Menu

Recenzia a test AVG Internet Security

84,9 % Celkové hodnotenie

Top 4 v kategorii Antivírusy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,7/10
  Funkcia ochrany
 • 9,1/10
  Produktová ponuka
 • 9,5/10
  Systémové nároky
 • 8,1/10
  Užívateľské prostredie
 • 7,1/10
  Podpora

Klady a zápory

 • Prívetivé užívateľské prostredie
 • Príliš nezaťaží systém počítača
 • Podpriemerná podpora bez češtiny
8 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Antivírusový program AVG Internet Security sa v našom teste umiestnil na stredných priečkach, dopomohli mu k tomu pomerne dobré výsledky v hodnotených kategóriách systémových nárokov a príjemnosti užívateľského prostredia (november 2021). Naopak trochu za úplnou špičkou rebríčka zaostáva v rozmanitosti ponúkaných funkcií na ochranu vášho systému.

Spoločnosť AVG má svoje korene v Českej republike a už niekoľko rokov drží popredné postavenie medzi poskytovateľmi antivírusových programov a riešení ochrany informačných technológií. Na svete tento gigant spravuje účty okolo dvoch stoviek miliónov užívateľov.

Hodnotenie funkcií ochrany počítača

Funkcie antivírusovej ochrany sú v našom hodnotení silnou stránkou antivírusu AVG Internet Security. Program obsahuje možnosť nastaviteľného firewallu, ochranu e-mailovej komunikácie spoločne s ochranou proti spamu a spyware. Nechýba ochrana internetového bankovníctva, rovnako ako správa hesiel.

V AVG Internet Security nenájdete napríklad rodičovskú kontrolu. Chýba aj optimalizácia systému, pre ktorú ponúka AVG samostatný a riadne spoplatnený program TuneUP.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Blokovanie phishingu

Áno

100 % Áno
Blokovanie ransomware

Áno

100 % Áno
Online a offline skenovanie

Áno

100 % Áno
Sken pri otváraní súborov

Áno

100 % Áno
Firewall

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Ochrana e-mailu

Áno

67 % Áno, 33 % Nie
Ochrana e-banking

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Ochrana proti spamu

Áno

67 % Áno, 33 % Nie
Ochrana proti spyware

Áno

100 % Áno
Rodičovská kontrola

Nie

50 % Nie, 50 % Áno
Správca hesiel

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Kontrola aktualizácií

Nie

50 % Áno, 50 % Nie
Zálohovanie

Nie

67 % Nie, 33 % Áno
Optimalizácia systému

Nie

67 % Nie, 33 % Áno

Skúšobná verzia a antivírus zadarmo

Rovnako ako ostatní producenti antivírusových programov, ani AVG nezabúda so svojimi antivírusmi na užívateľov mobilných zariadení, ako sú smartfóny či tablety. Dôležité je, že ponúka voľne prístupnú bezplatnú verziu na používanie bez obmedzenia.

Samozrejme však tento produkt zadarmo nemá také funkcie ako klasický platený antivírus. Spoločnosť nevybočuje zo štandardu a ponúka tridsaťdňovú lehotu na vyskúšanie plnej verzie antivírusu AVG Internet Security.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Možnosť ochrany mobilných zariadení

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Počet licencií

1

83 % 1, 17 % 5
Dostupná verzia antivírusu zdarma

Áno

67 % Áno, 33 % Nie
Vyskúšanie plnej verzie antivírusu zadarmo

Áno

100 % Áno

Hodnotenie systémových nárokov a požiadaviek

Na nainštalovanie antivírusového programu AVG Internet Security si musíte v počítači pripraviť takmer jeden gigabyte voľného miesta, čo je nadštandardná hodnota, ale na druhej strane jeho funkcia príliš nezaťažuje systém a pri ochrane v reálnom čase takmer nespoznáte, že beží.

Tento antivírusový program sa zameriava hlavne na užívateľov operačného systému Windows, na svoje si prídu aj ľudia so staršími strojmi s Windows 7 a 8. Užívatelia operačných systémov Mac na počítačoch od Applu si u AVG nájdu iný vhodný produkt.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Hodnotenie zaťaženia systému (10 nezaťažuje, 0 zaťažuje veľmi)

7,3

8,15
Dostupné pre Windows 7

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Dostupné pre Windows 8

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Dostupné pre Windows 10

Áno

100 % Áno
Dostupné pre Mac

Áno

83 % Áno, 17 % Nie

Hodnotenie užívateľského prostredia a podpory

Užívateľské prostredie antivírusového programu AVG Internet Security nie je veľmi prívetivé v porovnaní s konkurenciou, pridáva mu body však jeho kompletná verzia v českom jazyku. Problém už potom môžu vidieť používatelia nehovoriaci cudzím jazykom v tom, že firma neposkytuje technickú podporu v češtine. Ponúka ale chat, e-mailovú komunikáciu aj telefónne spojenie.

Antivírus AVG sa veľmi podobá testovanému produktu od Avastu. A to aj v inštalácii, ktorá začína jednoduchým stiahnutím programu z webu výrobcu. Nainštalovanie programu je ľahké, trochu dlhšie a znova je v ponuke zakliknuté pridanie špeciálneho prehliadača AVG Browser do systému. Jednoducho ale túto ponúkanú aplikáciu môžete odmietnuť. O priebehu inštalácie aj odinštalácie vás informujú vyskakovacie okná v pravom rohu obrazovky.

Odinštalovanie je rýchle a pohotové, AVG sa však rovnako ako Avast vypytuje, či ho odstraňujeme my alebo niekto zvonku. Menu je jednoduché, záložky sa delia na základnú ochranu (ochrana počítača so súborovým a behaviorálnym štítom a štítmi webu a e-mailu), úplnú ochranu (nastavenie firewallu a ransomwaru proti hackerským útokom, súkromie s ochranou web kamery a štítom citlivých dát a zabezpečenie proti spamu).

Program ponúka niekoľko variantov skenovania počítača aj jednotlivých vybraných súborov vrátane externých zariadení, CD a DVD. Vyskúšaný test bol rýchly, ale na odstránenie problémov je potrebná inštalácia ďalších aplikácií, čo môže niektorých používateľov zdržiavať a otravovať. Systém počítača je testovaný v oblasti doplnkov internetových prehliadačov, vírusov, malware aj citlivých nezabezpečených dokumentov.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Česká/slovenská lokalizácia programu

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Prívetivosť inštalácie a odinštalovania (maximum 10, minimum 0)

7

67 % 7, 33 % 9
Prívetivosť ovládania, prehľadnosť, vzhľad (maximum 10, minimum 0)

6,5

50 % 6,5, 17 % 8,5, 17 % 8,3, 17 % 8
Live chat

Áno

50 % Nie, 50 % Áno
Telefónna linka

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
E-mail

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Podpora v češtine/slovenčine

Nie

50 % Áno, 50 % Nie

Záver

Antivírusový program AVG Internet Security skončil v našom teste na horných priečkach a jeho použitie určite môžeme odporučiť. Osloví vás príjemným užívateľským prostredím aj systémovými požiadavkami a nárokmi. Naopak v ňom ale nenájdete niektoré potrebné funkcie, ako napríklad rodičovskú kontrolu alebo funkciu optimalizácie systému.

Vo finále sa ale jedná o kvalitný produkt, ktorý vám pomôže dobre zabezpečiť vaše citlivé údaje. Pokiaľ premýšľate o nákupe antivírusového programu, ale AVG vás neoslovilo, môžete skúsiť napríklad ďalší z našich testovaných programov a veľmi podobný produkt Avast Internet Security, alebo ďalší solídny antivírus od spoločnosti Kaspersky Lab.

8 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: AVG Internet Security | Hodnotenie: 84,9 %
Jakub Gulec
Jakub sa v našej redakcii špecializuje na technické témy. So softvérmi má ako náročný používateľ počítača mnoho skúseností. V článku vám napríklad priblíži jednotlivé typy počítačových vírusov. Jeho recenzie nájdete aj v kategóriách notebookov, mobilov či tabletov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia AVG Internet Security

AVG Internet Security

8 € Orientačná cena