Menu

Amica SPA 111 MZB – Recenzie, testy a porovnania

92,9 % Celkové hodnotenie

Top 6 v kategorii Kombinované sporáky

Jednotlivá hodnocení

 • 10/10
  Hodnotenie spotreby
 • 10/10
  Hodnotenie programov
 • 10/10
  Hodnotenie funkcií dosky
 • 8,6/10
  Hodnotenie funkcií rúry

Klady

 • Zaujímavý design
 • Veľký výber programov
 • Displej a časovač

Zápory

 • Nemá špecifický systém čistenia
 • V niektorých ohľadoch priemerný
380 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Kombinovaný sporák Amica SPA 111 MZB sme do nášho porovnania zaradili vo februári 2023. Vtedy oproti konkurencii vynikal predovšetkým nevšedným celočiernym prevedením, ktoré si iste získa svojich priaznivcov. Model je vybavený poklopom na horáky, ktorý môže rozšíriť odkladaciu plochu vo vašej kuchyni. V otázke spotreby nemáme sporáku čo vytknúť, radí sa do energetickej triedy A ako väčšina modelov na trhu. Rúra s objemom 65 l je vhodná pre zhruba štvorčlennú domácnosť a vyberať môžete z 11 režimov pečenia, čo bol v čase písania recenzie nadštandard.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Amica

40 % Amica, 30 % Beko, 10 % AEG, 10 % Electrolux, 10 % Mora
Počet horákov

4

100 % 4
Objem rúry (l)

65

64,50
Poklop

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Energetická trieda

A

100 % A
Spotreba energie pri bežnom pečení (kWh)

0,99

0,95
Spotreba energie pri teplovzdušnom pečení (kWh)

0,78

0,82
Počet programov pečenia

11

40 % 8, 30 % 11, 30 % 9

Vybavenie a funkcie

Rúra sporáka je vybavená ako klasickým horným a spodným vykurovacím telesom, tak aj zadným vykurovacím telesom a ventilátorom, vďaka čomu je schopná pravého teplovzdušného pečenia. Nechýba funkcia grilu, tá už je dnes prakticky štandardom, navyše má rúra režim rozmrazovania, ten nebýva vždy samozrejmosťou. Na druhú stranu sa nedočkáte žiadneho špecifického programu na čistenie rúry. Pozitívom je prítomnosť displeja a časovača, niektoré sporáky tieto prvky nemajú.

Varná doska je vybavená elektrickým zapaľovaním, vďaka ktorému nemusíte nikdy riešiť, či máte zápalky či zapaľovač, pre zapálenie horáka stačí stlačiť tlačidlo. Samozrejme nechýbajú dôležité bezpečnostné poistky horákov, ktoré zaistia, že vám do domácnosti nebude unikať plyn.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Elektrické zapaľovanie

Áno

100 % Áno
Bezpečnostná poistka

Áno

100 % Áno
Kruhové výhrevné teleso

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Ventilátor

Áno

100 % Áno
Gril

Áno

100 % Áno
Systém čistenia

Čierny smalt

50 % Čierny smalt, 20 % SimpleSteam, 20 % Žiadny, 10 % EcoClean
Displej

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Časovač

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Výška (cm)

85

80 % 85, 10 % 90, 10 % 85,5
Šírka (cm)

50

70 % 50, 20 % 60, 10 % 59,4
Hĺbka (cm)

60

90 % 60, 10 % Neuvedené

Hlavné klady a zápory

Pri sporáku Amica SPA 111 MZB môžeme pochváliť slušný výber programov na pečenie a výbavu, ako je displej a časovač. Pozitívnych ohlasov sa určite dočká aj jeho špecifické designové prevedenie. Slabšou stránkou je v jeho prípade absencia akéhokoľvek programu na čistenie rúry, najmä s prihliadnutím na to, že nejde o vyložene lacný model.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ hľadáte sporák na častejšie pečenie a rúra modelu Amica je pre vás príliš malá, za zváženie stojí sporák Beko FSM 62320 DXS. Ten si vďaka nerezovému prevedeniu uchováva moderný vzhľad a cenovo spadá do podobnej kategórie ako model Amica. V mnohých ohľadoch sú oba sporáky porovnateľné, najmä čo sa týka spotreby a výbavy. Model Beko má ale o trochu menej programov na pečenie.

Naše hodnotenie a záver

Kombinovaný sporák Amica SPA 111 MZB určite zaujme vašu pozornosť na prvý pohľad svojim atypickým designom. Cenovo ide o strednú až vyššiu triedu, neprekvapí tak napríklad slušný výber programov na pečenie alebo prítomnosť elektrického zapaľovania horákov, displeja a časovača. Vo výbave by sme ale naopak ocenili nejaký program na čistenie rúry. Jeho spotreba je porovnateľná s väčšinou modelov na trhu a nechýbajú tu dôležité bezpečnostné poistky. S rúrou s objemom 65 l ho môžeme odporučiť zhruba štvorčlennej rodine. Podobné parametre aj cenu, ale objemnejšiu rúru, ponúka napríklad sporák Beko FSM 62320 DXS.

380 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Amica SPA 111 MZB | Hodnotenie: 92,9 %
Eliška Srncová
Eliška pôsobí v našej redakcii ako seniorný člen tímu a väčšinu domácich spotrebičov už za tie roky porovnávania a hodnotenia pozná ako svoje topánky. K témam pristupuje komplexne, pri kombinovaných sporákoch vám tak vysvetlí všetko, od typov palív, cez varianty varných dosiek až po funkcie rúry. Rozhľad si získava aj spracovávaním ďalších tém, ako sú indukčné sporáky, alebo plynové varné dosky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Amica SPA 111 MZB

Amica SPA 111 MZB

380 € Orientačná cena