Menu

Recenzia a test Kaspersky Internet Security

88,7 % Celkové hodnotenie

v kategorii Antivírusy

Jednotlivá hodnocení

 • 8,7/10
  Funkcia ochrany
 • 9,1/10
  Produktová ponuka
 • 7,8/10
  Systémové nároky
 • 8,9/10
  Užívateľské prostredie
 • 7,6/10
  Podpora

Klady

 • Veľa funkcií ochrany
 • Zvláda správu hesiel
 • Nepreťažuje počítač

Zápory

 • Chýba telefónna linka
 • Bez optimalizácie systému
16 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Lacný, výkonný a s ponukou veľkého množstva funkcií, taký je antivírusový program Kaspersky Internet Security, ktorý sa v našom teste prebojoval na horné priečky (november 2021). Vedie si dobre v hodnotení funkcií, oblasti systémových nárokov a osloví aj prívetivým užívateľským prostredím.

Výrobca programu, spoločnosť Kaspersky Lab, je jedným z najrýchlejšie rastúcich subjektov na poli zabezpečenia informačných technológií a zaujíma pozíciu jedného zo štyroch hlavných predajcov antivírusových programov. Firma ponúka veľké množstvo produktov pre rôznych klientov. Hlavne sa zameriava na veľké, stredné a malé podniky.

Hodnotenie funkcií ochrany počítača

Antivírusový program Kaspersky Internet Security v porovnaní s ostatnými testovanými produktmi ponúka popri kvalitnej ochrane počítača aj širokú škálu ďalších funkcií. Má vlastný nastaviteľný firewall, ktorý odoláva sieťovým útokom, ďalej chráni e-mail aj internetové bankovníctvo, kontroluje spyware aj aktualizácie zastaraných programov, navyše má aj ochranu proti spamu (masové šírenie väčšinou reklamných oznámení cez e-mail) a rodičovskú kontrolu pre dohľad nad prehliadanými stránkami s možnosťou zákazu nebezpečného obsahu.

Naopak, užívateľom tohto antivírusu bude chýbať funkcia optimalizácie systému.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Blokovanie phishingu

Áno

100 % Áno
Blokovanie ransomware

Áno

100 % Áno
Online a offline skenovanie

Áno

100 % Áno
Sken pri otváraní súborov

Áno

100 % Áno
Firewall

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Ochrana e-mailu

Áno

67 % Áno, 33 % Nie
Ochrana e-banking

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Ochrana proti spamu

Áno

67 % Áno, 33 % Nie
Ochrana proti spyware

Áno

100 % Áno
Rodičovská kontrola

Áno

50 % Nie, 50 % Áno
Správca hesiel

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Kontrola aktualizácií

Áno

50 % Áno, 50 % Nie
Zálohovanie

Nie

67 % Nie, 33 % Áno
Optimalizácia systému

Nie

67 % Nie, 33 % Áno

Skúšobná verzia a antivírus zadarmo

Čo sa týka skúšobnej 30-dňovej verzie, Kaspersky nevybočuje z normálu a túto šancu užívateľom ponúka, rovnako ako trochu oklieštený antivírusový program úplne zadarmo. Na jednu licenciu ochránite s Kaspersky Internet Security viac prístrojov, zameriava sa tiež samozrejme na antivírusovú ochranu mobilných zariadení, ako sú populárne smartfóny a tablety.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Možnosť ochrany mobilných zariadení

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Počet licencií

1

83 % 1, 17 % 5
Dostupná verzia antivírusu zdarma

Áno

67 % Áno, 33 % Nie
Vyskúšanie plnej verzie antivírusu zadarmo

Áno

100 % Áno

Hodnotenie systémových nárokov a požiadaviek

Dobré hodnotenie v teste zaisťujú antivírusovému programu Kaspersky Internet Security aj systémové požiadavky. Spustený program výrazne nezaťažuje chod počítača.

Nahráva mu tiež variabilita operačných systémov, na ktoré ho je možné nainštalovať. Kaspersky Internet Security zvládne ochrániť počítače so systémom Windows, rovnako ako s operačným systémom MacOS od firmy Apple. Poradí si ale aj s mobilnými zariadeniami.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Hodnotenie zaťaženia systému (10 nezaťažuje, 0 zaťažuje veľmi)

8,1

8,15
Dostupné pre Windows 7

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Dostupné pre Windows 8

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Dostupné pre Windows 10

Áno

100 % Áno
Dostupné pre Mac

Áno

83 % Áno, 17 % Nie

Hodnotenie užívateľského prostredia a podpory

Prívetivosť ovládania, vzhľadu a prehľadnosti je u antivírusu Kaspersky Internet Security skôr priemerná. Po inštalácii vám program ponúkne odporúčané nastavenia, ktoré ale možno ľubovoľne upravovať. V systéme vás uvíta podrobný a prehľadný pomocník s vysvetlením funkcií. Po inštalácii je potrebné počítač reštartovať a je znateľné spomalenie načítania systému. Na začiatku používania vás antivírus vyzve na aktualizáciu vírusovej databázy, čo ostatné programy robia automaticky.

Pri skenovaní počítača si Kaspersky dáva pomerne na čas. O dokončení vás informujú vyskakujúce okná v pravom dolnom rohu obrazovky. Po skúšanom rýchlom skene sa sami spúšťajú ešte ďalšie kontroly, niektoré pomerne zdĺhavé. Veľmi príjemná je funkcia aktualizácie zastaraných aplikácií v počítači. Prehľadné menu sa delí na kontrolu (úplná, rýchla, selektívna, kontrola externých zariadení so správcom úloh a plánovačom), aktualizáciu databázy, ochranu financií a osobných údajov, rodičovskú kontrolu a ďalšie nástroje.

Inštalácia je jednoduchá, po stiahnutí programu z webu výrobcu stačí rozkliknúť a postupovať podľa pokynov kompletne v češtine. Nie je vyžadovaná žiadna registrácia, čo je príjemné. Automaticky sa inštaluje aj prvok Secure Connection, ktorý je pri odinštalovaní nutné samostatne odstrániť. Pri odstraňovaní programu sa stretnete s rôznymi ďalšími ponukami produktov Kaspersky a otázkami, prečo sa programu zbavujete.

Výhodou technickej a zákazníckej podpory spoločnosti Kaspersky je, že je ponúkaná v češtine a s odborníkmi môžete komunikovať ako cez livechat, tak cez e-mail. K dispozícii je aj veľká „knižnica“ problémov a ich riešenie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Česká/slovenská lokalizácia programu

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Prívetivosť inštalácie a odinštalovania (maximum 10, minimum 0)

7

67 % 7, 33 % 9
Prívetivosť ovládania, prehľadnosť, vzhľad (maximum 10, minimum 0)

8,2

50 % 6,5, 17 % 8,5, 17 % 8,3, 17 % 8
Live chat

Áno

50 % Nie, 50 % Áno
Telefónna linka

Nie

83 % Áno, 17 % Nie
E-mail

Áno

83 % Áno, 17 % Nie
Podpora v češtine/slovenčine

Áno

50 % Áno, 50 % Nie

Hodnotenie užívateľov

Užívatelia si tento antivírus naozaj v drvivej väčšine chvália. Ponúka im totiž veľmi slušnú ochranu počítača a ďalších zariadení, za veľmi prívetivú cenu. Špeciálne sa im páči veľmi široká ponuka funkcií. Negatíva príliš nespomínajú, občas sa len dajú nájsť zmienky o ruskom pôvode produktu, z čoho majú niektorí užívatelia obavy.

Hlavné klady a zápory

Kaspersky antivírus ponúka veľmi slušnú zásobu funkcií za veľmi dobrú cenu, čo je tiež jedna z najväčších výhod v porovnaní s konkurenciou. Jeho ovládanie je celkom prívetivé, využiť môžete napríklad blokovanie phishingu, ransomwaru alebo napríklad VPN. Bohužiaľ sa musíte zaobísť bez zálohovania a nástroja na optimalizáciu systému.

Veľkou výhodou tohto produktu je tiež spoľahlivosť vzhľadom na veľmi nízke zaťaženie počítača, za čo napríklad pravidelne zbiera veľmi dobré hodnotenie v dTeste a ďalších špecializovaných médiách. Veľmi často sa práve v dTeste objavuje aj na popredných priečkach v celkovom hodnotení.

Záver

Antivírusový program Kaspersky Internet Security od preverenej spoločnosti Kaspersky Lab si záujem užívateľov získa hlavne kvalitnou ochranou systému počítača a veľkým množstvom pridaných funkcií ako ochrana e-mailu či internetového bankovníctva, anti-spam, nastaviteľný firewall alebo rodičovská kontrola, naopak mu ale chýba napríklad funkcia optimalizácie systému.

Užívateľská prívetivosť je celkom priemerná, produkt získava svojich fanúšikov malou záťažou systému, malým potrebným priestorom na disku a taktiež variabilným využitím na rôznych operačných programoch. Kaspersky Internet Security zaujal v našom teste popredné priečky, pokiaľ vám ale tento variant nevyhovuje, skúste napríklad produkty od spoločností AVG alebo Avast.

16 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Kaspersky Internet Security | Hodnotenie: 88,7 %
Jakub Gulec
Jakub sa v našej redakcii špecializuje na technické témy. So softvérmi má ako náročný používateľ počítača mnoho skúseností. V článku vám napríklad priblíži jednotlivé typy počítačových vírusov. Jeho recenzie nájdete aj v kategóriách notebookov, mobilov či tabletov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Kaspersky Internet Security

Kaspersky Internet Security

16 € Orientačná cena