Menu

Recenzia a test AL-KO Easy Crush LH 2810

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Záhradné drviče vetiev

Klady

  • Nízka cena
  • Kôš v základe
  • Automatické vťahovanie
  • Kolieska na presúvanie

Zápory

  • Na tenšie vetvy
  • Chýba reverzný chod
  • Bez držadla
  • Dosť malý otvor
270 € Orientačná cena

AL-KO Easy Crush LH 2810 je cenovo dostupný drvič vetiev, ktorý cieli skôr na nenáročných zákazníkov. Parametrovo je predurčený hlavne na drvenie tenších vetiev a mäkkého zeleného odpadu.

Hodnotenie dôležitých parametrov

AL-KO Easy Crush LH 2810 využíva, rovnako ako väčšina lacnejších drvičov, elektrický pohon. Systém drvenia je v tomto prípade valcový, čo nie je pri modeloch tejto cenovej hladiny úplným štandardom. Výkon 2 800 W je síce mierne nad štandardom elektrických drvičov (v apríli 2023 ide o hodnotu 2 500 W), avšak výrobca ho odporúča na drvenie vetiev s maximálnym priemerom 4 cm, čo ho v našom porovnaní radí až na poslednú priečku.

Funkcie a doplnky

AL-KO Easy Crush LH 2810 nedisponuje funkciou spätného chodu, takže si musíte dávať dobrý pozor na to, aby nedošlo k zaseknutiu vetvičiek vo vnútri drviča. Nechýba tu ale automatické vťahovanie ani bezpečnostný zámok, ktorý vám nedovolí zapnúť prístroj bez upevnenia zberného koša.

Spomínaný kôš má kapacitu 48 l, čo je možné považovať za zlatý stred. Navyše je priehľadný, takže aj bez vybratia vidíte, ako veľmi je zaplnený. Kolieska sú tu skôr menšie, ale nemusí to byť vyložene problém, pretože drvič váži len 29 kg.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Hoci patrí AL-KO Easy Crush LH 2810 v čase písania tejto recenzie (apríl 2023) medzi dosť predávané produkty, podarilo sa nám k nemu nájsť len málo užívateľských recenzií. Z nich vyplýva, že si tento prístroj zaobstarávajú hlavne nenároční zákazníci na likvidáciu mäkkého odpadu a menších vetvičiek.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Veľkým lákadlom modelu AL-KO Easy Crush LH 2810 je dobrá obstarávacia cena. Za relatívne nízku čiastku získate solídne vyzerajúci drvič, ktorý má valcový mechanizmus a poradí si s bežným mäkkým odpadom a menšími vetvami. Plusové body si zaslúži aj za zberný kôš a funkciu automatického vťahovania.

Silnou stránkou značky AL-KO sú servisné služby. Pokiaľ sa vám drvič vetiev pokazí alebo budete potrebovať náhradné diely, môžete využiť služby niektorého z autorizovaných servisov.

Ak by sme mali spomenúť negatíva, za problém považujeme absenciu reverzného chodu. Ak sa v prístroji niečo zasekne, môže byť náročné dostať to von. Veľmi dobre nepôsobí ani držadlo na hornej časti, ktoré nevyzerá veľmi ergonomicky.

Porovnanie s alternatívami

Zákazníkom, ktorí hľadajú o niečo ergonomickejšie spracovaný drvič vetiev, ale nechcú zaplatiť výrazne vyššiu čiastku, môžeme ako alternatívu odporučiť napr. model Makita UD2500. S týmto drvičom sa podľa zákazníkov manipuluje dosť pohodlne a jeho obsluha je veľmi jednoduchá. Navyše pri ňom nemôže dôjsť k upchatiu systému drvenia, pretože disponuje funkciou spätného chodu.

Záverečné zhrnutie

AL-KO Easy Crush LH 2810 je vhodnou voľbou pre nenáročných zákazníkov, ktorí chcú drviť skôr tenšie vetvičky, mäkký odpad a zelený odpad. Za veľmi slušnú čiastku získajú drvič, ktorý má štandardný výkon a priemerne objemný kôš na zachytávanie neporiadku. Je ale potrebné počítať s tým, že sa príliš hrubé vetvy môžu vo vnútri zaseknúť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

AL-KO

Pohon

Elektrický

Mechanizmus drvenia

Valce

Výkon (W)

2 800

Maximálny priemer vetiev (cm)

4

Spätný chod

Nie

Automatické vťahovanie vetiev

Áno

Bezpečnostná poistka

Áno

Zberný kôš

Áno

Objem zberného koša (l)

48

Kolieska

Áno

Ergonomické držadlo

Nie

Hmotnosť (kg)

29

270 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: AL-KO Easy Crush LH 2810 | Hodnotenie: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana obľubuje prácu v záhrade a ocení každú vychytávku, ktorá jej tieto chvíľky spríjemní. So záhradnými drvičmi vetiev má vlastné skúsenosti a vie, ako veľmi dokážu človeku ušetriť starosti so spracovaním záhradného odpadu. Trh s týmito produktmi má dôkladne zmapovaný, preto vám dokáže poradiť, na aké parametre sa pri výbere zamerať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia AL-KO Easy Crush LH 2810

AL-KO Easy Crush LH 2810

270 € Orientačná cena