Menu

Recenzia a porovnanie Apple Watch Series 8 45 mm eSIM

94,8 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Klasické inteligentné hodinky

Klady

  • Nadštandardné funkcie
  • Väčší, kvalitný displej s Always On
  • Možnosť telefonovania a platenia
  • Meranie všetkých hodnôt

Zápory

  • Krátka výdrž batérie
  • Vysoká cena
  • Kompatibilný len s iPhonmi
500 € Orientačná cena

Základné parametre

Apple Watch Series 8 sú novinkou jesene 2022. Oproti starším radom prinášajú rad vylepšení, ako tomu je pri nových inteligentných hodiniek výrobcu Apple vždy zvykom. V porovnaní s predchádzajúcim radom tu ale zostávajú rovnaké parametre displeja, aj v prípade ôsmej rady má stále zapnutý Retina displej s tenkými rámčekmi veľkosť 1,9 palca a je samozrejme farebný a ovládaný dotykom. Na hodinkách nájdete dve tlačidlá, klasické bočné otočné a tiež ploché, ktoré pri dlhom stlačení zavolá na tiesňovú linku.

Dobíjacia batéria má pri štandardnom používaní pre Apple Watch typickú výdrž 18 hodín, v novom režime nízkej spotreby sa však jej výdrž môže aj dvojnásobne predĺžiť na 36 hodín (1,5 dňa). Aj táto výdrž je však skôr podpriemerná v porovnaní s inými modelmi smart hodiniek v čase písania recenzie (november 2022). Na výber máte medzi dvoma veľkosťami ciferníka, 41 a 45 mm, v závislosti od zvolenej veľkosti a remienka budú hodinky vhodné na maximálny obvod zápästia 20 alebo 22 cm.

Hodinky potešia odolnosťou proti prachu na úrovni IP6X a tiež vodeodolnosťou do 50 m (5 ATM), môžete s nimi teda bez obáv aj plávať. Ich hmotnosť sa drží na necelých 39 gramoch a je v podstate totožná ako pri Apple Watch siedmej rady. Model Watch 8 je vyladený na čo najvyššiu odolnosť a vďaka silnému sklíčku by nemal len tak prasknúť. K dispozícii je rad vymeniteľných remienkov v rôznych farbách aj materiáloch.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Apple

Uhlopriečka displeja (")

1,9

Typ displeja

LTPO OLED

Farebný displej

Áno

Dotykový displej

Áno

Druh batérie

Dobíjacia

Výdrž batérie v bežnom režime s GPS (hod)

18

Výdrž batérie v úspornom režime (hod)

36

Odolnosť voči prachu

Áno (IP6x)

Odolnosť voči vode

Áno (5 ATM)

Udávaná hmotnosť (g)

38,8

Maximálny obvod zápästia (cm)

20/22

Vymeniteľný remienok

Áno

Hodnotenie vybavenia a kompatibility

Ôsmy rad hodiniek Apple Watch je z hľadiska vybavenia a kompatibility takmer totožný ako predchádzajúci rad. Hodinky sú vybavené Wi-Fi aj Bluetoothom a rozumejú si výhradne s telefónmi značky Apple. Majú tiež vlastné GPS na určovanie polohy nezávisle na telefóne. Mierne vylepšenie dosiahol ich akcelerometer, vďaka ktorému novo snímajú vysoké zrýchlenie (až 256 G). Hodinky preto dokážu rozpoznať vážnu autonehodu alebo pád, pomocou najrôznejších senzorov zhodnotia, či je nutné zavolať pomoc, a prípadne ju samé zavolajú.

Ak chcete inteligentné hodinky používať ako “predĺženú ruku” telefónu, prídu Apple Watch Series 8 nesmierne vhod. Na ich prevádzku telefón v podstate ani nepotrebujete, ak siahnete po variante Cellular s integrovaným mobilným tarifom. Dokážu zobrazovať notifikácie a reagovať na ne, prijímať aj odosielať správy a pomocou mikrofónu, reproduktora a možnosti eSIM tiež vykonávať telefónne hovory. Môžete s nimi aj platiť alebo prehrávať hudbu.

Parameter Tento produkt
Bluetooth

Áno

Wi-Fi pripojenie

Áno

Vlastná GPS

Áno

Aplikácia

Apple Watch, Apple Zdravie

Kompatibilita

iOS

Inteligentné notifikácie

Áno

Možnosť SIM karty

Áno (eSIM)

Možnosť telefonovania

Áno

Možnosť platenia

Áno

Hodnotenie funkcií

Najväčšie pokroky nájdete na poli funkcií. Apple Watch Series 8 sú schopné snímať telesnú teplotu, čím pomôžu ženám so sledovaním a predpovedou menštruačného cyklu. Tiež si tu môžete nastaviť pripomenutie na užitie vašich liekov, vitamínov alebo doplnkov stravy alebo vykonať EKG s pomocou hodiniek. Navyše budete upozornení, pokiaľ má vaše srdce pomalší, alebo naopak rýchlejší tep či nepravidelný rytmus.

Hodinkám samozrejme nechýbajú aj v dnešnej dobe už štandardné, nie však samozrejmé funkcie snímania srdcového tepu, okysličenie krvi, spánku či stresu. V meraní telesných hodnôt sú pripravené ísť do hĺbky a poskytnúť detailný prehľad o tepových zónach, fázach spánku a podobne. Nesmieme zabudnúť ani na športovanie, do hodiniek je možné si stiahnuť aplikácie na mnoho typov športových aktivít. Veľkosť úložiska je 32 GB.

Parameter Tento produkt
Meranie srdcového tepu

Áno

Meranie okysličenia krvi

Áno

Výpočet spálených kalórií

Áno

Záznam spánku

Áno

Záznam stresu

Áno

Automatické zahájenie aktivity

Áno

Upozornenie na neaktivitu

Áno

Hodnotenie používateľov

Apple Watch Series 8 hodnotia ich používatelia pomerne pozitívne. V recenziách najčastejšie spomínajú výborné fungovanie v rámci ekosystému Apple, celkovú spoľahlivosť, oku lahodiaci dizajn aj prítomnosť pokročilých funkcií. Ohlasy na výdrž batérie sú zmiešané, niekomu príde pocitovo prekvapivo dlhá, inému kratšia. Vyššia cena hodiniek podľa užívateľských recenzií zodpovedá kvalite, hodinky potešia okrem iného stálym a stabilným pripojením k telefónu. Všetky recenzie sa dočítate na Heuréke.

Klady a zápory

Za hlavné klady v porovnaní s inými smart hodinkami v porovnaní sme označili väčší a kvalitný displej, ktorý svoju kvalitu obháji ako dobrou čitateľnosťou aj zobrazením celkovo, tak aj vyššou odolnosťou proti poškodeniu aj prachu. S hodinkami je možné telefonovať aj platiť, ďalej ponúkajú pokročilé funkcie ako snímanie telesnej teploty, okysličenie krvi, možnosť EKG alebo podrobný prehľad o spánku, tepe či srdcovej aktivite, nie všetky inteligentné hodinky takto detailné informácie dokážu poskytnúť.

Ako negatíva vidíme vyššiu cenu, kompatibilitu iba s iPhonmi (iné hodinky je často možné spárovať aj s viacerými operačnými systémami telefónov) a kratšiu výdrž batérie. Tá je 18 h, pri nízkej spotrebe 36 h, obe čísla sú však stále priemerné až podpriemerné v porovnaní.

Porovnanie s alternatívami

Apple Watch Series 8 boli vydané na jeseň roku 2022 rovnako ako Apple Watch Ultra. V istých ohľadoch majú mnoho spoločného, ​​napríklad možnosť snímania telesnej teploty, detekciu autonehody alebo pádu a iné pokročilé funkcie. Model Ultra je však na prvý pohľad ladený do viacerých extrémnych podmienok, má robustnejšie telo, väčší displej s dvojnásobnou svietivosťou, zväčšené tlačidlá, dlhšiu výdrž batérie a viac presnú GPS, navyše je možné ich vziať aj na hlboké ponáranie. Hodia sa skrátka skôr pre dobrodruhov alebo extrémnych športovcov.

Ak ôsmu sériu hodiniek Apple porovnáme s predchádzajúcim modelom siedmeho radu, líšia sa konkrétne v novšej verzii čipu, novo osadenom snímači teploty, schopnosti detekovať autonehodu, vyššej odolnosti proti prachu a novšej verzii Bluetooth. Čo naopak zostáva rovnaké, je veľkosť aj vlastnosti displeja či podobná výdrž batérie.

Naše hodnotenie a záver

Apple Watch Series 8 sú našlapané inteligentné hodinky pre náročných užívateľov. Oproti predchádzajúcemu radu prinášajú radu vylepšení, ako je napríklad vyššia odolnosť proti prachu, nový snímač telesnej teploty alebo detekcia autonehody. V istých ohľadoch sú podobné ako Apple Watch 7, a to v parametroch displeja, veľkostných variantoch, hmotnosti alebo výdrži batérie. Tá pri štandardnom používaní vydrží 18 hodín, novo je ale k dispozícii aj režim nízkej spotreby s udávanou dvojnásobnou výdržou. Medzi užívateľmi sa hodinky tešia veľkej obľube.

Ak vám nezáleží na cene a požadujete v súčasnej dobe (november 2022) najprepracovanejšie smart hodinky na svetovom trhu, siahnite skôr po Apple Watch Ultra. Tie sú vhodné aj do extrémnych podmienok, je možné ich ovládať v rukaviciach a obzvlášť vyladené sú pre potápanie.

500 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Apple Watch Series 8 45 mm eSIM | Hodnotenie: 94,8 %
Karolína Šerá
Karolína je redaktorka, ktorá rada skúma podstatu vecí, študuje informácie do hĺbky a potom sa ich snaží odovzdávať ďalej v zrozumiteľnej forme. To platí aj pre tému inteligentných hodiniek, pri ktorých popisuje všetky dôležité parametre. Dokáže vysvetliť rozdiel medzi inteligentnými hodinkami, športtestermi a fitness náramkami a poradí vám, ktorý typ sa hodí práve pre vás z hľadiska funkcií, kompatibility či výdrže batérie. Vybrané modely tiež otestovala v praxi, jeden z nich navyše už dlhšiu dobu sama používa, a preto dokáže povedať, aké detaily zvýšia komfort používania a podobne. Medzi jej ďalšie témy patria rotopedy, bežecké pásy či proteíny.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Apple Watch Series 8 45 mm eSIM

Apple Watch Series 8 45 mm eSIM

500 € Orientačná cena