Menu

Antares Scope – Recenzie, testy a porovnania

79,9 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Kancelárske stoličky nad 160 €

Klady

  • Nastaviteľná opierka hlavy
  • Nastaviteľné lakťové opierky
  • Výborná priedušnosť
  • Ideálna na mäkké povrchy
  • Kladné recenzie

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Nemá hĺbkové nastavenie sedadla
250 € Orientačná cena

Kancelárska stolička Antares Scope pochádza z dielne českého výrobcu a je určená predovšetkým pre tých, ktorí si chcú dopriať komfortné sedenie pri kancelárskej práci a hľadajú dobre priedušný model, ktorý bude eliminovať potenie.

Základná charakteristika

Antares Scope je kancelárska stolička patriaca do strednej cenovej relácie. Zaisťuje pohodlné sedenie, a to predovšetkým vďaka jednopákovej synchrónnej mechanike, ktorá je štandardom pri drahších variantoch. Kladne tu hodnotíme nosnosť 130 kg, čo v dobe realizácie porovnávacieho testu (január 2024) patrí k lepšiemu priemeru.

Stolička je vrátane sedadla, operadla i hlavovej opierky potiahnutá priedušnou sieťovinou, ktorá zaisťuje výbornú cirkuláciu vzduchu. Vďaka tomu eliminuje potenie, čo oceníte najmä v teplých mesiacoch. Poťah je prispôsobený častému používaniu a má odolnosť 100 000 cyklov Martindale, pričom bežné látky do domácnosti majú odolnosť medzi 20 000 a 30 000 cyklami. Túto hodnotu možno teda považovať za nadštandardnú.

 

Parameter Tento produkt
Výrobca

Antares

Nosnosť (kg)

130

Mechanika

Synchrónna

Materiál koliesok

Nylón

Materiál poťahu

Sieťovina

Materiál kríža

Nylón

Rozmery, hmotnosť a vybavenie

Z pohľadu vybavenia sa v rámci danej cenovej kategórie jedná o nadpriemerný model. Výhodou je výškovo nastaviteľná bedrová opierka, ktorá tak poskytuje dobrú oporu chrbtici aj pri dlhom sedení. Rovnako tak za výhodu považujeme výškovo a uhlovo nastaviteľnú opierku hlavy, ktorá vďaka variabilite dokáže uľaviť krčnej chrbtici. Funkčnosť tejto opierky je však limitovaná pre užívateľov s výškou postavy maximálne 190 cm, vyšším osobám by nemusela poskytnúť zodpovedajúcu podporu.

Pri dlhodobom sedení určite oceníte aj lakťové podrúčky, ktoré možno tiež ľubovoľne nastaviť do mnohých rôznych úrovní. Ako výhodu vnímame fakt, že sú podrúčky vo vrchnej časti vybavené mäkkou dotykovou plochou, ktorá ešte zvyšuje pocitový komfort a súčasne zaisťuje lepšiu celkovú ergonómiu pri sedení. Nevýhodou v rámci výbavy je absencia hĺbkového nastavenia sedadla, ktorý by pre osoby vyššieho vzrastu (nad 180 cm) zaistilo vyšší komfort sedenia a ešte väčšiu variabilitu nastavenia.

S ohľadom na konkurenčné produkty tiež musíme spomenúť, že má stolička o niečo užšie sedadlo, 51 cm je v rámci kategórie skôr základná hodnota. Podobne je na tom aj možnosť výškového nastavenia sedadla. Za kvalitný možno považovať nylonový kríž, ktorý je lepším riešením ako plast. K stoličke sú dodávané plastové kolieska o veľkosti 60 mm, pri ktorých za nevýhodu považujeme to, že sú vhodné iba na mäkké typy podláh (napr. koberce). Pokiaľ by ste chceli stoličku používať na tvrdých podlahách, je lepšie siahnuť po pogumovaných kolieskach.

Parameter Tento produkt
Opierka hlavy

Áno

Bedrová opierka

Áno

Šírka stoličky (cm)

51

Výška sedadla min. (cm)

41

Výška sedadla max. (cm)

51

Hmotnosť (kg)

20

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase prípravy porovnávacieho testu získava táto kancelárska stolička celkovo pozitívne hodnotenia. Napríklad na portáli Heureka je celkový priemer všetkých užívateľských hodnotení 91 %, čo je veľmi slušná hodnota. Užívateľom sa pritom najviac páči výborný pomer ceny a výkonu, chvália dobrú priedušnosť stoličky a aj napriek tomu, že s ohľadom na konkurenciu stolička ponúka užšie sedadlo, používatelia ju považujú za vhodnú aj pre väčšie osoby.

Kladne tiež niektorí hodnotia celkovú ergonómiu a široké možnosti prispôsobenia. Nájde sa aj niekoľko negatívnych ohlasov, a to prevažne ohľadom možností nastavenia odporu operadla – používatelia sa zhodujú, že by odpor mohol byť silnejší.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi najväčšie prednosti tejto kancelárskej stoličky môžeme zaradiť široké možnosti nastavenia a vynikajúce hodnoty mnohých parametrov vzhľadom na jej obstarávaciu cenu. Stolička je potiahnutá sieťovinou s vysokou odolnosťou, z čoho vyplýva, že je vhodná na náročnejšie každodenné používanie a že eliminuje potenie. To oceníte prevažne v teplých letných mesiacoch. Kladne hodnotíme aj nylonový kríž, ktorý je o niečo kvalitnejší ako plast.

Za nevýhodu tu ale považujeme vyššiu hmotnosť stoličky, ktorá môže komplikovať manipuláciu v prípade, keď na presun nevyužívate kolieska. Tie sú navyše v základnej konfigurácii plastové, hodia sa teda výhradne na mäkké povrchy, ako sú koberce. Oproti konkurencii má stolička užší sedák, ktorý ale používatelia hodnotia celkovo pozitívne a tvrdia, že je dostatočne priestranný.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete kancelársku stoličku Antares Scope porovnať s alternatívami, potom si prezrite napríklad stoličku Alba Game Šéf VIP. Taktiež sa jedná o model potiahnutý sieťovinou, je teda priedušný, ale na rozdiel od stoličky Antares ponúka o 1 centimeter širšie sedadlo a možnosť nastavenia výšky sedadla až o 5 cm vyššie. Záleží tak predovšetkým na ergonómii vášho pracoviska a výške stola, podľa ktorej sa pri výbere vhodnej stoličky môžete orientovať.

Záverečné zhrnutie

Kancelárska stolička Antares Scope poteší veľmi dobrým konštrukčným spracovaním, ktoré zodpovedá obstarávacej cene v strednej cenovej hladine. Vďaka tomu, že ponúka mnoho nastaviteľných prvkov, poskytuje dobrú oporu chrbtici, a to aj pri dlhodobom sedení. Je tak ideálna aj na každodennú kancelársku prácu. Pýši sa sieťovaným poťahom, ktorý na rozdiel od koženky či textilu poskytuje lepšiu priedušnosť, čo oceníte najmä v letných mesiacoch. Navyše sa poťah pýši vysokou odolnosťou.

Negatívne tu hodnotíme vyššiu hmotnosť, čo je síce z pohľadu odolnosti konštrukcie dobré, avšak pokiaľ nebudete na presun stoličky používať kolieska, môže byť manipulácia trochu náročná. Nevýhodou potom môže pre niekoho byť aj absencia možnosti nastavenia hĺbky sedadla, ktorá inak poskytuje väčšiu variabilitu najmä osobám s výškou nad 180 cm. Stolička je však odporúčaná osobám do maximálnej výšky 190 cm.

250 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Antares Scope | Hodnotenie: 79,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka už niekoľko rokov venuje porovnávaniu produktov. Má preto bohaté skúsenosti, ktoré zúročuje aj pri téme kancelárskych stoličiek. Pri svojej práci zohľadňuje nielen výsledky najrôznejších testov, ale aj užívateľské aj odborné recenzie. Vďaka tomu môže odporučiť vhodný produkt nielen nenáročným užívateľom na menej časté využitie, ale aj tým, ktorí na kancelárskej stoličke trávia nepretržite každý pracovný deň.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Antares Scope

Antares Scope

250 € Orientačná cena