Menu

Recenzia a test De'Longhi Dinamica ECAM 350.55 B

2. miesto
85,4 % Celkové hodnotenie
 • Dobrá výbava nastavenia a funkcií
 • Tri stupne hustoty mliečnej peny
 • Priaznivá cena
 • Len automatické šľahanie mlieka
 • Nádobka na mlieko z plastu
600 € Orientačná cena
 • 9,4/10
  Hodnotenie výkonu
 • 8,3/10
  Hodnotenie objemu
 • 8,9/10
  Hodnotenie možností a nastavení
 • 9,8/10
  Hodnotenie výbavy a funkcií
 • 85,4 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje 

Ako je pri kvalitných kávovaroch štandardom, aj pri modeli značky De’Longhi nájdeme parný tlak 15 bar. Príkon 1 450 W patrí v našom porovnávacom teste k priemeru, podobným disponovala prevažná väčšina produktov.

Objem nádobky na vodu 1,8 l bola v čase písania recenzie (november 2021) ľahko podpriemerná hodnota. Stále však bez problémov uvaríte kávu sebe aj návšteve. Nad priemerom sa naopak držal objem zásobníka na kávu, do ktorého sa zmestí až 300 g, a odpadový zásobník, ktorý pojme usadeninu z približne 14 šálok. Kávovar tak bude vhodnejší pre častejšiu prípravu kávy alebo službu viacerým osobám. Pre záujemcov, ktorí si dajú iba jednu kávu za deň, je objem zbytočne veľký a káva by dlho zostávala v tele prístroja.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

De'Longhi

50 % De'Longhi, 30 % Nivona, 10 % Jura, 10 % Krups
Parný tlak (bar)

15

15,40
Príkon (W)

1 450

1 453,50
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,86
Objem zásobníka na kávu (g)

300

258,00
Objem odpadového zásobníka (šálky)

14

13,10
Počet stupňov hrubosti mletia

13

8,80
Použitie mletej kávy

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Nastaviteľná teplota vody

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná sila kávy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná tvrdosť vody

Áno

100 % Áno
Možnosť ukladania vlastných receptov

Nie

60 % Nie, 20 % Áno, 10 receptov, 10 % Áno, v aplikácií, 10 % Áno, 1 recept
Počet šálok naraz

2

100 % 2

Možnosti a nastavenia

V prípade, že netrváte len na čerstvo mletej káve z kávových zŕn, môžete v tomto prístroji použiť aj kávu vopred mletú. Nápoje presne podľa vašich predstáv dosiahnete vďaka možnosti nastavenia teploty vody, sily kávy a tiež hrubosti mletia, pri ktorej môžete vyberať z trinástich úrovní. To je medzi automatickými kávovarmi výrazne nadpriemerný počet. Na prípravu kávy vo väčšom množstve hovorí aj možnosť uvariť dve šálky naraz. Údržbu kávovaru vám zase uľahčí možnosť nastaviť tvrdosť vody. Pokiaľ vám v domácnosti tečie tvrdá, kávovar ohlási potrebu odvápnenia skôr.

Vybavenie a funkcie

Ak si okrem samotného espressa radi vychutnáte aj nápoje s mliekom a mliečnou penou, určite oceníte možnosť automatického šľahania mlieka, a to v kombinácii s pripojenou nádobkou na mlieko. Môžete si dokonca vybrať z troch úrovní našľahania. V menu nájdete 11 nápojov vrátane samotného mlieka na prípravu kakaa. Modely na špičke nášho porovnania ponúkali aj manuálne šľahanie tryskou, touto možnosťou kávovar Dinamica ECAM 350.55 B nedisponuje. Okrem kávy si môžete uvariť napríklad aj čaj, vďaka funkcii výdaja horúcej vody.

Ovládanie a údržba

Kontrolu nad prístrojom zaisťuje veľký dotykový displej, ktorý môžete ovládať aj v českom jazyku. Pri používaní rôzne objemných šálok určite oceníte nastaviteľnú výšku výpustu. Nemusíte sa tak báť, že by ste nemohli použiť vysoký pohár na latté, alebo by vám naopak pri varení ristretta káva zbytočne špliechala všade naokolo. Nemusíte sa báť ani zložitého čistenia, s tým pomôže automatický program, rovnako ako s odvápňovaním. Od vás bude treba len krátka súčinnosť na jeho začiatku a na konci. Pre nižšiu spotrebu má kávovar aj úsporný režim.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šľahanie mlieka

Automatické - s vlastnou nádobou

50 % Automatické - hadičkou, 40 % Automatické - s vlastnou nádobou, 10 % Možnosť voľby (automatické s nádobou + parná tryska)
Počet prednastavených nápojov

11

9,40
Výdaj horúcej vody

Áno

100 % Áno
Ovládanie

Dotykový displej

80 % Dotykový displej, 20 % Manuálne + malý displej
Nastaviteľná výška výpustu

Áno

100 % Áno
Automatické čistenie

Áno

100 % Áno
Automatické odvápňovanie

Áno

100 % Áno
Úsporný režim

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

34,8

34,49
Šírka (cm)

23,6

25,75
Hĺbka (cm)

42,9

42,68
Hmotnosť (kg)

9,5

9,30

Hodnotenie ostatných užívateľov

Súčasní používatelia kávovaru De’Longhi vyjadrujú spokojnosť s produktom, s jednoduchosťou jeho používania, pozitívne vnímajú možnosť používať kávovar v češtine. Káva im chutí a výber nápojov je podľa nich dostatočne široký. Výhrad k prístroju veľa nemajú, ale upozorňujú, že kávovar pri nedokončení nápoja pre nedostatok vody či kávy po doplnení nepokračuje, kde prestal, a celý proces je potrebné vykonať znova. Niektorí by tiež uvítali väčšiu nádržku na vodu, veľká časť z nej totiž padne na preplach prístroja.

Hlavné výhody a nevýhody

Za hlavnú výhodu kávovaru by sme označili jeho pomer ceny k výkonu, funkciami a možnosťami nastavenia nijako zvlášť nezaostáva za drahšími produktmi. Oceňujeme tiež možnosť použiť viac či menej našľahanú penu podľa predstáv a schopnosť pripraviť samotné mlieko. Nevýhod prístroja veľa nevidíme, aspoň nie tých, s ktorými by nemal problém každý automatický kávovar (plastová nádobka na mlieko, iba automatické šľahanie mlieka). Niekomu by tiež nemusela stačiť kapacita nádobky na vodu, to je však veľmi individuálne kritérium.

Naše hodnotenie a záver

Kávovar De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B nemá zásadné nedostatky ani v kategórii základných parametrov, ani v prípade nastavenia či funkcií. Jeho parný tlak je optimálny, má pomerne slušný objem nádobky na vodu aj zásobníkov na kávu a kávovú usadeninu. Odporučiť ho teda môžeme takmer univerzálne, pri jeho posudzovaní záleží hlavne na vašich individuálnych požiadavkách, napríklad na rozmery prístroja alebo objemy zásobníkov. Ak túžite po kávovare s vyšším príkonom, odporúčame vám napríklad model Saeco Lirika OTC s príkonom 1 850 W.

600 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: De'Longhi Dinamica ECAM 350.55 B | Hodnotenie: 85,4 %
Eliška Srncová sa ako redaktorka venuje svojim témam dlhodobo, o porovnaniu automatických kávovarov sa stará už viac ako štyri roky. Informácie nazbierané intenzívnym prieskumom i vlastnými skúsenosťami vie pretvoriť na užitočné rady, a uľahčiť vám tak výber automatického kávovaru. Prehľad si udržuje aj o ďalších typoch, napríklad kapsľových alebo pákových.

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia De'Longhi Dinamica ECAM 350.55 B

De'Longhi Dinamica ECAM 350.55 B

2. miesto  v porovnaní
600 € Orientačná cena