Menu

Recenzia a porovnanie Xiaomi Mi G10

79,4 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Cyklónová a HEPA filtrácia
  • Automatický režim výkonu
  • Veľká nádobka na prach

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Vyššia hlučnosť
260 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Xiaomi Mi G10 je tyčový vysávač, ktorý je možné využiť aj na ručné vysávanie a mopovanie. Silu sania je možné nastaviť na jednu z troch možností – eko, štandard a turbo. Vysávač má tiež režim automatického výkonu, kedy sa sila sania prispôsobuje vysávanému povrchu. Od použitého stupňa výkonu sa zásadne odvíja výdrž batérie, ktorá je 65 (eko), 30 (štandard) a 10 (turbo) minút. Tieto hodnoty sa nijako zásadne nelíšia od ostatných modelov na trhu. Výrobcovia obvykle udávajú výdrž batérie iba pre najnižší stupeň, je teda pomerne ťažké ich vzájomne porovnávať.

Po vybití trvá plné nabitie batérie asi 3,5 hodiny, čo v rámci nášho výberu (v októbri 2021) patrilo k nižším hodnotám. Batéria je Li-ionová, čo je moderný typ, ktorý nájdete u väčšiny súčasnej elektroniky. Nabíjať ju je možné buď priamo nabíjačkou, alebo prostredníctvom nástenného napájacieho držiaka. Batéria je vymeniteľná, čo oceníte po niekoľkých rokoch prevádzky, keď už stratí časť svojej kapacity.

Najmä alergikov bude zaujímať filtrácia, ktorá je v prípade modelu Xiaomi kombinovaná. Zaisťuje ju 12cyklónová technológia v kombinácii s HEPA filtrom, ten by mal zachytiť 99,97% nečistôt. Hlučnosť 79 dB bola v čase písania tejto recenzie viac-menej priemerná. Objem zásobníka na prach 0,6 l patrí k najvyšším, ale stále bežným hodnotám.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Xiaomi

Napájanie

Akumulátorové

Počet rýchlostí

3

Typ batérie

Li-ion

Napätie (V)

25,2

Prevádzková doba (min)

65

Čas dobíjania (h)

3,5

Objem zásobníka na prach (l)

0,6

Filtrácia

Cyklónová + HEPA

Úroveň hluku (dB)

79

Hodnotenie manipulácie a funkcií

Oproti niektorým moderným tyčovým vysávačom nemá tento model Xiaomi LED diódy, ktoré by osvetľovali čistenú plochu. Konštrukčne sa jedná o moderný typ tyčového vysávača, ktorý má motor a celé telo v hornej časti, ku ktorej je pripojená trubica s nástavcom. Tú možno ľahko odňať a využiť vysávač ako ručný na upratovanie drobných nečistôt, vysávanie schodov alebo auta.

Na hlavicu je možné nasadiť mopovaciu sadu, do ktorej stačí napustiť vodu. Možno tak po vysatí rovno aj vytrieť. Na veľké upratovanie to ale nebude, skôr na pravidelné denné upratovanie nie príliš zaschnutej špiny.

Hmotnosť 3,7 kg je o niečo málo vyššia ako u iných vysávačov. Hmotnosť navyše zvyšujú nástavce, ktoré sa umiestňujú na spodnú časť vysávača. Pokiaľ budete chcieť vysávač odľahčiť, bude im treba nájsť v domácnosti iné miesto, alebo ich pred každým upratovaním zložiť. Rozmery vysávača nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Parameter Tento produkt
LED osvetlenie

Nie

Konštrukcia 2v1

Áno

Funkcia vytierania

Áno

Dĺžka (mm)

214

Šírka (mm)

256

Výška (mm)

1 286

Hmotnosť (kg)

3,7

Hodnotenie ďalších užívateľov a odborníkov

Užívatelia sa v recenziách zhodujú na tom, že vysávač má dobrý výkon, nízku hlučnosť a pevnú konštrukciu. Na čom už sa zhodnú menej, je výdrž batérie, ktorá je podľa niektorých dostatočná a podľa iných príliš krátka. Podľa odborníkov z dTestu je uspokojivá, čo je v porovnaní s ostatnými modelmi pomerne dobré hodnotenie. Dobre si podľa nich ale vysávač viedol vo vysávaní.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou vysávača Xiaomi Mi G10 je možnosť využiť ho ako tyčový či ručný vysávač a tiež ako mop. Oceňujeme aj filtráciu, ktorá kombinuje cyklónovú a HEPA technológiu. Za výhodou považujeme aj tri stupne výkonu a automatický režim. Nevýhodou môže byť pre niekoho kratšia výdrž batérie a ľahko vyššia hmotnosť.

Naše hodnotenie a záver

Xiaomi Mi G10 je tyčový vysávač s funkciou vytierania. Má tri úrovne výkonu a automatický režim, ktorý sa prispôsobí čistenej ploche. Na jedno nabitie vydrží až 65 minút pri prevádzke na najnižší stupeň, pol hodiny potom na strednom stupni. Po vybití ho treba nabíjať asi 3,5 hodiny. Najmä alergici ocenia dvojitú filtráciu, ktorú zaisťuje cyklónová technológia v kombinácii s HEPA filtrom. Nevýhodou môže byť ľahko vyššia hmotnosť, pri rýchlom upratovaní to ale nebude hrať výraznú rolu. Nevýhodou môže byť aj ľahko vyššia cena.

Ak hľadáte dostupnejší vysávač s vytieraním, odporúčame vám recenziu modelu Concept VP 4210.

260 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Xiaomi Mi G10 | Hodnotenie: 79,4 %
Veronika Vyskočilová je naša dlhoročná redaktorka, ktorá sa vo svojej práci venuje najmä porovnávaniu kuchynských a domácich pomocníkov. Na tejto stránke sa zaoberá tyčovými aku vysávačmi. Poradí vám, aký typ je pre vás ideálny, akú zvoliť filtráciu, pokiaľ máte doma alergika, alebo ako funguje funkcia vytierania. Pokiaľ zvažujete nákup upratovacích pomocníkov, môžete sa pozrieť aj na jej porovnanie parných čističov i mopov, vodných vysávačov alebo napríklad čističov kobercov.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Xiaomi Mi G10

Xiaomi Mi G10

260 € Orientačná cena