Menu

Recenzia a porovnanie AL-KO BC 1200 E

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Elektrické krovinorezy

Klady

  • Dobrá cena
  • Solídny výkon
  • Dostatočná šírka záberu

Zápory

  • Chýbajúce údaje o otáčkach
  • Pomerne vysoké vibrácie
120 € Orientačná cena

Základné parametre

Model AL-KO BC 1200 E je jedným zo zaujímavých krovinorezov, ktorých pohonnú jednotku tvorí elektromotor. Prevádzkyschopnosť zariadenia teda závisí od dostupnosti 230V zásuvky v okolí koseného miesta. Otáčky výrobca ani predajcovia bohužiaľ neuvádzajú, ale informácia o výkone 1,2 kW k dispozícii je. V kategórii elektrických krovinorezov sa v čase písania recenzie (júl 2021) jedná o mierne nadštandardnú hodnotu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

AL-KO

Výkon (kW)

1,2 kW

Objem motora (ccm)

Nerelevantné

Špecifikácia pohonnej jednotky

Elektrický motor, 230 V, 50 Hz

Objem nádrže (l)

Nerelevantné

Štartovanie

Elektrické

Parametre kosenia a príslušenstva

Krovinorez má trojzubý nôž, ktorý pracuje v zábere 23 cm, čo je v prípade elektrických zariadení hodnota úplne bežná. Celková hmotnosť okolo 5,1 kilogramov patrí s ohľadom na výkon k nižším. Kovový hriadeľ disponuje držadlom v tvare D, aj v tomto prípade sa jedná o úplne bežné prevedenie. Súčasťou príslušenstva je ramenný popruh, rovnako ako žací nôž a strunová hlava. Zariadenie teda spĺňa to základné, čo ho odlišuje od bežných vyžínačov, teda multifunkčnosť.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

5,1

Držadlo

D-uchytenie

Materiál hriadeľa

Kov

Popruh

Áno

Využitie so strunovou hlavou

Áno

Hladina vibrácií na ľavej rukoväti

4,44

Hladina vibrácií na pravej rukoväti

4,44

Názory používateľov a ďalších expertov

Pri prvom pohľade na užívateľské hodnotenia je zrejmé, že sa výrobcovi tento model vydaril. Ľudia, ktorí ho zakúpili, si pochvaľujú najmä solídny výkon s ohľadom na prívetivú cenu, možnosť voľby medzi nožom a strunou a jednoduchú obsluhu. Bohužiaľ sa ozývajú aj také hlasy, ktoré zariadenie definujú ako hlučnejšie, než je v kategórii bežné.

Odborníci označujú AL-KO BC 1200 E ako hobby výrobok relatívne dobrých kvalít. Celé zariadenie je pomerne dobre premyslené, či už sa jedná o konštrukciu alebo ovládanie. Krovinorez spĺňa skrátka všetky požiadavky na nenáročné kosenie vyššej trávy. Na druhú stranu na úpravu strnísk a krovia vhodný nie je.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Za popredné vlastnosti tohto modelu možno považovať kombináciu prívetivej ceny a pomerne vysokého výkonu. Ten sa pohybuje pri hornej hranici, ktorú môžete pri elektrických zariadeniach nájsť. Šírka záberu nie je nijako podpriemerná. Chýbajúce informácie v manuáli výrobcu týkajúce sa technických parametrov sú na druhú stranu trochu na škodu. Zariadenie tiež generuje celkom dosť vibrácií.

Záver

AL-KO BC 1200 E patrí medzi elektrické krovinorezy nižšej cenovej skupiny. S výkonom 1,2 kW vyhovie na bežnú úpravu pozemku aj dlhšie neudržiavaných plôch. Okrem strunovej hlavy je možné na krovinorez osadiť aj žací nôž. Ten pomôže, ak sú steblá trávy naozaj tvrdé. Výrobca neuvádza údaj o otáčkach, údaj o hmotnosti však nechýba. Väčšina predajcov chybne uvádza 4,1 kilogramu, realitou je však 5,1 kilogramu. Aj tak je možné zariadenie označiť za jedno z ľahších.

Ak hľadáte lacnejšiu alternatívu, skúste sa pozrieť na recenziu modelu Riwall Reb 1223.

120 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: AL-KO BC 1200 E | Hodnotenie: Veľmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlhoročný redaktor, ktorý sa zaoberá porovnávaním produktov z najrôznejších oblastí. Patrí medzi ne aj vybavenie na práce na záhrade. S týmto náčiním má navyše sám osobné skúsenosti, z ktorých pri porovnaní vychádzal. Práve pri krovinorezoch si pritom veľmi dobre uvedomuje, že rolu nehrá ani zďaleka iba výkon, ale dôležitý je aj komfort pri práci, hmotnosť alebo úroveň hluku, ktorá môže byť dosť nepríjemná.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia AL-KO BC 1200 E

AL-KO BC 1200 E

120 € Orientačná cena