Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SVC 7612 VT

81,5 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Nízka cena
  • Pomerne nízka hlučnosť
  • Priemerný objem zásobníka

Zápory

  • Starší typ batérie
  • Krátka výdrž
  • Dlhé dobíjanie
70 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Akumulátorový vysávač Sencor patrí k cenovo dostupnejším modelom na trhu a nad niektorými parametrami tak bude v jeho prípade treba trochu prižmúriť oko. Pozitívne hodnotíme jeho hlučnosť, prístroj so 75 dB síce nie je nijako zvlášť tichý, u akumulátorových vysávačov ale nie je výnimkou presiahnutie 80 dB a tento model sa tak drží spodných hodnôt v našom porovnaní. V ostatných parametroch už sa odráža nižšia cena produktu. Objem nádržky 0,5 l je zhruba priemer, prevádzková doba 20 minút už patrí k najnižším hodnotám. Na upratovanie by síce 20 minút stačiť malo, pokiaľ sa vám ale vysávač vybije, ďalšie nabitie môže trvať aj šesť hodín. Ani batéria vysávača neoslní, ide o starší typ NiMH s napätím iba 12 V, čo je opäť jedna z nižších hodnôt v porovnaní s konkurenciou.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Napájanie

Akumulátorové

Počet rýchlostí

1

Typ batérie

NiMH

Napätie (V)

12

Prevádzková doba (min)

20

Čas dobíjania (h)

6

Objem zásobníka na prach (l)

0,5

Úroveň hluku (dB)

75

Hodnotenie manipulácie a funkcií

Vzhľadom na cenu vysávača Sencor je pomerne prekvapujúce, že ponúka ako možnosť rozloženia na ručný vysávač, tak LED osvetlenie hubice. Ani jeden z týchto prvkov nie je samozrejmosťou a nenájdete ich vždy ani pri výrazne drahších modeloch. Rozmerovo sú si akumulátorové vysávače dosť podobné, s hmotnosťou 2,8 kg a výškou 1 135 mm zapadá model Sencor do štandardných hodnôt úplne perfektne.

Parameter Tento produkt
LED osvetlenie

Áno

Konštrukcia 2v1

Áno

Funkcia vytierania

Nie

Dĺžka (mm)

236

Šírka (mm)

286

Výška (mm)

1 135

Hmotnosť (kg)

2,8

Naše hodnotenie a záver

Akumulátorový vysávač Sencor SVC 7612 VT vám môžeme odporučiť iba v prípade, že hľadáte cenovo dostupné riešenie a nekladiete na výsledný produkt vysoké nároky. Dobre poslúži napríklad na chate, na vysatie auta a ďalšiu občasnú údržbu, ako jediný vysávač do bežnej domácnosti by sme ho ale príliš neodporučili. Ako výkon, tak výdrž vysávača je pod priemerom, nevýhodou je aj dlhé nabíjanie. Poteší však 2v1 systém, teda kombinácia s ručným vysávačom, a taktiež pomerne nízka hlučnosť. Ak preto hľadáte vysávač na pravidelné používanie v domácnosti, odporúčame vám poobzerať sa po niektorom z výkonnejších modelov, hodiť by sa vám mohol napríklad vysávač Rowenta Air Force Stick Cleaner RH6545WH.

70 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Sencor SVC 7612 VT | Hodnotenie: 81,5 %
Veronika Vyskočilová je naša dlhoročná redaktorka, ktorá sa vo svojej práci venuje najmä porovnávaniu kuchynských a domácich pomocníkov. Na tejto stránke sa zaoberá tyčovými aku vysávačmi. Poradí vám, aký typ je pre vás ideálny, akú zvoliť filtráciu, pokiaľ máte doma alergika, alebo ako funguje funkcia vytierania. Pokiaľ zvažujete nákup upratovacích pomocníkov, môžete sa pozrieť aj na jej porovnanie parných čističov i mopov, vodných vysávačov alebo napríklad čističov kobercov.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SVC 7612 VT

Sencor SVC 7612 VT

70 € Orientačná cena