Menu

Alba Game Šéf VIP – Recenzie, testy a porovnania

90,8 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Kancelárske stoličky nad 160 €

Klady

  • Široké možnosti prispôsobenia
  • Pohodlná šírka sedadla
  • Hlavová opierka
  • Vynikajúce užívateľské recenzie
  • Pogumované kolieska

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Priemerná šírka sedadla
300 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Kancelárska stolička Alba Game Šéf VIP vo svojej cenovej kategórii vyniká širokými možnosťami prispôsobenia a tiež svojou nosnosťou. Vďaka vynikajúcim hodnotám mnohých parametrov sa hodí skôr pre náročnejších užívateľov, ktorí hľadajú kvalitnú kancelársku stoličku s dobrou ergonómiou na dlhodobé každodenné využitie a dlhé hodiny sedenia. Vďaka pogumovaným kolieskam sa hodí na všetky typy podláh vrátane tvrdých, pri ktorých nehrozí poškriabanie.

Disponuje synchrónnou mechanikou, ktorá je v rámci tejto cenovej relácie pomerne bežná. Oproti mnohej konkurencii však ponúka veľa možností prispôsobenia, a to vrátane nastaviteľnej hlavovej opierky, vďaka čomu môže stoličku používať aj viacero užívateľov, ktorí si môžu nastaviť parametre podľa svojich potrieb tak, aby im bolo sedenie maximálne pohodlné. V rámci nášho porovnania stolička vyniká svojou nosnosťou 150 kg, čím pokrýva potreby mnohých skupín užívateľov. Výhodou je tu nielen široký výber voliteľnej výbavy, ale aj fakt, že je možné komponenty ľahko montovať aj vymeniť, takže stoličku len tak nevyhodíte.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Alba

Nosnosť (kg)

150

Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Mechanika

Synchrónna

Materiál koliesok

Pogumované

Výška sedadla min. (cm)

45

Materiál poťahu

Textil, sieťovina

Materiál kríža

Hliník

Hmotnosť (kg)

18

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Do nášho porovnania sa kancelárska stolička Alba Game Šéf VIP dostala nielen vďaka svojej priaznivej cene v kombinácii s hodnotami parametrov, ale aj vďaka vynikajúcim užívateľským recenziám. V čase písania tejto recenzie činí priemer všetkých užívateľských recenzií na portáli Heureka krásnych 86%, čo svedčí o veľkej miere spokojnosti. Užívatelia pritom najviac chvália široké možnosti konfigurácie, vďaka čomu môže stoličku v kancelárii používať viac zamestnancov. Pozitívne potom niektorí hodnotia tiež široký sedák, hoci v rámci nášho porovnania je jeho hodnota skôr priemerná.

Nájde sa ale aj negatívne ohodnotenie, a to ohľadom absencie užívateľského manuálu, ktorý by sa podľa komentára vzhľadom na množstvo funkcií a možností nastavenia určite hodil. Manuál je však aktuálne (máj 2023) dostupný v elektronickej verzii na oficiálnom webe výrobcu (pozn. redakcia).

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tejto kancelárskej stoličky patria rozhodne široké možnosti konfigurácie a vynikajúce hodnoty mnohých parametrov vzhľadom na jej obstarávaciu cenu. V rámci nášho porovnania navyše stolička vyniká svojou vysokou nosnosťou, ktorá činí 150 kg, čo je všeobecne nadpriemerná hodnota. Výhodou je, že na oficiálnom webe výrobcu si môžete vybrať zo širokého množstva voliteľného vybavenia, ktoré je možné objednať dodatočne, takže si môžete stoličku zostaviť skutočne podľa vašich predstáv a potrieb. Komponenty je možné navyše ľahko namomtovať alebo vymeniť, čo je predpokladom, že vám stolička vydrží dlhé roky.

Negatívne tu hodnotíme len vyššiu hmotnosť stoličky, ktorá komplikuje manipuláciu v prípade, keď nevyužívate na presun kolieska, a potom tiež priemerne široké sedadlo, ktorého veľkosť však používatelia hodnotia pozitívne.

Porovnanie s alternatívami

Vhodnou alternatívou ku kancelárskej stoličke Alba Game Šéf VIP je napríklad model Rim Flexi FX 1104, ktorý je tiež vybavený synchrónnou mechanikou a ponúka široké možnosti prispôsobenia. Jeho obstarávacia cena je ale zhruba o 40 € vyššia, pričom má o 10 cm užšie sedadlo a o rovných 30 kg nižšiu nosnosť, čím bohužiaľ nepokrýva nároky niektorých užívateľov. Riešením je potom aj kancelárska stolička Rauman Claude, ktorá je tiež síce o niečo drahšia, ale jej parametre sú takmer porovnateľné.

Záverečné zhrnutie

Kancelárska stolička Albumu Game Šéf VIP môže byť ideálnym riešením pre náročnejších užívateľov alebo zamestnávateľov, ktorí chcú svojim zamestnancom dopriať kvalitné a ergonomické sedenie, ale nechcú pritom minúť viac ako 400 €. Stolička je osadená synchrónnou mechanikou, ktorá je v rámci tejto cenovej relácie bežná. Ponúka široké možnosti prispôsobenia, a to vrátane nastaviteľnej opierky hlavy, čím pokryje nároky rôznych užívateľov – vďaka tomu sa hodí do kancelárií, kde môže stoličku používať viacero užívateľov, ktorí si ju budú môcť nastaviť podľa svojich potrieb. V rámci nášho porovnania stolička vyniká svojou nosnosťou, ktorá činí 150 kg, a má kvalitnejší kríž z lešteného hliníka.

300 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Alba Game Šéf VIP | Hodnotenie: 90,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu produktov. Má preto bohaté skúsenosti, ktoré zúročuje aj pri téme kancelárskych stoličiek. Pri svojej práci zohľadňuje nielen výsledky najrôznejších testov, ale aj užívateľské aj odborné recenzie. Vďaka tomu môže odporučiť vhodný produkt nielen nenáročným užívateľom na menej časté využitie, ale aj tým, ktorí na kancelárskej stoličke trávia nepretržite každý pracovný deň.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Alba Game Šéf VIP

Alba Game Šéf VIP

300 € Orientačná cena