Menu

Recenzia a porovnanie Rowenta RH 9490 WO

94,3 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Bohaté príslušenstvo
  • Flexibilná konštrukcia
  • Rýchle nabíjanie

Zápory

  • Priemerná výdrž
  • Vyššia cena
330 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Rowenta RH 9490 WO je multifunkčný akumulátorový vysávač, ktorý sa radí do vyššej cenovej kategórie. Za svoje peniaze ale získate praktický prístroj, ktorý vie nielen vysávať, ale aj vytierať. Jeho zvláštnosťou je flexibilná konštrukcia, ktorá umožňuje ľahkú manipuláciu aj pod nábytkom a na nedostupných miestach.

Prístroj poháňa Li-ionový akumulátor, ktorý na jedno nabitie vydrží v prevádzke 35 minút, čo je skôr kratšia doba v porovnaní s ostatnými modelmi v danej kategórii. Nabíjanie trvajúce 3 hodiny patrí naopak k tým najrýchlejším. Objem zásobníka na prach a nečistoty je bežných 0,65 litra, nebude tak potrebné príliš časté vysypávanie. Vyššia je však hlučnosť 82 dB, pri krátkodobom upratovaní ale rozdiely medzi jednotlivými modelmi príliš nespoznáte.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Rowenta

Napájanie

Akumulátorové

Počet rýchlostí

2

Typ batérie

Li-ion

Napätie (V)

21,9

Prevádzková doba (min)

35

Čas dobíjania (h)

3

Objem zásobníka na prach (l)

0,65

Filtrácia

Cyklónová

Úroveň hluku (dB)

82

Hodnotenie manipulácie a funkcií

Rozmery tohto vysávača sú oproti konkurenčným o niečo väčšie. Prezrieť si ich môžete v tabuľke. Hmotnosť ale väčšie rozmery negatívne neovplyvnili. Prístroj váži 3 kg, a vďaka tomu patrí medzi tie najľahšie v našom porovnaní. Jeho ovládanie aj prenášanie je teda jednoduché.

Okrem vysávania je možné s týmto prístrojom taktiež vytierať. Výhodou je možnosť rozloženia na ručný vysávač, ktorý využijete pri vysávaní auta, klávesnice počítača, alebo aj zásuviek. Praktické je aj osvetlenie upratovanej plochy pomocou LED diód. Výsadou tohto modelu je tiež bohaté príslušenstvo zahŕňajúce aj turbokefu, ktorá si poradí so srsťou aj vlasmi na kobercoch či čalúnení.

Parameter Tento produkt
LED osvetlenie

Áno

Konštrukcia 2v1

Áno

Funkcia vytierania

Áno

Dĺžka (mm)

225

Šírka (mm)

427

Výška (mm)

607

Hmotnosť (kg)

3

Názory užívateľov

Recenzie vysávača Rowenta sú veľmi pozitívne. Užívatelia sú spokojní s výkonom a účinnosťou vysávania. Oceňujú aj ohybný kĺb, ktorý uľahčuje vysávanie pod gaučom, a možnosť vytierania. Ako dostatočnú hodnotia aj výdrž batérie, aj keď niektorí užívatelia by ocenili aj dlhšiu.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou vysávača Rowenta je jeho ohybná konštrukcia, vďaka špeciálnemu kĺbu sa s vysávačom dostanete ľahko aj do horšie prístupných miest, napríklad pod gauč. Pozitívom je tiež možnosť vytierania, čo vám uľahčí prácu. Celkovo sa jedná o variabilný prístroj, a to vďaka mnohým nástavcom. Nevýhodou je vyššia cena a tiež priemerná výdrž batérie.

Naše hodnotenie a záver

Rowenta RH 9490 WO je flexibilný tyčový vysávač, ktorý vďaka zvláštnej konštrukcii umožňuje jednoduché upratovanie aj pod nábytkom. Môžete s ním vysávať aj vytierať, prípadne využiť niektorý z jeho mnohých nástavcov. Praktická je aj konštrukcia 2v1, ktorá kombinuje tyčový a ručný vysávač. Model sa príliš nehodí na dôkladné upratovanie veľkých plôch, na jedno nabitie vydrží totiž iba 35 minút.

Ak hľadáte vysávač s dlhšou výdržou, odporúčame Sencor SVC 0740BL.

330 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Rowenta RH 9490 WO | Hodnotenie: 94,3 %
Veronika Vyskočilová je naša dlhoročná redaktorka, ktorá sa vo svojej práci venuje najmä porovnávaniu kuchynských a domácich pomocníkov. Na tejto stránke sa zaoberá tyčovými aku vysávačmi. Poradí vám, aký typ je pre vás ideálny, akú zvoliť filtráciu, pokiaľ máte doma alergika, alebo ako funguje funkcia vytierania. Pokiaľ zvažujete nákup upratovacích pomocníkov, môžete sa pozrieť aj na jej porovnanie parných čističov i mopov, vodných vysávačov alebo napríklad čističov kobercov.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Rowenta RH 9490 WO

Rowenta RH 9490 WO

330 € Orientačná cena