Menu

Recenzia a test Apple TV 4K

Výborné Celkové hodnotenie

Ideálne pre fanúšikov značky Apple v kategorii Multimediálne centrá

Klady

  • Kvalitný obraz aj zvuk
  • Jednoduchá inštalácia
  • Intuitívne ovládanie
  • Prvok inteligentnej domácnosti
  • Rozmanité funkcie

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nie je možné ovládať niektoré hry
190 € Orientačná cena

Pre milovníkov produktov spoločnosti Apple, ale vlastne aj pre všetkých záujemcov o kvalitné multimediálne centrum, predstavuje vhodné riešenie Apple TV 4K s operačným systémom tvOS. Využiť je možné Apple Originals a ďalšie streamovacie platformy, môžete hrať hry (Apple Arcade), počúvať hudbu (Apple Music) a využívať zdieľanú knižnicu iCloud.

Základné charakteristiky

Apple TV 4K patrí k drahším zariadeniam tohto typu, za svoje peniaze však dostanete box pre kvalitný obraz s podporou 4K a HDR formátov ako Dolby Vision a HDR10+. Obraz však robí iba časť zážitku, nemenej dôležitý je aj zvuk. Tento produkt je možné využiť na zvukových sústavách kompatibilných s Dolby Atmos, čo zaručuje veľmi kvalitný priestorový zvuk. Navyše môžete oceniť aj kompatibilitu so slúchadlami AirPods.

Dané zariadenie má pomerne prehľadné ovládanie, pri ktorom je možné využiť aj smart ovládač Apple Remote (isté problémy však môžu nastať pri hrách) a ovládanie je možné realizovať aj prostredníctvom mobilného telefónu iPhone. Navyše je možné využiť aj hlasové ovládanie (Amazon Alexa). Apple TV 4K je kompatibilný aj s HomeKit, čo je otvorený protokol, ktorý prepája zariadenia do jedného systému. Toto multimediálne centrum je teda možné pripojiť k inteligentnej domácnosti.

Parameter Tento produkt
Operačný systém

tvOS

Kapacita pevného disku (GB)

128

Full HD

Áno

Podpora 4K

Áno

Podpora 8K

Nie

Wi-Fi

Áno

HDMI

Áno

Google Assistant

Nie

Amazon Alexa

Áno

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Multimediálne centrum Apple TV 4K je pozitívne hodnotené vďaka kvalitnému obrazu a zvuku, jednoduchému ovládaniu, prehľadnému menu, kompaktným rozmerom aj rôznym funkciám (napr. streamovanie hier zo Steam knižnice pomocou aplikácie Steam). Nový ovládač Remote na druhú stranu môže mať podľa užívateľov pri niektorých hrách problémy. Za zápor je považovaná aj vysoká cena, multimediálne centrá od spoločnosti Apple sú však všeobecne drahšie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Apple TV 4K zaisťuje kvalitný obraz aj zvuk, čo je pri tomto type zariadení to najdôležitejšie. Zaujme však aj ďalšími vlastnosťami, ktoré sa týkajú jednoduchej inštalácie, intuitívneho ovládania či jednotlivých funkcií. Ovládať ho možno niekoľkými spôsobmi, a to aj cez nový ovládač Remote. Ten však nie je na rozdiel od predošlej generácie vybavený akcelerometrom a gyroskopom, takže pri niektorých hrách Apple TV nefunguje ako pohybový ovládač. Za zápor je možné považovať aj vyššiu cenu.

Porovnanie s alternatívami

Produkty Apple sú na slovenskom trhu v oblasti multimediálnych centier veľmi bežné, hoci im v početnosti konkurujú zariadenia značky Google či Mecool ako Mecool KM2. K dispozícii máte varianty s ethernetovým portom alebo bez neho, ktoré disponujú „iba“ Wi-Fi modulom. Vyberať teda skutočne môžete z rôznych zariadení. Pokiaľ sa vám zdá cena recenzovaného produktu príliš vysoká, môžete zvoliť lacnejší model so 64 GB úložiskom.

Záverečné zhrnutie

Apple TV 4K je kvalitné multimediálne centrum, a to nielen pre užívateľov produktov od spoločnosti Apple. Toto zariadenie je vhodné pre všetkých, ktorí chcú urobiť zo starej televízie novú, inteligentnú. Hoci pri nákupe musíte počítať s pomerne vysokou obstarávacou cenou, za svoje peniaze dostanete zariadenie, ktoré je spoľahlivé a ponúka rozmanité funkcie. Využívať ho môžete na sledovanie filmov a seriálov, počúvanie hudby, hranie hier alebo prezeranie fotografií vo vysokej kvalite.

190 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Apple TV 4K | Hodnotenie: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, ktorý sa písaním textov živí viac ako 13 rokov. Počas tohto času sa už venoval naozaj rozmanitým témam. Svoje skúsenosti zúročil aj pri porovnaní najlepších multimediálnych centier na súčasnom trhu. Rozhodol sa príliš nezohľadňovať prítomný hardvér, pretože mu nie každý záujemca o kúpu rozumie, ale skôr sa zameral na konkrétne vlastnosti. Peter sa navyše venuje aj príbuzným témam z oblasti elektroniky, ako sú napríklad set-top boxy DVB-T2.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Apple TV 4K

Apple TV 4K

190 € Orientačná cena