Menu

Eset Internet Security – Recenzie, testy a porovnania

82,2 % Celkové hodnotenie

Top 5 v kategorii Antivírusy

Jednotlivá hodnocení

 • 8,0/10
  Funkcia ochrany
 • 6,6/10
  Produktová ponuka
 • 7,8/10
  Systémové nároky
 • 9,4/10
  Užívateľské prostredie
 • 10,0/10
  Podpora

Klady

 • Príjemné užívateľské prostredie a vzhľad
 • Kvalitná podpora a lokalizácia v češtine

Zápory

 • Vyššia cena
 • Chýbajúca správa hesiel
30 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Z portfólia českej spoločnosti Eset sme testovali antivírusový program Internet Security. Umiestnil sa medzi najlepšími produktmi v našom rebríčku (november 2021). Eset Internet Security disponuje kvalitným užívateľským prostredím a zákazníckou aj technickou podporou, za ďalšími produktmi však zaostal hlavne v množstve sledovaných funkcií. Prešiel však rýchlym vývojom a ponúkne toho viac, než kedykoľvek predtým.

Hodnotenie funkcií ochrany počítača

Pozitívom je prítomnosť nastaviteľného firewallu, ochrana internetového bankovníctva či rodičovskej kontroly pre kontrolu detí pri pohybe v občas zradnom prostredí internetu. Nechýba ochrana e-mailu, štít proti spamu a kontrola aktualizácií. Naopak chýba niekoľko užitočných funkcií, ktoré konkurenčné produkty ponúkajú.

Ide najmä o absenciu správy hesiel či optimalizácie systému. Zálohovanie program tiež neponúkne, na druhú stranu ho neponúka ani väčšina konkurenčných produktov.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Blokovanie phishingu

Áno

100 % Áno
Blokovanie ransomware

Áno

100 % Áno
Online a offline skenovanie

Áno

100 % Áno
Sken pri otváraní súborov

Áno

100 % Áno
Firewall

Áno

71 % Áno, 29 % Nie
Ochrana e-mailu

Áno

71 % Áno, 29 % Nie
Ochrana e-banking

Áno

86 % Áno, 14 % Nie
Ochrana proti spamu

Áno

71 % Áno, 29 % Nie
Ochrana proti spyware

Áno

100 % Áno
Rodičovská kontrola

Áno

57 % Áno, 43 % Nie
Správca hesiel

Nie

71 % Áno, 29 % Nie
Kontrola aktualizácií

Áno

57 % Áno, 43 % Nie
Zálohovanie

Nie

71 % Nie, 29 % Áno
Optimalizácia systému

Nie

57 % Nie, 43 % Áno

Skúšobná verzia a antivírus zadarmo

Na svojom webe síce Eset ponúka online sken počítača zadarmo, klasická verzia bezplatného antivírusového programu pre neobmedzené využitie však bohužiaľ chýba. Výhodou je, že podobne ako väčšina konkurenčných firiem, aj Eset ponúka skúšobnú verziu antivírusov zadarmo. Tá trvá štandardne tridsať dní. Pozornosti Esetu samozrejme neunikajú ani mobilné zariadenia, venuje sa ochrane smartfónov aj tabletov s rôznymi operačnými systémami.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Možnosť ochrany mobilných zariadení

Áno

86 % Áno, 14 % Nie
Počet licencií

1

71 % 1, 14 % 5, 14 % 3
Dostupná verzia antivírusu zdarma

Nie

57 % Áno, 43 % Nie
Vyskúšanie plnej verzie antivírusu zadarmo

Áno

100 % Áno

Hodnotenie systémových nárokov a požiadaviek

Výhodou Esetu je to, že nezaberie na pevnom disku počítača veľa miesta, postačí mu niečo okolo štyristo megabajtov. Zaťaženie systému je nižšie ako predtým, v tomto smere si antivírus vedie aj pomerne dobre. Zo starších operačných systémov podporuje Windows 7, 8 aj 10. Pre užívateľov operačného systému Mac od Applu majú v portfóliu spoločnosti Eset svoj vlastný program.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Hodnotenie zaťaženia systému (10 nezaťažuje, 0 zaťažuje veľmi)

8,3

8,27
Dostupné pre Windows 7

Nie

71 % Áno, 29 % Nie
Dostupné pre Windows 8

Nie

86 % Áno, 14 % Nie
Dostupné pre Windows 10

Áno

100 % Áno
Dostupné pre Mac

Áno

86 % Áno, 14 % Nie

Hodnotenie užívateľského prostredia a podpory

Inštalácia antivírusu Eset Internet Security je jednoduchá, všetky pokyny sú v češtine a zrozumiteľné. Česká lokalizácia je výhodou programu, rovnako ako česká technická podpora. Pri modifikovateľnej inštalácii je však nutné zaregistrovať sa pomocou e-mailovej adresy do databázy výrobcu. Hneď po nej program ponúkne nastavenie rodičovskej kontroly a tiež funkciu anti-theft, ktorá má pomôcť v prípade odcudzenia prístroja.

V ponuke chýba možnosť rýchleho skenu počítača. Pri spustení antivírusového programu sa bez vyžiadania spustí prvotná kontrola s kompletnou prehliadkou systému. Tá trvá dlho, niekoľko hodín, ale dá sa bez problémov vypnúť a kedykoľvek spustiť znova. Rýchly sken môže niektorým používateľom chýbať, môžu si ale zvoliť, aká akcia bude po skončení dlhého skenu, ktorý dosť zaťažuje počítač, nasledovať (vypnutie, reštart a pod.).

Využiť sa dá aj voliteľná kontrola súborov alebo preskúmanie externých zariadení. Dobrou funkciou je skenovanie jednoduchým pretiahnutím súborov do políčka na úvodnej obrazovke antivírusového programu. ​Menu pôsobí prehľadne, na prvý pohľad ale s menším množstvom funkcií. V nastavení je však veľa rozšírených možností nastavenia, ako si antivírusový program prispôsobiť.

Ponuka na hlavnej obrazovke sa delí na záložky kontrola počítača, aktualizácie, nástroje (monitorovanie domácej siete, ochrana bankovníctva, anti-theft), nastavenia (ochrana počítača, sieťová ochrana, bezpečnostné nástroje) s rodičovskou kontrolou, firewallom a importom nastavenia z iných zariadení. Veľkou výhodou Esetu je podpora v českom jazyku, kedy používatelia môžu využiť tri spôsoby žiadosti o pomoc (e-mail, telefón aj chat).

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Česká/slovenská lokalizácia programu

Áno

71 % Áno, 29 % Nie
Prívetivosť inštalácie a odinštalovania (maximum 10, minimum 0)

9

71 % 7, 29 % 9
Prívetivosť ovládania, prehľadnosť, vzhľad (maximum 10, minimum 0)

8,3

7,41
Live chat

Áno

57 % Áno, 43 % Nie
Telefónna linka

Áno

86 % Áno, 14 % Nie
E-mail

Áno

86 % Áno, 14 % Nie
Podpora v češtine/slovenčine

Áno

57 % Áno, 43 % Nie

Záver

Antivírusový program Eset Internet Security si viedol v našom teste dobre. Oproti víťazným produktom mu chýbajú niektoré nadštandardné funkcie, celkovo však väčšine užívateľov vyhovie dobre. V tomto antivíruse napríklad nenájdete správu hesiel, optimalizáciu systému či zálohovanie.

Pozitívne je, že mu nechýba rodičovská kontrola alebo napríklad nastaviteľný firewall. Eset Internet Security zaujme dobrou technickou a zákazníckou podporou v češtine aj kompletnou českou lokalizáciou. Prívetivé je aj užívateľské prostredie programu. Spoľahnúť sa môžete na pomerne dobrú úroveň zabezpečenia.

Pokiaľ vás však tento produkt českej firmy Eset nezaujal, môžete sa pozrieť napríklad na hodnotenie antivírusov, ktoré sa v rebríčku umiestnili na popredných priečkach. Jedná sa o program Internet Security od Avastu alebo rovnomenný antivírus z dielne Kaspersky Lab.

30 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Eset Internet Security | Hodnotenie: 82,2 %
Jakub Gulec
Jakub sa v našej redakcii špecializuje na technické témy. So softvérmi má ako náročný používateľ počítača mnoho skúseností. V článku vám napríklad priblíži jednotlivé typy počítačových vírusov. Jeho recenzie nájdete aj v kategóriách notebookov, mobilov či tabletov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Eset Internet Security

Eset Internet Security

30 € Orientačná cena