Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SVC 0740BL

82,2 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Dlhá výdrž 85 minút
  • HEPA filtrácia
  • Turbokefa

Zápory

  • Slabšie vybavenie
  • Dlhšie nabíjanie
185 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

S tyčovým vysávačom Sencor SVC 0740BL sa nemusíte báť ani upratovania veľkého bytu. A to vďaka dlhej výdrži 85 minút na jedno nabitie a pol litrovej nádobe na prach. Prevádzkovou dobou prekoná niektoré konkurenčné modely aj dvojnásobne. Dĺžka nabíjania 5 hodín ale patrí medzi tie dlhšie. Ďalšou jeho výhodou je nízka hlučnosť 75 dB, ktorá bola v čase písania tejto recenzie (október 2020) najnižšia v našom porovnaní. Astmatici a alergici ocenia aj HEPA filtráciu, ktorá zachytí až 99,99% nečistôt.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Napájanie

Akumulátorové

Počet rýchlostí

2

Typ batérie

Li-ion

Napätie (V)

40,7

Prevádzková doba (min)

85

Čas dobíjania (h)

5

Objem zásobníka na prach (l)

0,5

Filtrácia

HEPA

Úroveň hluku (dB)

75

Hodnotenie manipulácie a funkcií

Rozdiely v rozmeroch sú pri jednotlivých modeloch minimálne. Ani tento vysávač Sencor nie je výnimkou. Konkrétne rozmery nájdete v tabuľke pod textom. Skôr než veľkosť ovplyvňuje manipuláciu hmotnosť, ktorá je v tomto prípade 3 kg. Ide teda o ľahký prístroj, ktorý bez problému vynesiete na poschodie. Upratovanie uľahčuje aj LED osvetlenie na hubici vysávača. Na upratovanie drobných nečistôt alebo vysávanie auta môžete využiť ručný vysávač, ktorý ľahko vyberiete z tela prístroja. Okrem toho môžete s vysávačom aj vytierať.

Parameter Tento produkt
LED osvetlenie

Áno

Konštrukcia 2v1

Áno

Funkcia vytierania

Áno

Dĺžka (mm)

260

Šírka (mm)

160

Výška (mm)

1 130

Hmotnosť (kg)

3

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia vysávača v recenziách na internete si pochvaľujú najmä vysoký výkon a dlhú výdrž batérie.

Naše hodnotenie a záver

Sencor SVC 0740BL je vysávač s funkciou vytierania, ktorý sa hodí na malé aj veľké priestory. Na jedno nabitie totiž vydrží v prevádzke až 85 minút, čím prekonáva väčšinu konkurenčných modelov. Jeho výhodou je aj nízka hmotnosť aj hlučnosť. Upratovanie uľahčuje LED osvetlenie aj možnosť vybratia ručného vysávača. Slabšou stránkou je ale vybavenie ďalšími nástavcami, ktoré by rozširovali možnosti použitia. Nechýba však turbokefa na koberce.

Pokiaľ hľadáte prístroj s bohatým príslušenstvom a nepotrebujete tak dlhú výdrž batérie, odporúčame flexibilný model Rowenta RH 9490 WO.

185 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Sencor SVC 0740BL | Hodnotenie: 82,2 %
Veronika Vyskočilová je naša dlhoročná redaktorka, ktorá sa vo svojej práci venuje najmä porovnávaniu kuchynských a domácich pomocníkov. Na tejto stránke sa zaoberá tyčovými aku vysávačmi. Poradí vám, aký typ je pre vás ideálny, akú zvoliť filtráciu, pokiaľ máte doma alergika, alebo ako funguje funkcia vytierania. Pokiaľ zvažujete nákup upratovacích pomocníkov, môžete sa pozrieť aj na jej porovnanie parných čističov i mopov, vodných vysávačov alebo napríklad čističov kobercov.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SVC 0740BL

Sencor SVC 0740BL

185 € Orientačná cena