Menu

Recenzia a porovnanie Rowenta Air Force Stick Cleaner RH6545WH

80,0 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Veľká kapacita zbernej nádoby
  • Regulácia výkonu

Zápory

  • Nedá sa rozložiť na ručný vysávač
  • Nie je vhodný pre alergikov
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Vysávač Rowenta Air Force Light RH6545WH využijete pri upratovaní menších až stredných plôch. Prístroj disponuje dvoma rýchlostnými stupňami, takže je možné prispôsobiť výkon podľa práve vysávaného povrchu. Čo sa týka typu batérie, zvolil výrobca variantu Li-ion, ktorá sa dá vidieť u väčšiny akumulátorových vysávačov. Jej výdrž by sa v prevádzke mala pohybovať okolo 30 minút na jedno nabitie, čo je číslo, ktoré radí vysávač zhruba do priemeru na trhu. Tiež doba nabíjania 5 hodín sa dá označiť za štandardnú.

Pozitívnu hodnotu naopak prináša objem zásobníka na prach. Jeho veľkosť 0,65 litra predbehne mnohé podstatne drahšie modely a je možné konštatovať, že pokiaľ nebudete vysávač používať na extrémne veľkých plochách, nemal by vás stretnúť problém s nutnosťou častého vyprázdňovania. Úroveň hluku tohto vysávača možno označiť za zhruba priemernú, pretože dosahuje hodnotu 80 dB. Túto hladinu je možné prirovnať pre vašu predstavu napríklad k hlasitosti zvuku, ktorý vydáva rýchlovarná kanvica pri vare. Filtráciu zaisťuje penový filter, ktorý je možné na predĺženie životnosti umývať.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Rowenta

Napájanie

Akumulátorové

Počet rýchlostí

2

Typ batérie

Li-ion

Napätie (V)

14,4

Prevádzková doba (min)

30

Čas dobíjania (h)

5

Objem zásobníka na prach (l)

0,65

Filtrácia

Penový umývateľný filter

Úroveň hluku (dB)

80

Hodnotenie manipulácie a funkcií

Rozmerovo sa radí vysávač do priemeru porovnateľných zariadení a nijako významne nevybočuje v žiadnom ohľade. Z toho dôvodu je možné konštatovať, že je relatívne mobilný a pomerne dobre manipulovateľný. To podčiarkuje aj jeho veľmi nízka hmotnosť 2,32 kilogramu. Vďaka tejto váhe by nemal nastať problém s manipuláciou ani pre menej fyzicky zdatnú obsluhu.

Vysávač disponuje LED diódou na tyči, ktorá zaisťuje dodatočné osvetlenie priestorov, v ktorých nie je prístup pre prirodzené svetlo. Bohužiaľ mu chýba funkcia 2v1, ktorá dáva vysávaču možnosť rozobrať jeho konštrukciu na dve časti, z ktorých jedna môže samostatne pracovať ako ručný akumulátorový vysávač. Táto možnosť nechýba väčšine porovnateľných zariadení a z tohto dôvodu je možné absenciu označiť za slabinu.

Parameter Tento produkt
LED osvetlenie

Áno

Konštrukcia 2v1

Nie

Funkcia vytierania

Nie

Dĺžka (mm)

220

Šírka (mm)

260

Výška (mm)

1 092

Hmotnosť (kg)

2,32

Naše hodnotenie a záver

Vysávač Rowenta Air Force Light hodnotíme pozitívne. Za veľmi priaznivú cenu totiž ponúka využiteľné parametrové vybavenie a javí sa tak ako dobrá voľba v pomere cenovej dostupnosti. Jeho hlavnou doménou je veľkosť zbernej nádoby, kompaktné rozmery a celkovo dobrá parametrová vybavenosť aj napriek nižšej obstarávacej cene. Za relatívnu slabinu možno považovať nemožnosť rozloženia konštrukcie na ručný vysávač, ktorá väčšine konkurenčných produktov nechýba, a iba priemernú výdrž batérie. Pre alergikov je tiež nevýhoda penový filter, ktorý nemá takú účinnosť ako HEPA a nie je pre nich vhodný.

Ak potrebujete k dokonalému upratovaniu vašej domácnosti viac času, môžete si prečítať recenziu vysávača Sencor SVC 8621TI, ktorého batéria vydrží až 50 minút.

100 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Rowenta Air Force Stick Cleaner RH6545WH | Hodnotenie: 80,0 %
Veronika Vyskočilová je naša dlhoročná redaktorka, ktorá sa vo svojej práci venuje najmä porovnávaniu kuchynských a domácich pomocníkov. Na tejto stránke sa zaoberá tyčovými aku vysávačmi. Poradí vám, aký typ je pre vás ideálny, akú zvoliť filtráciu, pokiaľ máte doma alergika, alebo ako funguje funkcia vytierania. Pokiaľ zvažujete nákup upratovacích pomocníkov, môžete sa pozrieť aj na jej porovnanie parných čističov i mopov, vodných vysávačov alebo napríklad čističov kobercov.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Rowenta Air Force Stick Cleaner RH6545WH

Rowenta Air Force Stick Cleaner RH6545WH

100 € Orientačná cena