Menu

Recenzia a porovnanie Sencor SVC 8621TI

83,6 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Výdrž batérie
  • LED osvetlenie
  • Bohatá výbava

Zápory

  • Menšia zberná nádoba
120 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Tyčový vysávač Sencor SVC 8621TI vyniká pomerne dlhou výdržou Li-ionového akumulátora. Na jedno nabitie vydrží v prevádzke až 50 minút, čo je v danej cenovej kategórii nadpriemerná hodnota. Tá má ale vplyv na mierne dlhšiu dobu nabíjania, znova používať ho budete môcť až po šiestich hodinách. Prístroj disponuje dvoma rýchlostnými stupňami, takže je možné jeho výkon prispôsobiť podľa aktuálne vysávanej plochy.

Zásobník na prach ponúka používateľom 0,5 litra, čo je skôr podpriemerná hodnota, pri ktorej musíte počítať s častejšou nutnosťou jeho vyprázdňovania. Úroveň hluku potom dosahuje hladinu 78 dB, čo je číslo porovnateľné napríklad s hlukom, ktorý vydáva rýchlovarná kanvica v dobe varu a nemal by pre využitie v bežných podmienkach narobiť väčšie problémy. Pozitívne hodnotíme prítomnosť HEPA filtra, ktorý je dôležitý najmä pre alergikov, dokáže totiž odstrániť až 99,99% prachových častíc a alergénov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sencor

Napájanie

Akumulátorové

Počet rýchlostí

2

Typ batérie

Li-ion

Napätie (V)

21,6

Prevádzková doba (min)

50

Čas dobíjania (h)

6

Objem zásobníka na prach (l)

0,5

Filtrácia

HEPA

Úroveň hluku (dB)

78

Hodnotenie manipulácie a funkcií

Z pohľadu rozmerov vysávač výraznejšie nevybočuje z normálu porovnateľných zariadení a manipulácia s ním by tak mala byť relatívne bezproblémová. Veľmi priaznivá je potom hodnota týkajúca sa hmotnosti. Váha 2,4 kilogramu by mala znamenať ľahké presuny a manipulovanie aj pre menej fyzicky zdatnú obsluhu.

Výhodou vysávača je funkcia LED osvetlenia, ktorá prináša dodatočné svetlo do tmavých miest. Mnohí určite ocenia aj funkciu „2v1“, ktorá umožní rozloženie konštrukcie vysávača na dve časti, z ktorých jedna je ďalej použiteľná ako samostatný ručný vysávač, ktorý ponúka ešte lepšiu mobilitu.

Parameter Tento produkt
LED osvetlenie

Áno

Konštrukcia 2v1

Áno

Funkcia vytierania

Nie

Dĺžka (mm)

162

Šírka (mm)

273

Výška (mm)

1 160

Hmotnosť (kg)

2,4

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia vysávača hodnotia s kladnými závermi predovšetkým ľahkú manipuláciu a veľmi dobrú výdrž v konkurencii s porovnateľne vybavenými zariadeniami. Negatívne reflektujú priemernú veľkosť nádoby na vysatý prach.

Naše hodnotenie a záver

Vysávač Sencor SVC 8621TI je zariadením strednej cenovej triedy, ktoré ponúka veľmi dobré parametrové vybavenie. Je vhodný do všetkých domácností, ktoré hľadajú praktického mobilného pomocníka na upratovanie a nechcú za obstaranie míňať vysoké čiastky. Hlavnou doménou prístroja je dlhá výdrž batérie, kompaktné rozmery a vybavenosť funkciami, ako je LED osvetlenie tmavých miest a možnosť rozložiť prístroj a využiť ho ako ručný vysávač. Za slabinu je možné považovať predovšetkým menší objem zbernej nádoby.

Ak hľadáte prístroj na upratovanie väčšej plochy a vyžadujete tak väčšiu zbernú nádobu, môžete siahnuť napríklad po modeli Philips PowerPro Duo FC6168/01.

120 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Sencor SVC 8621TI | Hodnotenie: 83,6 %
Veronika Vyskočilová je naša dlhoročná redaktorka, ktorá sa vo svojej práci venuje najmä porovnávaniu kuchynských a domácich pomocníkov. Na tejto stránke sa zaoberá tyčovými aku vysávačmi. Poradí vám, aký typ je pre vás ideálny, akú zvoliť filtráciu, pokiaľ máte doma alergika, alebo ako funguje funkcia vytierania. Pokiaľ zvažujete nákup upratovacích pomocníkov, môžete sa pozrieť aj na jej porovnanie parných čističov i mopov, vodných vysávačov alebo napríklad čističov kobercov.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sencor SVC 8621TI

Sencor SVC 8621TI

120 € Orientačná cena