Menu

Ariette-Scarlett 2761 – Recenzie, testy a porovnania

Tiež nás zaujalo v kategorii Sieťové tyčové vysávače

Klady

  • Kladné hodnotenie
  • Nízka hmotnosť
  • Teleskopická tyč

Zápory

  • Kratší dosah
  • Menšia prachová nádobka
  • Chýba regulácia výkonu
55 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Bezvreckový vysávač Ariette ponúka parametre, ktoré sú pre modely 2v1 pomerne obvyklé. Kapacita nádobky 0,5 l ani akčný rádius 6 m ho nepredurčujú na použitie vo väčších priestoroch. Nie, že by to nebolo možné, ale hrozí, že budete musieť prachovú nádobku vysypávať aj v priebehu vysávania a možno sa nezaobídete bez predlžovacieho kábla. Príkon 600 W je pre tieto vysávače viac-menej štandardný, to isté platí pre hlučnosť 80 dB, hoci v porovnaní s niektorými klasickými tyčovými vysávačmi už je pomerne vysoká.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Ariette

Napájanie

Zo siete

Typ vysávača

Bezvreckový

Objem zásobníka na prach (ml)

500

Akčný rádius (m)

6

Príkon (W)

600

Hlučnosť podľa výrobcu (dB)

80

Vybavenie a funkcie

Tiež výbava tohto modelu je vcelku obvyklá. Dočkáte sa teleskopickej rúrky, vďaka ktorej si môžete vysávač prispôsobiť svojej výške. Vo výbave je ďalej štrbinová hubica a hubica na čalúnenie, obe využijete hlavne vo chvíli, keď budete tento model používať ako ručný vysávač, napríklad pri upratovaní auta.

Niektoré vysávače môžu mať aj indikátor naplnenia prachovej nádobky a reguláciu sania, nie je to ale štandardom a tento model nemá ani jedno. Hmotnosť 2,5 kg je potom pomerne nízka a vysávanie by nemalo byť príliš namáhavé.

Parameter Tento produkt
Indikátor naplnenia nádržky

Nie

Regulácia sania

Nie

Štrbinová hubica

Áno

Hubica na čalúnenie/matrace

Áno

Teleskopická tyč

Áno

Hmotnosť podľa výrobcu (kg)

2,5

Názory používateľov a odborníkov

Užívatelia sú spokojní s výkonom vysávača, ktorý opisujú ako vysoký. Ocenili by ale možnosť jeho regulácie, napríklad na vysávanie linolea sa vraj nehodí. S jeho výkonom na dlažbe či zafixovaných kobercoch sú však spokojní. Ako nevýhodu spomínajú niektoré konštrukčné riešenia vysávača, napríklad systém vysypávania prachu vraj nie je príliš šikovný, vysávač navyše nemá žiadne miesto na omotanie kábla.

Hlavné klady a zápory

Medzi pozitíva modelu Ariette patrí pomerne nízka hmotnosť a podľa hodnotenia užívateľov aj slušný výkon vysávania. Nevýhodou môže byť kratší dosah a menšia prachová nádobka, tá sa navyše trochu nešikovne vysypáva. Vysávaču chýba tiež možnosť regulácie sania.

Naše hodnotenie a záver

Medzi modelmi 2v1 sa vysávač Ariette-Scarlett 2761 drží viac-menej štandardnej úrovne. V jeho prospech hovoria užívateľské recenzie, ktoré ho označujú za výkonný model. Oceniť môžeme aj pomerne nízku hmotnosť. Slabšou stránkou je kratší dosah a menšia kapacita prachovej nádobky, jej systém vysypávania je navyše tŕňom v oku niektorým užívateľom. Pokiaľ hľadáte model s nepatrne väčším dosahom, za zváženie stojí napríklad vysávač Clatronic BS 1306.

55 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Ariette-Scarlett 2761
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii rolu technického experta a hlavného testera. Vo veľkej miere sa venuje práve testovaniu akumulátorových tyčových vysávačov, jeho recenzia preto vychádza nielen z dobrého naštudovania problematiky, ale aj reálnych poznatkov z testovania. V článku vám vysvetlí, ako funguje filtrácia tyčových vysávačov a čo očakávať od jednotlivých cenových hladín. Na jeho články narazíte aj pri elektronike či v magazíne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Ariette-Scarlett 2761

Ariette-Scarlett 2761

55 € Orientačná cena