulácie a funkcií

Vysávač sa v ohľade rozmerov radí do priemeru. Pozitívna je predovšetkým jeho výška, ktorá predurčuje veľmi dobré možnosti skladovania a manipulácie. Naopak daň za celkovo skvelé parametrové vybavenie a kvalitu komponentov si vyberá vysávač vo svojej relatívne vyššej hmotnosti v porovnaní s obdobnými produktmi. Hoci necelých päť kilogramov nie je žiadnou katastrofou, mohlo by toto číslo narobiť v niektorých prípadoch problémy.

Vysávač bohužiaľ nedisponuje diódou LED pre osvetlenie tmavých miest so zlým prístupom svetla, čo považujeme za slabinu, pretože je často vidieť aj pri zariadeniach nižších cenových tried. Naopak nechýba mu obľúbená funkcia „2v1“, ktorá ukazuje na možnosť rozdelenia jeho konštrukcie do dvoch častí, pričom jedna môže fungovať samostatne ako ručný vysávač. Výhodou je aj funkcia vytierania, ktorú zaisťuje prídavný vytierací systém, ktorý sa pripevňuje na hubicu vysávača.

Parameter Tento produkt
LED osvetlenie

Nie

Konštrukcia 2v1

Áno

Funkcia vytierania

Áno

Dĺžka (mm)

218

Šírka (mm)

280

Výška (mm)

765

Hmotnosť (kg)

4,7

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia vysávača pozitívne reflektujú predovšetkým jeho výkon a celkovú kvalitu konštrukcie a použitých materiálov na jej výrobu. Naopak, nepozdáva sa im vyššia obstarávacia cena, ktorá je však pri zariadeniach podobných kvalít úplne na mieste.

Naše hodnotenie a záver

Vysávač Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 patrí medzi špičku na trhu. Má dobrú výdrž batérie až jednu hodinu a vedie si nadpriemerne aj v ostatných oblastiach. Je tiež vybavený neobvyklou funkciou vytierania, vďaka ktorej sa jedná o multifunkčného pomocníka v domácnosti. Jeho relatívnou slabinou je vyššia hmotnosť, ktorá znamená horšie možnosti manipulácie, a tiež absencia LED osvetľovacej diódy, ktorá obvykle býva k videniu aj pri horšie vybavených kúskoch.

Ak hľadáte skôr ľahší vysávač a funkcia vytierania pre vás nie je prioritou, mohol by vás zaujať model Philips PowerPro Duo FC6168/01, ktorý má síce o 20 minút nižšiu výdrž batérie, ale zaobstaráte ho za polovicu ceny.

220 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01 | Hodnotenie: 79,8 %
Veronika Vyskočilová je naša dlhoročná redaktorka, ktorá sa vo svojej práci venuje najmä porovnávaniu kuchynských a domácich pomocníkov. Na tejto stránke sa zaoberá tyčovými aku vysávačmi. Poradí vám, aký typ je pre vás ideálny, akú zvoliť filtráciu, pokiaľ máte doma alergika, alebo ako funguje funkcia vytierania. Pokiaľ zvažujete nákup upratovacích pomocníkov, môžete sa pozrieť aj na jej porovnanie parných čističov i mopov, vodných vysávačov alebo napríklad čističov kobercov.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01

220 € Orientačná cena