Menu

De’Longhi Intensa ECAM 23.460SB – Recenzie, testy a porovnania

82,1 % Celkové hodnotenie

v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnotenie výkonu
 • 8,0/10
  Hodnotenie objemu
 • 8,9/10
  Hodnotenie možností a nastavení
 • 8,0/10
  Hodnotenie výbavy a funkcií

Klady

 • Dobré možnosti nastavenia
 • Automaticky šľahá mlieko
 • Veľa stupňov mletia

Zápory

 • V niektorých hodnotách priemerný
 • Málo nápojov v menu
 • Nevie dva nápoje s mliekom zároveň
490 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Vo všetkých základných parametroch sa tento kávovar značky De’Longhi drží priemeru, aký panoval v čase porovnania (november 2021). Parný tlak dosahuje 15 bar, čo je najčastejšie odporúčaná hodnota pre domáce použitie. Príkon 1 450 W taktiež patrí k obľúbeným číslam, ale v našom porovnaní je možné nájsť aj silnejšie prístroje. Príkon sa však prejaví najmä pri nahrievaní prístroja a na chuť kávy nemá vplyv.

Objem nádobky na vodu zodpovedá 1,8 l, ako je veľmi obvyklé. Kávy potom prístroj pojme 250 g. Opäť nájdeme v porovnaní menšie aj väčšie hodnoty, v prípade týchto objemov odporúčame rozhodovať sa na základe vašich konkrétnych potrieb. Väčšie nádobky bude treba menej často dopĺňať, zároveň však nie je vhodné, aby v nich voda alebo káva zostávala zbytočne dlho. Zásobník na kávovú usadeninu pojme až 14 šálok, čo je mierne nadpriemerná hodnota.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

De'Longhi

50 % De'Longhi, 20 % Krups, 20 % Philips, 10 % Jura
Parný tlak (bar)

15

90 % 15, 10 % 19
Príkon (W)

1 450

70 % 1450, 20 % 1500, 10 % 1550
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,98
Objem zásobníka na kávu (g)

250

291,00
Objem odpadového zásobníka (šálky)

14

40 % 14, 30 % 12, 10 % 16, 10 % 10, 10 % Neuvedené
Počet stupňov hrubosti mletia

13

10,30
Použitie mletej kávy

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Nastaviteľná teplota vody

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná sila kávy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná tvrdosť vody

Áno

100 % Áno
Možnosť ukladania vlastných receptov

Nie

80 % Nie, 10 % Áno, 10 % Áno, v aplikácií
Počet šálok naraz

2

100 % 2

Možnosti a nastavenia

Ako býva u kávovarov De’Longhi zvykom, aj pri modeli Intensa ECAM 23.460SB môžete voliť z trinástich rôznych hrubostí mletia. To považujeme za výhodu, pomocou nastavenia hrubosti môžete ovplyvniť, či chcete kávu skôr intenzívnu alebo vodnatú. Možno použiť aj kávu mletú. Pri kávovare je nastaviteľná aj teplota a samotná sila kávy. Pokiaľ otestujete tvrdosť vody špeciálnym prúžkom a výsledok zadáte do prístroja, ten potom prispôsobí početnosť čistenia a odvápnenia. Ako väčšina kvalitných prístrojov, aj tento umožňuje umiestnenie a naplnenie dvoch šálok naraz. Pozor však, týka sa to iba káv bez mlieka, pretože nádobka na mlieko má iba jeden výpust.

Vybavenie a funkcie

Pochváliť musíme prístroj aj v kategórii vybavenia a funkcií. Pokiaľ máte radi nápoje s mliekom, ochotne vám našľahá mliečnu penu. Ide o šľahanie automatické, a to za pomoci nádobky. Nie je bohužiaľ možné pripraviť si mlieko parnou tryskou sám. Z kávovaru tiež nezískate mlieko samotné, ponúka iba tri recepty – espresso, espresso lungo a cappuccino. Namiesto kávy môžete piť aj čaj alebo horúcu čokoládu, vydá vám totiž horúcu vodu.

Ovládanie a údržba

Pri objednávaní kávy určite oceníte displej v prednej časti prístroja. Je jednoduchý a ovláda češtinu. Pri príprave kávy si môžete nastaviť výšku výpustu podľa výšky vašich šálok. Údržbu vám uľahčia programy pre automatické čistenie a odvápňovanie, ktoré vyžadujú len krátku spoluprácu používateľa. Nemusíte sa báť ani toho, že by bol prístroj veľký žrút energie, automaticky totiž prechádza do úsporného režimu.

Rozmerovo je tento kávovar stavaný skôr do šírky, na hĺbku naopak veľa miesta nezaberie. Pokiaľ ste obmedzení rozmermi vašej linky, môžete si skontrolovať presné hodnoty v nižších riadkoch tabuľky.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šľahanie mlieka

Automatické s nádobou

70 % Automatické s nádobou, 30 % Automatické s hadičkou
Počet prednastavených nápojov

3

12,80
Výdaj horúcej vody

Áno

100 % Áno
Ovládanie

Manuálne + malý displej

100 % Dotykový displej
Nastaviteľná výška výpustu

Áno

100 % Áno
Automatické čistenie

Áno

100 % Áno
Automatické odvápňovanie

Áno

100 % Áno
Úsporný režim

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

34

37,33
Šírka (cm)

43

24,79
Hĺbka (cm)

23,8

42,90
Hmotnosť (kg)

9

9,50

Hodnotenie ostatných užívateľov

Dlhodobí aj krátkodobí užívatelia ohodnotili tento prístroj približne v štyridsiatich recenziách. Je potrebné priznať, že prevažná väčšina ohlasov bola pozitívna. Ako jediné negatívum sa objavuje informácia, že sa nerezová plocha pre šálky ľahko poškriabe. Sami používatelia však označujú túto skutočnosť iba za kozmetický problém a ide o nešvár nerezových kávovarov všeobecne.

Naše hodnotenie a záver

Na poli možností a funkcií je takmer bezchybný, v kategórii parametrov sa drží zlatého stredu zistených hodnôt. Taký je model De’Longhi ECAM 23.460SB. Rovnako ako jeho používatelia, ani my nemáme výrazné negatíva, ktoré by sme v spojitosti s týmto prístrojom mohli spomenúť. Preto odporúčame iba zvážiť, ako by vyhovoval vašim vlastným potrebám. Niekomu by napríklad mohlo vadiť obmedzené menu nápojov alebo málo stupňov hrubosti kávy. Ak vám nevadí investovať viac, pokiaľ sa vynaložené peniaze vrátia ako kvalita, môžeme odporučiť recenziu modelu Jura Impressa E8 .

490 € Orientačná cena
Autor: Iveta Polášková | Dátum: | Produkt: De’Longhi Intensa ECAM 23.460SB | Hodnotenie: 82,1 %
Iveta Polášková
Iveta je milovníčkou kávy a rada skúša rôzne spôsoby jej prípravy. Ľahko tak poradí, komu sadne automatický kávovar a kto by mal siahnuť skôr po kávovare pákovom alebo napríklad po prekvapkávači. Vďaka skúsenostiam v odbore rada vyjasní, v čom spočíva nastavenie tvrdosti vody alebo aké sú rozdiely medzi rôznymi značkami na trhu. Jej záujmu neunikli ani témy príbuzné, napríklad mlynčeky na kávu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia De’Longhi Intensa ECAM 23.460SB

De’Longhi Intensa ECAM 23.460SB

490 € Orientačná cena