Menu

Recenzia a test De'Longhi ETAM 29.660 SB

5. miesto
84,2 % Celkové hodnotenie
 • 13 hrubostí mletia
 • Dobrý výber nápojov
 • Automatické šľahanie mlieka
 • V niektorých parametroch priemerný
 • Nádržka na vodu zo zadnej strany
 • Menší objem zásobníkov
490 € Orientačná cena
 • 9,4/10
  Hodnotenie výkonu
 • 6,3/10
  Hodnotenie objemu
 • 8,9/10
  Hodnotenie možností a nastavení
 • 9,4/10
  Hodnotenie výbavy a funkcií
 • 84,2 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje 

Vo väčšine parametrov sa automatický kávovar De’Longhi držal v čase hodnotenia (november 2021) skôr priemeru. Parný tlak 15 bar úplne zodpovedá odporúčanej hodnote, s ktorou sa stretneme u väčšiny kávovarov na trhu. Príkon 1 450 W je skôr priemerný až ľahko podpriemerný, pri kávovaroch ale nie je príliš zásadný, prístroj sa bude maximálne zahrievať o chvíľku dlhšie.

Kávovar Delonghi sa radí ku kapacitne menším prístrojom. Odnímateľná nádobka kávovaru má objem 1,4 l, zásobník na kávové zrná pojme 200 g. Platí však, že veľkosť nádobiek by ste mali vyberať skôr podľa predpokladaného zaťaženia než automaticky tú najväčšiu. Rovnako totiž nie je dobré, aby káva v zásobníku a voda v nádržke príliš dlho stála. Odpadový zásobník pojme 12 šálok lógru, to už je hodnota priemerná.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

De'Longhi

50 % De'Longhi, 30 % Nivona, 10 % Jura, 10 % Krups
Parný tlak (bar)

15

15,40
Príkon (W)

1 450

1 453,50
Objem nádobky na vodu (l)

1,4

1,86
Objem zásobníka na kávu (g)

200

258,00
Objem odpadového zásobníka (šálky)

12

13,10
Počet stupňov hrubosti mletia

13

8,80
Použitie mletej kávy

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Nastaviteľná teplota vody

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná sila kávy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná tvrdosť vody

Áno

100 % Áno
Možnosť ukladania vlastných receptov

Nie

60 % Nie, 20 % Áno, 10 receptov, 10 % Áno, v aplikácií, 10 % Áno, 1 recept
Počet šálok naraz

2

100 % 2

Možnosti a nastavenia

Čo sa týka variability nastavenia, nemáme kávovaru De’Longhi čo vytknúť. V prvom rade môžete v tomto prístroji pripraviť kávu nielen z kávových zŕn, ale aj z už namletej kávy. Pokiaľ chcete využiť kávové zrná, môžete voliť z 13 rôznych hrubostí namletia, väčšina kávovarov pritom ponúka 5-10 úrovní. Ďalej si môžete nastaviť silu kávy a teplotu vody. S týmto modelom tak máte možnosť ovplyvňovať chuť vášho nápoja mnohými spôsobmi.

Kávovar umožňuje taktiež nastavenie na tvrdosť vašej vody, čím zníži možnosť, že sa bude nedostatočne často odvápňovať. Poslednou drobnosťou je možnosť prípravy dvoch šálok súčasne, ktorú oceníte napríklad keď budete mať návštevu.

Vybavenie a funkcie

Rovnako ako v predchádzajúcej kategórii, aj v prípade vybavenia a funkcií budete počuť na kávovar ETAM 29.660 viac-menej chválu. Kávovar ponúka automatické šľahanie mlieka, ktoré občas niektorým modelom chýba. Na mlieko má vlastnú nádobku, čo bola v čase vzniku recenzie výbava zhruba štvrtiny kávovarov. Tryskou na manuálne šľahanie však nedisponuje.

V nápojovom menu nájdete 9 kávových nápojov, čo bol v čase porovnania nadpriemer. Okrem kávových špecialít prístroj poskytne aj samotnú mliečnu penu a horúcu vodu na čaj alebo iné nápoje.

Ovládanie a údržba

Prístroj riadite pomocou dotykového displeja, ktorý vie komunikovať aj v češtine. Na rozdiel od niektorých modernejších kávovarov však nie je farebný. Výpusť si môžete nastaviť podľa výšky hrnčeka, počas údržby oceníte automatické programy na čistenie a odvápňovanie. Rozmerovo ide skôr o užší prístroj, na šírku nemá ani 20 cm. Hĺbkou je však nadpriemerný, to treba porovnať s rozmerom miesta, ktoré pre neho máte vyčlenené. Dôvodom je nádobka na vodu umiestnená vzadu, niektoré modely ju majú na boku. Hmotnosť 9,1 kg zhruba zodpovedá priemeru nášho porovnania.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šľahanie mlieka

Automatické - s vlastnou nádobou

50 % Automatické - hadičkou, 40 % Automatické - s vlastnou nádobou, 10 % Možnosť voľby (automatické s nádobou + parná tryska)
Počet prednastavených nápojov

9

9,40
Výdaj horúcej vody

Áno

100 % Áno
Ovládanie

Dotykový displej

80 % Dotykový displej, 20 % Manuálne + malý displej
Nastaviteľná výška výpustu

Áno

100 % Áno
Automatické čistenie

Áno

100 % Áno
Automatické odvápňovanie

Áno

100 % Áno
Úsporný režim

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

34

34,49
Šírka (cm)

19,5

25,75
Hĺbka (cm)

48

42,68
Hmotnosť (kg)

9,1

9,30

Naše hodnotenie a záver

Automatický kávovar De’Longhi ETAM 29.660 nepatrí k najvýkonnejším ani najobjemnejším modelom, avšak si stále v týchto ohľadoch udržuje dobrý štandard. Variabilita modelu je vynikajúca, nechýba nastavenie teploty a množstvo vody alebo sily kávy. Mlynček ponúka 13 stupňov mletia, používať môžete aj mletú kávu. Čo sa týka vybavenia a funkcií, nemáme kávovaru čo vytknúť. Môžeme ho preto odporučiť všetkým milovníkom kávy, ktorí nepotrebujú veľkú kapacitu nádržiek.

Ak máte radi značku De’Longhi, ale radi by ste objemnejší kávovar, môžeme odporučiť recenziu modelu De’Longhi ECAM 350.75 S.

490 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: De'Longhi ETAM 29.660 SB | Hodnotenie: 84,2 %
Eliška Srncová sa ako redaktorka venuje svojim témam dlhodobo, o porovnaniu automatických kávovarov sa stará už viac ako štyri roky. Informácie nazbierané intenzívnym prieskumom i vlastnými skúsenosťami vie pretvoriť na užitočné rady, a uľahčiť vám tak výber automatického kávovaru. Prehľad si udržuje aj o ďalších typoch, napríklad kapsľových alebo pákových.

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia De'Longhi ETAM 29.660 SB

De'Longhi ETAM 29.660 SB

5. miesto  v porovnaní
490 € Orientačná cena