Menu

Recenzia a porovnanie Apache Matto Bosch Performance 2021

92,3 % Celkové hodnotenie

TOP produkt - pánsky v kategorii Krosové elektrobicykle

Klady

  • Motor Bosch
  • Nízka hmotnosť
  • LCD displej

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nedá sa navýšiť výkon
2 800 € Orientačná cena

Základné parametre

Pánsky krosový elektrobicykel Apache Bosch Performance pre rok 2021 sa vyznačuje predovšetkým použitím kvalitných materiálov a komponentov. Ako už napovedá názov, o jeho pohon sa stará uznávaný motor značky Bosch s maximálnym výkonom 250 W. Jedná sa o najvyšší možný zákonom povolený výkon. Niektoré modely však v súčasnosti ponúkajú aj oveľa vyššie výkony s možnosťou navýšenia napríklad pri jazde mimo pozemnej komunikácie. V tomto prípade táto možnosť chýba, aj tak však ide o slušný a dostačujúci výkon.

Rovnako ako pri väčšine krosových bicyklov, aj tento model má výšku ráfika 28″ a môžete vyberať hneď z niekoľkých rôznych veľkostí rámu bicykla. Ten je vyrobený z hliníka, čo je tiež pomerne štandardné. Nechýbajú ani hydraulické kotúčové brzdy a odpružená vidlica. Tú môžete v prípade potreby zamknúť. Celkové spracovanie bicykla zodpovedá jeho určeniu na rovné cesty a do miernejšieho terénu Na jedno nabitie s ním prejdete maximálne 155 km, čo je možné v čase zaradenia do nášho porovnania (máj 2021) označiť za nadpriemernú hodnotu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Značka

Apache

Určenie

Pánsky

Nosnosť (kg)

125

Výška ráfika kolies (palce)

28"

Výška rámu (palce)

18",20.5", 22"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlica

Áno

Maximálny dojazd (km)

155

Umiestnenie batérie

Rámová

Kapacita batérie (Wh)

500

Umiestnenie pohonu

Stredový

Maximálny výkon (W)

250

Brzdy

Hydraulické kotúčové

Vybavenie a hmotnosť

Ako už bolo povedané v úvodnom odseku, výkon motora nie je možné navýšiť. Pokiaľ ale nepotrebujete veľkú pomoc pri vyššej rýchlosti, mali by ste si s týmto výkonom vystačiť. V teréne určite oceníte desať rôznych prevodov. Čo sa týka pomoci od elektrobicykla pri šliapaní, je možné vybrať z piatich rôznych režimov asistencie podľa toho, akú veľkú podporu práve potrebujete. Čím vyššia bude miera asistencie, tým rýchlejšie sa však bude batéria vybíjať. Nechýba ani takzvaný režim WALK, pri ktorom ide bicykel sám rýchlosťou zhruba 3 km/h a využijete ho pri chôdzi vedľa bicykla.

O nejakej ďalšej prídavnej výbave tohto modelu sa nemusíme dlho rozpisovať, bicykel totiž v základe nemá žiadne svetlá, nosič ani blatníky. To ale býva pri krosových a horských modeloch skrátka bežné a väčšinou je všetko potrebné dokúpiť zvlášť. Hmotnosť tohto bicykla dosahuje 20 kilogramov, čo sa môže v porovnaní s klasickým bicyklom zdať ako pomerne veľa, medzi elektrobicyklami sa však jedná skôr o nízku hodnotu.

Tabuľka zobrazuje prehľad vybavenia a hmotnosti

Parameter Tento produkt
Zvýšenie výkonu

Nie

Prevody

1x10

Režimy asistencie

5

WALK assistant

Áno

Svetlá

Nie

Nosič

Nie

Blatníky

Nie

Stojan

Nie

Hmotnosť (kg)

20

Recenzia motora a názor expertov

Nemecká značka Bosch patrí medzi špičkových a najviac uznávaných výrobcov motorov elektrobicyklov. Veľa odborníkov zo sveta cyklistiky sa zhoduje na tom, že tieto motory sú v súčasnej dobe to najlepšie na trhu. Konkrétne tento model je vybavený radom Performance Line, ktorý je stvorený pre svižnejšiu a športovú jazdu.

Medzi najväčšie výhody patrí plynulá a prirodzená jazda. Aj samotní užívatelia chvália príjemnú asistenciu pri šliapaní a hovoria, že sa bicykel správa veľmi predvídateľne a motor pomáha presne tak, ako je zrovna potrebné. Jedinou nevýhodou motorov Bosch býva problém s dostupnosťou, pretože právom patria medzi najžiadanejšie a aj v špecializovaných predajniach vám ich odporučia najčastejšie.

Záver

Apache Matto Bosch Performance patrí medzi krosové bicykle, čomu zodpovedajú aj jeho základné parametre. V teréne sa vám bude hodiť odpružená vidlica, ktorú je možné v prípade potreby zamknúť. Batéria s pomerne slušnou kapacitou zaistí dlhý maximálny dojazd (v našom porovnaní nadpriemerný). Pripomíname ale, že je potrebné počítať s pomerne veľkou rezervou a radšej sa nespoliehať na maximálnu udávanú vzdialenosť. To ale platí pri všetkých modeloch. Batéria je napoly integrovaná do rámu, takže bicykel oproti svojim predchodcom pôsobí elegantnejšie. Najväčšou výhodou je kvalitný motor značky Bosch, ktorého prítomnosť sa však odráža aj na vysokej obstarávacej cene. Z toho dôvodu ho môžeme odporučiť skôr náročnejším používateľom, ktorým nerobí problém priplatiť si za ďalšie dodatočné vybavenie ako sú blatníky alebo svetlá.

2 800 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Apache Matto Bosch Performance 2021 | Hodnotenie: 92,3 %
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa venuje technológiám a tiež finančným témam. V rámci svojej práce copywritera sa už niekoľkokrát venovala témam spojeným s elektrobicyklami. Prehľad tak má nielen v jednotlivých parametroch elektrobicyklov, ako je výkon motora, kapacita batérie či výbava elektrobicykla, ale aj v ich výbere podľa účelu či typu terénu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Apache Matto Bosch Performance 2021

Apache Matto Bosch Performance 2021

2 800 € Orientačná cena