Menu

Recenzia a test De’Longhi ECAM 510.55.M

87,5 % Celkové hodnotenie

Top 3 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnotenie výkonu
 • 8,0/10
  Hodnotenie objemu
 • 9,5/10
  Hodnotenie možností a nastavení
 • 10,0/10
  Hodnotenie výbavy a funkcií

Klady

 • Veľa funkcií i možností nastavenia
 • Automatické aj manuálne šľahanie mlieka
 • Ovládanie pomocou aplikácie

Zápory

 • Vysoká cena
 • Vyššia hmotnosť
1 000 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kávovar De’Longhi ECAM 510.55.M má objem nádobky na vodu 1,8 l, čo bola v čase písania recenzie (november 2021) najčastejšia hodnota. Zásobník na kávu pojme 250 g. V porovnaní sú kávovary, ktoré pojmú aj viac kávy, záleží na vašich individuálnych potrebách. Na druhú stranu totiž nie je dobré nechávať kávu v kávovare zbytočne dlho. Oceňujeme veľký objem odpadového zásobníka – ten je potrebné vyprázdniť po 14 šálkach alebo po 72 hodinách od posledného čistenia, to aby usadenina v zásobníku dlho nestála a nezačala plesnivieť.

V čom hrá kávovar prím, to je parný tlak dosahujúci 19 bar. Pre domáce využitie je to nadpriemerná hodnota, preto sa kávovar hodí aj do menších reštauračných zariadení alebo do kancelárie. Príkon 1 450 W vtedy patril k najobvyklejším, ale nie k najvyšším, každopádne nemá na chuť kávy vplyv. Čím vyšší ale príkon je, tým rýchlejšie sa kávovar bude nahrievať.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

De'Longhi

50 % De'Longhi, 20 % Krups, 20 % Philips, 10 % Jura
Parný tlak (bar)

19

90 % 15, 10 % 19
Príkon (W)

1 450

70 % 1450, 20 % 1500, 10 % 1550
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,96
Objem zásobníka na kávu (g)

250

276,00
Objem odpadového zásobníka (šálky)

14

40 % 14, 30 % 12, 10 % 16, 10 % 10, 10 % Neuvedené
Počet stupňov hrubosti mletia

14

10,40
Použitie mletej kávy

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Nastaviteľná teplota vody

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná sila kávy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná tvrdosť vody

Áno

100 % Áno
Možnosť ukladania vlastných receptov

Áno, v aplikácií

80 % Nie, 10 % Áno, v aplikácií, 10 % Áno
Počet šálok naraz

2

100 % 2

Možnosti a nastavenia

V kategórii možností a nastavení obstál kávovar značky De’Longhi na výbornú. Kávu môžete pomlieť až na 14 rôznych stupňov hrubosti, čo je vysoko nadpriemerný počet. Hrubosťou mletia ovplyvníte intenzitu či vodnatosť výsledného nápoja. Nastaviť môžete tiež rôznu silu kávy a je tiež možné pripraviť hneď dve šálky naraz. Okrem toho môžete nastaviť teplotu a tvrdosť vody. Prispôsobením kávovaru na tvrdosť vody vo vašej domácnosti dosiahnete to, že bude častejšie hlásiť potrebu odvápnenia. To celé dopĺňa možnosť použiť mletú kávu.

Vybavenie a funkcie

V oblasti nami hodnotených funkcií si kávovar De’Longhi vedie skvele. Má nádobku na mlieko, z ktorej sám vezme a našľahá mlieko, alebo si ho pomocou parnej trysky môžete pripraviť sami. Z trysky na paru je možné získať aj teplú vodu na čaj a iné horúce nápoje. Vysoko nadpriemerný je počet prednastavených nápojov, medzi 12 druhmi nájdete napríklad doppio (dvojitú porciu kávy), niekoľko variantov cappuccina alebo samotné mlieko, ktoré príde vhod napríklad deťom na kakao.

Ovládanie a údržba

Prístroj ovládate pomocou veľkého dotykového displeja, ktorého prehľadnosť navyše uľahčuje český jazyk v ponuke. Vďaka nastaviteľnej výške výpuste je možné pripravovať rôzne druhy káv pohodlne do rôznych hrnčekov a pohárov. Samozrejme nechýba ani úsporný režim, kávovar má aj funkciu automatického čistenia a odvápňovania. Navyše vždy na nutnosť týchto úkonov upozorní sám.

Z hľadiska ovládania ponúka prístroj ešte jednu perličku – ovládanie na diaľku pomocou aplikácie Coffee link. V nej si môžete objednať kávu, nastavovať parametre nápojov alebo ukladať vlastné recepty. Pozor však, že pokiaľ sa kávovar medzi prípravami kávy vypne, po zapnutí si prepláchne rúrky vodou. Môžete ho teda zapnúť na diaľku, ale pred prípravou kávy bude treba nachystať ručne nový, prázdny hrnček.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šľahanie mlieka

Možnosť voľby (automatické s nádobou + parná tryska)

60 % Automatické s nádobou, 30 % Automatické s hadičkou, 10 % Možnosť voľby (automatické s nádobou + parná tryska)
Počet prednastavených nápojov

12

12,20
Výdaj horúcej vody

Áno

100 % Áno
Ovládanie

Dotykový displej

100 % Dotykový displej
Nastaviteľná výška výpustu

Áno

100 % Áno
Automatické čistenie

Áno

100 % Áno
Automatické odvápňovanie

Áno

100 % Áno
Úsporný režim

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

35

36,13
Šírka (cm)

23,8

24,57
Hĺbka (cm)

47

43,85
Hmotnosť (kg)

11,5

9,40

Hodnotenie ostatných užívateľov

Súčasní majitelia kávovaru sú s jeho službami spokojní, cenia si vysokú kvalitu stroja a chuť kávy, ktorú vie pripraviť. Spomínajú tiež ľahkú údržbu a možnosť nastavovania vlastných nápojov. Výtok nie je z radov užívateľov veľa, väčšinou sa týkajú iba ceny, ktorá bohužiaľ nepatrí k najnižším. Upozorňujú však, že kávovar pri malom množstve vody či kávy nedostatok nespozná, zasekne sa v polovici prípravy a po doplnení bude treba začať celý proces od začiatku.

Hlavné výhody a nevýhody

V prvom rade hodnotíme kladne možnosti nastavenia, a to tak počet stupňov hrubosti mletia, ako aj možnosť ukladania vlastných receptúr. Páči sa nám tiež možnosť využiť parnú trysku alebo automatické šľahanie mlieka podľa nálady alebo potrieb. Na druhú stranu priznávame, že čiastka za tento kávovar je dosť vysoká, to isté platí aj pre hmotnosť. S kávovarom sa teda bude o niečo ťažšie manipulovať.

Naše hodnotenie a záver

S modelom De’Longhi ECAM 510.55.M bude spokojný aj náročný milovník kávy, ktorý si ju rád vychytá do posledných detailov. Vďaka 14 stupňom hrubosti mletia, možnosti nastavenia teploty vody aj sily kávy si môžete užiť kávu presne tak, ako ju máte radi, a to aj s mliečnou penou, ktorú za vás prístroj nachystá, ale je možné si ju pomocou pary pripraviť aj samostatne. Kávovar bude ľahké čistiť vďaka automatickému čisteniu a odvápňovaniu. Dostatočne veľká nádržka na vodu a odpadový zásobník spoločne s parným tlakom 19 bar potvrdzuje, že by mohlo ísť o ideálne zariadenie do kancelárie. Pozor však na menší zásobník na kávu. Ten má väčší napríklad model De’Longhi ECAM 45.760W .

1 000 € Orientačná cena
Autor: Iveta Polášková | Dátum: | Produkt: De’Longhi ECAM 510.55.M | Hodnotenie: 87,5 %
Iveta Polášková
Iveta je milovníčkou kávy a rada skúša rôzne spôsoby jej prípravy. Ľahko tak poradí, komu sadne automatický kávovar a kto by mal siahnuť skôr po kávovare pákovom alebo napríklad po prekvapkávači. Vďaka skúsenostiam v odbore rada vyjasní, v čom spočíva nastavenie tvrdosti vody alebo aké sú rozdiely medzi rôznymi značkami na trhu. Jej záujmu neunikli ani témy príbuzné, napríklad mlynčeky na kávu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia De’Longhi ECAM 510.55.M

De’Longhi ECAM 510.55.M

1 000 € Orientačná cena