Menu

Recenzia a porovnanie Apple Watch Series 7 45 mm eSIM

94,0 % Celkové hodnotenie

Druhý najlepší v kategorii Klasické inteligentné hodinky

Klady

  • Väčší, kvalitný displej s Always On
  • Možnosť telefonovania aj platenia
  • Meranie najrôznejších hodnôt

Zápory

  • Krátka výdrž batérie
  • Vysoká cena
  • Kompatibilný len s iPhonmi
420 € Orientačná cena

Základné parametre

Ako je to u všetkých Apple Watch, je najnovší model vždy tým najviac zdokonaleným. A to platí aj pri Apple Watch Series 7. Oproti predchádzajúcej generácii ale počítajte skôr len s kozmetickými zmenami. Hodinky majú displej s uhlopriečkou 1,9 palca, v porovnaní so starším modelom sme sa tu dočkali ďalšieho zúženia rámčekov displeja s cieľom zväčšenia jeho čistej plochy.

Displej je typu LTPO OLED, ako je už pre hodinky značky Apple typické, a ponúkne dobrú čitateľnosť aj na slnku. Hodinky potešia technológiou Always On, ktorá nechá displej stále zapnutý, aby ste mohli mať všetky potrebné ukazovatele ihneď k prezretiu.

Hodinky môžete zakúpiť v dvoch veľkostných variantoch, aj toto prešlo ľahkou zmenou. V tomto prípade môžete vyberať z 41mm a 45mm varianty. S mierne väčšími rozmermi mierne narástla aj hmotnosť hodiniek, oproti iným, konkurenčným modelom ale stále nie je nijako vysoká. Štandardom je možnosť výmeny remienka, bohužiaľ ale aj pre Apple Watch typická výdrž batérie okolo 18 hodín. Udávaná vodeodolnosť je 5 ATM, môžete s nimi teda aj plávať, a to až do hĺbky 50 metrov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Apple

Uhlopriečka displeja (")

1,9

Typ displeja

LTPO OLED

Farebný displej

Áno

Dotykový displej

Áno

Druh batérie

Dobíjacia

Výdrž batérie v bežnom režime s GPS (hod)

18

Výdrž batérie v úspornom režime (hod)

36

Odolnosť voči prachu

Áno (IP6x)

Odolnosť voči vode

Áno (5 ATM)

Udávaná hmotnosť (g)

38,8

Maximálny obvod zápästia (cm)

20

Vymeniteľný remienok

Áno

Hodnotenie vybavenia a kompatibility

Zrejme nebude prekvapením, že Apple Watch siedmeho radu disponujú všetkými štandardnými funkciami a samozrejme aj nadštandardným vybavením. Úplne bežná je prítomnosť Bluetooth, Wi-Fi aj vlastná GPS, hodinky tak nie sú tak závislé na telefóne. Nezávislosť ešte podporuje možnosť eSIM, vďaka ktorej je možné hodinkami telefonovať úplne samostatne a okrem toho aj platiť.

U tohto modelu naozaj platí, že je predĺženou rukou telefónu, ale to až v takom prípade, že ho môže v niektorých úkonoch úplne nahradiť a vy tak mobil nemusíte mať pri sebe. Počítajte ale s tým, že sú hodinky kompatibilné len s telefónmi rovnakého výrobcu, teda Apple. V nich na ich ovládanie a zobrazovanie nameraných hodnôt slúži aplikácia Apple Watch robená priamo pre nich, telesné hodnoty uvidíte aj v aplikácii Apple Zdravie.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Wi-Fi pripojenie

Áno

Vlastná GPS

Áno

Aplikácia

Apple Watch, Apple Zdravie

Kompatibilita

iOS

Inteligentné notifikácie

Áno

Možnosť SIM karty

Áno (eSIM)

Možnosť telefonovania

Áno

Možnosť platenia

Áno

Hodnotenie funkcií

Apple Watch Series 7 sú v čase písania recenzie (október 2022) jednými z najviac našliapaných smart hodiniek na trhu. Merajú všetky podstatné veličiny, na ktoré si len dokážete spomenúť, z telesných hodnôt je to srdcový tep, okysličenie krvi, spálené kalórie, ušlé kroky, kvalita spánku, okrem toho ale ponúknu aj sledovanie menštruačného cyklu, upozornenie na srdcové problémy alebo vykonávanie EKG pomocou osadených fotodiód a LED svetiel. Nechýba tu ani kondičný tréner v podobe upozornenia na nutnosť sa hýbať či automatickej detekcie začatej aktivity.

Parameter Tento produkt
Meranie srdcového tepu

Áno

Meranie okysličenia krvi

Áno

Výpočet spálených kalórií

Áno

Záznam spánku

Áno

Záznam stresu

Áno

Automatické zahájenie aktivity

Áno

Upozornenie na neaktivitu

Áno

Hodnotenie užívateľov

Užívatelia, ktorí si siedmy rad hodiniek Apple zakúpili, ju v recenziách hodnotia všade výborne. Najviac kladných ohlasov smeruje ku kvalite displeja, rýchlemu dobíjaniu, celkovej kvalite či modernému a minimalistickému designu. Ako by sa dalo očakávať, používateľom najviac vadí krátka výdrž batérie a vyššia cena. Všetky recenzie sa dočítate na Heuréke.

Klady a zápory

My v redakcii vidíme na hodinkách v podstate tie isté klady a zápory, ako hodnotia používatelia. Musíme vyzdvihnúť naozaj kvalitný displej, navyše s ešte tenšími rámčekmi oproti konkurencii, ktorý navyše ponúkne aj Always On, teda technológiu stáleho zapnutia. Keďže sa hodinky radia k špičke na trhu, určite nie je prekvapením, že s nimi môžete zaplatiť aj telefonovať, a to dokonca bez nutnosti mať pri sebe mobil, Apple Watch 7 totiž podporujú eSIM.

Navyše disponujú senzormi všetkých podstatných aj nadštandardných hodnôt, vyzdvihnúť môžeme meranie saturácie krvi alebo vykonávanie EKG. Čo im ale vytýkame, je krátka výdrž batérie, podľa výrobcu vydrží 18 hodín, pri reálnom používaní sa môže výdrž ešte skrátiť. Sú tiež v porovnaní s inými, hoci pokročilými modelmi drahšie a je možné ich spárovať iba s telefónmi značky Apple, čo môže byť pre niekoho limitujúce.

Porovnanie s alternatívami

Apple Watch Series 7 sa hodia porovnať so starším radom Apple Watch Series 6. Pri novšom modeli došlo k zúženiu rámčekov displeja, zobrazovaná plocha je tak výrazne priestrannejšia. Hodinky série 7 tiež ľahko narástli do rozmerov, zoženiete ich v 41 a 45mm variante, s čím sa spája aj o niečo vyššia hmotnosť.

Ak váhate, či zakúpiť Series 7 alebo 6, odporúčame skôr starší model. Ak vám nevadia o niečo širšie rámčeky displeja, dočkáte sa inak rovnakých funkcií, navyše za oveľa prívetivejšiu cenu. Pokiaľ hľadáte ešte lacnejšie Apple Watch, stále sa predávajú aj Apple Watch Series 3. Tam sú ale funkcie už značne obmedzené, napríklad chýba meranie saturácie krvi kyslíkom.

Naše hodnotenie a záver

Apple Watch Series 7 môžeme odporučiť náročným používateľom, ktorí požadujú jedny z novších inteligentných hodiniek na trhu (október 2022) a nevadí im vyššia cena. Ponúknu v podstate takmer všetko, čo od smart hodiniek náročný užívateľ vyžaduje. Disponujú kvalitným displejom s funkciou Always On, možnosťou vymeniť si remienok, majú vlastnú GPS, podporujú eSIM, ide s nimi telefonovať aj platiť, merajú mnoho telesných hodnôt vrátane napríklad EKG a sú vodeodolné do 50 metrov.

Pokiaľ by ste chceli zakúpiť rovnako vybavené hodinky, ale máte o niečo nižší rozpočet, rozhodne odporúčame predchádzajúci rad hodiniek Apple Watch Series 6. Tie majú síce o niečo širšie rámčeky displeja, z hľadiska funkcií sa ale novším 7 takmer rovnajú.

420 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Apple Watch Series 7 45 mm eSIM | Hodnotenie: 94,0 %
Karolína Šerá
Karolína je redaktorka, ktorá rada skúma podstatu vecí, študuje informácie do hĺbky a potom sa ich snaží odovzdávať ďalej v zrozumiteľnej forme. To platí aj pre tému inteligentných hodiniek, pri ktorých popisuje všetky dôležité parametre. Dokáže vysvetliť rozdiel medzi inteligentnými hodinkami, športtestermi a fitness náramkami a poradí vám, ktorý typ sa hodí práve pre vás z hľadiska funkcií, kompatibility či výdrže batérie. Vybrané modely tiež otestovala v praxi, jeden z nich navyše už dlhšiu dobu sama používa, a preto dokáže povedať, aké detaily zvýšia komfort používania a podobne. Medzi jej ďalšie témy patria rotopedy, bežecké pásy či proteíny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Apple Watch Series 7 45 mm eSIM

Apple Watch Series 7 45 mm eSIM

420 € Orientačná cena