Menu

Recenzia a test American Tourister Airconic 34l

93,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Malé/palubné kufre

Klady

  • Záruka na 3 roky
  • Nepremokavé zipsy
  • Vrecko na elektroniku

Zápory

  • Vyššia cena
  • Kolieska vyčnievajú viac do boku
145 € Orientačná cena

Základné parametre

Škrupinový kufor American Tourister Airconic 34l patrí medzi palubnou batožinou k nadštandardu, aj jeho cena bola v čase písania recenzie (november 2022) jedna z vyšších. Za svoje peniaze ale získate predĺženú záruku na 3 roky, čo nebýva pri palubnej batožine práve bežné. Najväčší podiel na odolnosti má pevná škrupina z odolného polypropylénu, doplnená o nadštandardné nepremokavé zipsy.

Rozmery kufra nájdete nižšie v tabuľke, veľkostne zodpovedá klasickej palubnej batožine, pred cestou ale vždy odporúčame skontrolovať, aké požiadavky kladie na palubnú batožinu konkrétna letecká spoločnosť, s ktorou cestujete. Čo sa hmotnosti týka, 2,4 kg je dnes pre škrupinové kufre viac-menej štandard, ľahšie sú hlavne textilné modely.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

American Tourister

Typ

Škrupinový

Materiál

Polypropylén

Záruka (roky)

3

Výška (cm)

55

Šírka (cm)

40

Hĺbka (cm)

23

Hmotnosť (kg)

2,4

Expandér

Nie

Počet koliesok

4

Kombinačný zámok

Áno

TSA zámok

Áno

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Kufru Airconic nechýba nič z najdôležitejšej výbavy. Nájdete pri ňom 4 kolieska, vďaka ktorým môžete s kufrom hýbať všetkými smermi. Kolieska trochu vyčnievajú do strán, čo síce zvyšuje stabilitu batožiny, na druhú stranu tým tiež rastie riziko ich poškodenia. Samozrejmosťou je tiež výsuvná rukoväť s aretáciou, doplnená štandardným horným a bočným držadlom na prenášanie kufra. Menej obvyklý je popruh, ktorý umožňuje nasadenie kufra na rukoväť väčšej batožiny.

Na zabezpečenie kufra slúži číselný zámok doplnený o TSA zámok. To nebýva pri palubných kufroch vždy pravidlom, hodí sa ale pre prípady, keď chcete kufor použiť ako odbavenú batožinu pri ceste do zámoria.

Vnútorné usporiadanie

V kategórii vnútorného usporiadania kufor Airconic naozaj zaujme. Zatiaľ čo väčšina kufrov má klasické delenie na dve polovice, možno s nejakým tým vreckom k tomu, tento model ponúkne oveľa viac. V prvom rade má v prednej časti uzamykateľné vrecko na zips určené na uloženie elektroniky, do ktorej sa dostanete aj bez otvárania kufra. V tomto vrecku je priehradka na laptop, priehradka na tablet a priehradka na powerbanku s USB portom.

Zvyšok vnútrajška je už skôr štandardný, teda dve polovice, jedna s elastickými popruhmi a druhá s textilnou prepážkou, v ktorej je ešte vrecko zo sieťoviny na drobnosti.

Klady a zápory

Medzi pozitíva kufra Airconic môžeme zaradiť predovšetkým predĺženú záruku na 3 roky, nepremokavé zipsy a špecifické vnútorné usporiadanie, kde nechýba predné vrecko na elektroniku aj USB port na nabíjanie z powerbanky. Nevýhodou tohto modelu môže byť snáď len cena, ktorá nepatrí k najnižším. Tiež trochu vyčnievajúce kolieska viac hrozia poškodeniu.

Porovnanie s alternatívami

O niečo lacnejšou alternatívou by mohol byť kufor Travelite Skaii 4w S. Ten však nie je škrupinový, ale textilný. Oproti modelu American Tourister Airconic má nižšiu hmotnosť, nechýba mu TSA zámok ani základné prvky, ako sú otočné kolieska a výsuvná rukoväť. Ani vnútorné usporiadanie nie je nijako odfláknuté, nájdete tu napríklad priehradku na košele a niekoľko samostatných vreciek. Vzhľadom k nižšej cene ale nebude prekvapujúce, že má iba dvojročnú záruku a nenájdete u neho napríklad nepremokavé zipsy.

Záver

American Tourister Airconic 34l je veľmi špecifickou palubnou batožinou. Zaujme predovšetkým predným vreckom s priehradkou na elektroniku a USB portom. Výhodou je tiež predĺžená záruka na 3 roky a celkovo odolné spracovanie, vrátane nepremokavých zipsov. Nechýbajú nevyhnutnosti, ako je teleskopická rukoväť, kombinačný zámok vrátane TSA zámku či otočné kolieska. Tie vyčnievajú mierne do boku, je tak trochu väčšie riziko ich poškodenia.

Inak je jedinou nevýhodou tohto modelu snáď len jeho cena. Ak by vás zaujímal o niečo dostupnejší variant, pozrite sa na kufor Travelite Skaii 4w S.

145 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: American Tourister Airconic 34l | Hodnotenie: 93,0 %
Eliška Srncová
Eliška je naša seniorná redaktorka, spojila svoju vášeň pre cestovanie a bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov a vytvorila pre vás výber kufrov. Napovie vám napríklad, po akých materiáloch sa poobzerať, aké bezpečnostné prvky vyžadovať aj ako sa efektívne zbaliť. Pre milovníkov turistiky a rôznych zážitkov spracovala aj porovnanie zážitkových agentúr.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia American Tourister Airconic 34l

American Tourister Airconic 34l

145 € Orientačná cena