Menu

Recenzia a porovnanie Ardes 350

Pre nenáročných v kategorii Elektrické krbové kachle

Klady

  • Nízka cena
  • Malé rozmery
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Nízky výkon
  • Len na lokálne vykurovanie
  • Podpriemerné parametre
100 € Orientačná cena

Základné parametre

Elektrické krbové kachle Ardes 350 od talianskej spoločnosti Ardes majú síce priemerný výkon medzi elektrickými kachľami, na druhú stranu ich ale zaobstaráte už za necelých 80 €.

Cena týchto krbových pecí je veľmi priaznivá už v kategórii elektrických prístrojov, v porovnaní s pecou na drevo a drevené brikety sú potom výrazne lacnejšie. Je však nutné počítať s tým, že prevádzka elektrických kachlí je nákladnejšia ako pri plynových či na drevo.

Pri kúpe elektrických krbových pecí je dobré mať na pamäti, že sa so svojím výkonom príliš nedajú porovnať s pecou na drevo či drevené brikety. Výhodou je naopak čistá obsluha a vyššia bezpečnosť.

Kachle Ardes 350 sa dajú využiť skôr ako vedľajší zdroj tepla. Výkon, ktorý je regulovateľný a má dva stupne, je maximálne 1,5 kilowattov za hodinu, takže sa hodia do nízkoenergetických a kvalitne odizolovaných malých bytov alebo na vykúrenie menšej miestnosti v staršom dome. Priestor však oproti iným zdrojom tepla zvládnu vykúriť veľmi rýchlo.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Ardes

Výkon (kW/hod)

1,5

Typ paliva

Elektrina

Hmotnosť (kg)

8,4

Účinnosť (%)

Nerelevantné

Výška (cm)

50

Šírka (cm)

43

Hĺbka (cm)

24

Farba

Čierna

Vykurovaná plocha v nízkoenergetických priestoroch so stropom 2,5 metra (m2)

24

Vykurovaná plocha v starších nezateplených budovách so stropom 2,5 metra (m2)

12

Maximálna dĺžka polien (cm)

Nerelevantné

Výmenník

Nerelevantné

Priemer dymovodu (mm)

Nerelevantné

Dizajn a funkcie

Dostupný je iba čierny variant. Dobre pôsobí verné napodobnenie ohňa. Existuje možnosť dvoch módov prevádzky – s efektom imitácie plameňa bez ohrevu alebo s ohrevom.

Kachle sa ľahko pripoja do klasickej zásuvky a sú ľahko prenosné vďaka rúčke a tiež kvôli tomu, že ich hmotnosť nepresahuje ani deväť kilogramov. Vďaka malým rozmerom (50 x 43 x 24 centimetrov) si môžete byť istí, že kachle Ardes 350 je možné umiestniť prakticky kamkoľvek a vždy pohodlne zapadnú do interiéru.

Záver

Kachle Ardes 350 sú lacným a napriek tomu celkom výkonným variantom medzi elektrickými krbovými kachľami. Za cenu pod 80 € zvládne prístroj odovzdať do okolia 1,5 kilowattov za hodinu. Dávajte však pozor, tieto hodnoty vôbec nedosahujú k priemerným krbovým kachliam na drevo a drevené brikety. Tie sú síce výkonnejšie, ale aj o dosť viac zaťažia peňaženku v obstarávacej cene.

Výrobok je vhodný ako doplnkový zdroj tepla v malých miestnostiach v málo odizolovaných budovách, prípadne vyhreje dobre zateplený malý byt.

Výhodné sú malé rozmery a nízka váha. Kachle sa dajú položiť prakticky kamkoľvek bez akýchkoľvek stavebných úprav a príprav. Zaujímavá je verná imitácia horiacich polien a rozžeravených uhlíkov.

100 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Ardes 350
Jakub Gulec
Technický redaktor
Jakub sa v našej redakcii venuje predovšetkým technicky zameraným témam. Sám pochádza z rodinného domu a študuje stavebné inžinierstvo, v problematike krbových kachlí sa preto dobre orientuje. V tomto článku vám napríklad vysvetlí, akým spôsobom voliť výkon kachlí. Okrem iného narazíte na jeho recenzie aj v kategóriách zameraných na náradie, ako sú aku vŕtačky, či napríklad štiepačky dreva, ale aj u spotrebiteľskej elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Ardes 350

Ardes 350

100 € Orientačná cena