Menu

Avira Antivirus Pro – Recenzie, testy a porovnania

68,5 % Celkové hodnotenie

Top 6 v kategorii Antivírusy

Jednotlivá hodnocení

 • 6,0/10
  Funkcia ochrany
 • 9,1/10
  Produktová ponuka
 • 9,7/10
  Systémové nároky
 • 4,4/10
  Užívateľské prostredie
 • 4,7/10
  Podpora

Klady

 • Nízka cena
 • Funkcia optimalizácie systému

Zápory

 • Chýba česká lokalizácia a podpora
 • Chýba firewall
 • Chýba ochrana proti spamu
34 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Avira je nemecká spoločnosť zaoberajúca sa zabezpečením informačných technológií, jej produkty používa cez päťdesiat miliónov klientov po celom svete. Jej portfólio zaberá ochranu domácich počítačov, ako aj služby pre malé a veľké firmy.

Antivírusový program Avira Antivirus Pro v našom teste príliš nepresvedčil, aj keď je pomerne lacný (november 2021). Zaostal takmer vo všetkých hodnotených kategóriách, obzvlášť pokrivkáva za ostatnými testovanými produktmi v prívetivosti užívateľského prostredia a technickej podpore. Výsledné hodnotenie veľmi zráža aj absencia českej lokalizácie programu.

Hodnotenie funkcií ochrany počítača

Aj keď je to v rámci antivírusových programov pomerne bežné, Avira Antivirus Pro nedisponuje nastaviteľným firewallom na ochranu pred sieťovými útokmi, čo je znateľná nevýhoda. Ponúka síce používateľom možnosť ochrany internetového bankovníctva, ale napríklad praktickú rodičovskú kontrolu pre dohľad nad aktivitami na internete už nie. Pozitívna je prítomnosť správy a ochrany hesiel alebo funkcie optimalizácie systému.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Blokovanie phishingu

Áno

100 % Áno
Blokovanie ransomware

Áno

100 % Áno
Online a offline skenovanie

Áno

100 % Áno
Sken pri otváraní súborov

Áno

100 % Áno
Firewall

Nie

83 % Áno, 17 % Nie
Ochrana e-mailu

Nie

67 % Áno, 33 % Nie
Ochrana e-banking

Nie

83 % Áno, 17 % Nie
Ochrana proti spamu

Nie

67 % Áno, 33 % Nie
Ochrana proti spyware

Áno

100 % Áno
Rodičovská kontrola

Nie

50 % Nie, 50 % Áno
Správca hesiel

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Kontrola aktualizácií

Nie

50 % Áno, 50 % Nie
Zálohovanie

Áno

67 % Nie, 33 % Áno
Optimalizácia systému

Áno

67 % Nie, 33 % Áno

Skúšobná verzia a antivírus zadarmo

Veľkou nevýhodou je, že spoločnosť Avira neponúka tridsaťdňovú skúšobnú verziu antivírusového programu Antivirus Pro, ako je to štandardom prakticky u všetkých spoločností, ale iba verzia Prime. V ponuke je tiež oklieštený antivírusový program Free Antivirus dostupný zadarmo po neobmedzenú dobu. Rovnako ako u ostatných výrobcov, aj ďalšie produkty Aviry chránia aj mobilné zariadenia na čele s obľúbenými smartfónmi.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Možnosť ochrany mobilných zariadení

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Počet licencií

1

83 % 1, 17 % 5
Dostupná verzia antivírusu zdarma

Áno

67 % Áno, 33 % Nie
Vyskúšanie plnej verzie antivírusu zadarmo

Áno

100 % Áno

Hodnotenie systémových nárokov a požiadaviek

Skúšobná testovacia verzia zabrala na disku iba 200 megabajtov, čo je pozitívne. Zaťaženie systému bolo na zvládnuteľnej úrovni. Podpora je tiež pre užívateľov systému zariadenia od výrobcu Apple, rovnako ako pre mobilné zariadenia.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Hodnotenie zaťaženia systému (10 nezaťažuje, 0 zaťažuje veľmi)

8,4

8,15
Dostupné pre Windows 7

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Dostupné pre Windows 8

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Dostupné pre Windows 10

Áno

100 % Áno
Dostupné pre Mac

Áno

83 % Áno, 17 % Nie

Hodnotenie užívateľského prostredia a podpory

Kameň úrazu pri produkte Avira Antivirus Pro spočíva hlavne v užívateľskej príjemnosti a podpore. Program nie je v češtine, rovnako ako technická a zákaznícka podpora. Čo sa týka prívetivosti inštalačného procesu, vzhľadu a ovládania, zozbierala Avira v minulosti podpriemerné hodnotenia. V súčasnosti sa však po tejto stránke dočkala výrazných zlepšení. Pozitívom je, že ponúka podporu ako po telefóne, tak e-mailom.

Inštalácia začína na cudzojazyčných webových stránkach, príprava je pomerne zložitá, pretože sa musíte zaregistrovať a počkať na potvrdzujúci mail pre stiahnutie inštalačného programu. Na začiatku si človek môže vybrať medzi rôznymi komponentmi inštalácie, preto samotný antivírusový program zaberá na disku pomerne málo miesta. Pri odinštalovaní vás program odkazuje na web, čo môže niektorých používateľov otravovať. Časť komponentov je potrebné odstrániť jednotlivo.

Orientácia v programe je pomerne kostrbatá, hlavne pre užívateľov, ktorí nevedia anglicky. V testovacej verzii človek nájde iba skeny, ochranu v reálnom čase, prípadne pri niektorých verziách nastavenia firewallu. Ďalšie funkcie sa dajú skúšať samostatne, čo je v porovnaní s ostatnými programami pomerne neprehľadné. Vyskúšaný rýchly sken, je v porovnaní s inými antivírusmi veľmi rýchly a ani kompletný sken netrvá dlho.

Graficky vás ovládanie ani menu nepresvedčí, pôsobí chatrne. Hlavné menu je rozdelené na stavové položky s ďalšími ponukami funkcií, skenovanie (na výber rýchly, úplný a selektívny plánovač), moduly, karanténa a zápisník vykonaných akcií.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Česká/slovenská lokalizácia programu

Nie

83 % Áno, 17 % Nie
Prívetivosť inštalácie a odinštalovania (maximum 10, minimum 0)

7

67 % 7, 33 % 9
Prívetivosť ovládania, prehľadnosť, vzhľad (maximum 10, minimum 0)

6,5

50 % 6,5, 17 % 8,5, 17 % 8,3, 17 % 8
Live chat

Nie

50 % Nie, 50 % Áno
Telefónna linka

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
E-mail

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Podpora v češtine/slovenčine

Nie

50 % Áno, 50 % Nie

Záver

Antivírusový softvér Avira Antivirus Pro nás v našom teste nepresvedčil. Funkcie ochrany systému sú priemerné, avšak chýba česká lokalizácia a technická podpora. Navyše nie je príjemné ani užívateľské prostredie celého systému antivírusu. Ako pozitívum berieme na produkte nemeckej spoločnosti Avira nízku cenu a funkcie optimalizácie systému a správy hesiel.

Avira nepatrí do koša, ale na dosiahnutie spokojnosti užívateľov má ďaleko. Pokiaľ hľadáte po všetkých smeroch lepšie produkty, prečítajte si napríklad recenzie na antivírusy Kaspersky Internet Security či Avast Internet Security.

34 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Avira Antivirus Pro | Hodnotenie: 68,5 %
Jakub Gulec
Jakub sa v našej redakcii špecializuje na technické témy. So softvérmi má ako náročný používateľ počítača mnoho skúseností. V článku vám napríklad priblíži jednotlivé typy počítačových vírusov. Jeho recenzie nájdete aj v kategóriách notebookov, mobilov či tabletov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Avira Antivirus Pro

Avira Antivirus Pro

34 € Orientačná cena