Menu

Aqua Marina Super Trip 12’2″ – Recenzie, testy a porovnania

92,1 % Celkové hodnotenie

Top rodinný v kategorii Špecifické paddleboardy

Klady

  • Pre 2 dospelých a dieťa
  • Nosnosť 210 kg
  • Dvojvrstvová konštrukcia
  • Vrátane vybavenia

Zápory

  • Veľké rozmery
  • Pádlo nie je vždy súčasťou balenia
450 € Orientačná cena

Základné vlastnosti

Paddleboard Aqua Marina Super Trip 12’2″ sa síce svojím určením radí medzi allround alebo všestranné typy, medzi klasickými paddleboardmi ale predsa len vyniká. Tento nafukovací model totiž nie je určený iba pre jedného jazdca, ako tomu bolo pri väčšine modelov v našom porovnaní v čase recenzovania (január 2024), ale odvezie celú rodinu.

Konkrétne teda dvoch dospelých a jedno dieťa, ktorí dohromady neprekročia hmotnosť 210 kg. S ohľadom na to tiež niet divu, že pri tomto paddleboarde nájdete trochu nadštandardné rozmery. Tie nájdete nižšie v tabuľke. Počítajte tiež s vyššou hmotnosťou 12,5 kg.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Aqua Marina

Druh

Allround/rodinný

Typ

Nafukovací

Konštrukcia

Dvojvrstvová (Drop-Stitch)

Nosnosť (kg)

210

Objem (l)

415

Maximálny tlak (PSI)

15

Dĺžka (cm)

370

Šírka (cm)

87

Hrúbka (cm)

15

Hmotnosť (kg)

12,5

Vybavenie a príslušenstvo

Pri paddleboarde značky Aqua Marina nájdete takmer všetko potrebné na bezpečnú aj komfortnú jazdu. Disponuje dokonca 7 madlami, ktoré vzhľadom na väčšie rozmery dosky aspoň do istej miery uľahčia manipuláciu v nafúknutom stave. Nájdete pri ňom aj nášľapnú vrstvu a fixačné lanká, takže so sebou na potulky po vode môžete vziať aj nejaký ten náklad.

Spolu so samotnou doskou pri kúpe dostanete aj plutvu, batoh na prenášanie, pumpy, opravné sady a ďalej špeciálny ventilový adaptér, ktorý umožňuje pri nafukovaní použiť aj klasickú pumpu. Pomerne zaujímavým prvkom môže byť základňa na úchyt na kameru, vďaka ktorej na paddleboard môžete pripevniť outdoorovú kameru a zdokumentovať si rodinný výlet po vode.

Parameter Tento produkt
Madlo

Áno

Nášľapná vrstva

Áno

Fixačné lanká

Áno

Vrátane pádla

S ohľadom na predajcu

Ďalšie príslušenstvo

Plutva, batoh, pumpa, opravná sada, ventilový adaptér, základňa pre úchyt na kameru

Hlavné klady a zápory

Pri tomto modeli oceňujeme fakt, že sa jedná o rodinný model, ktorý odvezie až dvoch dospelých a jedno dieťa. Na výlet po vode môžete vyraziť aj s vašou ratolesťou, a to všetci na jednej doske. S ohľadom na to sa hodí zmieniť aj nadštandardnú nosnosť 210 kg.

Pozitívne hodnotíme aj dvojvrstvovú konštrukciu, ktorá je považovaná za kvalitnejší typ. Paddleboardu Aqua Marina Super Trip 12’2″ vo vybavení nechýba nič podstatné, prítomnosť pádla ale závisí od predajcu – u niektorých je súčasťou balenia, u iných si ho je potrebné dokúpiť.

Porovnanie s alternatívami

Paddleboardy značky Aqua Marina sú populárne pre svoju kvalitu a dobré parametre. Často ponúkajú napríklad vysokú nosnosť, ako je to pri výletnom modeli Aqua Marina Hyper 12,6. Ten je ale určený pre jedného, ​​maximálne dvoch jazdcov a výrazne sa líši svojím tvarom. Na rozdiel od univerzálneho modelu Super Trip má totiž pretiahnutú prednú časť a hodí sa na dlhé a rýchle jazdy po vodnej hladine.

Ak hľadáte všestranný paddleboard, ale stačí vám kompaktnejší model pre jednu osobu, môžeme odporučiť Hydro Force Aqua Journey 9´. Ten je výrazne menší a hodí sa skôr pre nenáročných rekreačných jazdcov alebo pre tých, ktorí si chcú jazdu na paddleboarde ešte len vyskúšať.

Naše hodnotenie a záver

Aqua Marina Super Trip 12’2″ je všestranný rodinný nafukovací paddleboard s kvalitnou konštrukciou, vysokou nosnosťou a bohatým vybavením. Odvezie až dve osoby a k tomu jedno dieťa, navyše je na ňom špeciálny držiak na outdoorovú kameru, takže si rodinný výlet po vodnej hladine môžete aj zdokumentovať. Ak hľadáte menší model pre jednu osobu za prijateľnú cenu na občasnú jazdu, mohol by sa vám hodiť skôr Hydro Force Aqua Journey 9´.

450 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Aqua Marina Super Trip 12’2″ | Hodnotenie: 92,1 %
Karolína Šerá
Karolína je autorkou, ktorá rada študuje informácie dopodrobna a potom ich v ucelenej podobe odovzdáva ďalej. To využila aj pri tvorbe paddleboardov, túto tému totiž tvorí od samého začiatku. Preto dokáže poradiť, aký typ sa hodí na akú činnosť alebo aké vlastnosti majú rôzne druhy konštrukcie. Autorsky stojí aj za iným športovým náčiním, ako sú rotopedy, bežecké pásy alebo kolobežky, ale aj napríklad za online jazykovými kurzami.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Aqua Marina Super Trip 12’2″

Aqua Marina Super Trip 12’2″

450 € Orientačná cena