Menu

Jura Impressa E8 – Recenzie, testy a porovnania

85,2 % Celkové hodnotenie

Top 6 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnotenie výkonu
 • 9,0/10
  Hodnotenie objemu
 • 8,5/10
  Hodnotenie možností a nastavení
 • 9,8/10
  Hodnotenie výbavy a funkcií

Klady

 • Objemný
 • Veľký prehľadný displej
 • Veľa prednastavených nápojov

Zápory

 • Neumožňuje manuálne šľahanie mlieka
 • Menej stupňov hrubosti
 • Vysoká cena
1 100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Jura patrí medzi výrobcov luxusnejších automatických kávovarov, za ktoré však zaplatíte vyššiu čiastku. Pokiaľ sa zameriame na výkonnostnú zložku modelu E8, prístroj disponuje odporúčaným parným tlakom 15 bar. Jeho príkon je 1 450 W; ide síce o jednu zo slabších hodnôt, medzi výrobcami kávovarov je ale veľmi častá a nehrozí, že by sa kávovar zahrieval príliš dlho.

Vďaka objemu nádobky na vodu 1,9 l a objemu odpadového zásobníka 16 šálok patrí tento kávovar značky Jura k objemnejším modelom v našom porovnaní (v novembri 2021). Môžeme ho teda vyhlásiť za vhodný aj do kancelárie alebo domácnosti s väčším počtom ľudí. Kapacita zásobníka na kávu 280 g je tiež nadpriemerná. Na druhú stranu však upozorňujeme rodiny s menšou spotrebou kávy, že ani zrnká v zásobníku, ani voda v nádržke by nemali zostávať zbytočne dlho, lebo sa môžu začať kaziť.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Jura

50 % De'Longhi, 20 % Krups, 20 % Philips, 10 % Jura
Parný tlak (bar)

15

90 % 15, 10 % 19
Príkon (W)

1 450

70 % 1450, 20 % 1500, 10 % 1550
Objem nádobky na vodu (l)

1,9

1,98
Objem zásobníka na kávu (g)

280

291,00
Objem odpadového zásobníka (šálky)

16

40 % 14, 30 % 12, 10 % 16, 10 % 10, 10 % Neuvedené
Počet stupňov hrubosti mletia

6

10,30
Použitie mletej kávy

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Nastaviteľná teplota vody

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná sila kávy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná tvrdosť vody

Áno

100 % Áno
Možnosť ukladania vlastných receptov

Nie

80 % Nie, 10 % Áno, 10 % Áno, v aplikácií
Počet šálok naraz

2

100 % 2

Možnosti a nastavenia

Jediná slabina, ktorú v kategórii možností a nastavení pri tomto kávovare nachádzame, je hrubosť mletia. Vyberať môžete zo šiestich úrovní, nejde síce o najmenší počet, ale niektoré prístroje ponúkajú aj viac ako dvojnásobok. Inak vám ale nič nebráni nastaviť si parametre podľa svojich predstáv, vrátane teploty vody a sily samotnej kávy. Môžete tiež otestovať tvrdosť vody vo vašej domácnosti a podľa výsledku zadať tento údaj do prístroja, ktorý potom presnejšie odhadne nutnosť odvápnenia. Nie je problém ani použiť mletú kávu alebo pripraviť dve šálky naraz, ide tak o ďalšiu vlastnosť, ktorá príde vhod nielen v kancelárskom prostredí. Možnosť vymýšľania vlastných receptúr však kávovar nemá.

Vybavenie a funkcie

Kávovar Jura ponúka menej častý variant automatického šľahania mlieka pomocou hadičky, ktorú ponoríte do nádoby s mliekom, jednoducho priamo do kartónu. Spotrebič nasáva, napení a naleje mlieko do šálky. Možnosť ručného šľahania vám však bude odopretá. Milovníkov kávových špecialít poteší možnosť prípravy širokej škály nápojov, v ponuke ich nájdete celkovo 14, čo je výrazne nadpriemerné. Ochutnať môžete napríklad Cortado, Flat white s extra porciou kávy alebo samotné mlieko. Okrem kávy je možné pripraviť čaj alebo horúcu čokoládu dávkovaním horúcej vody.

Ovládanie a údržba

Pre ľahšiu orientáciu je kávovar Jura vybavený veľkým prehľadným displejom, ktorý zvláda aj komunikáciu v českom jazyku. Pred výberom kávy si pomocou malých obrázkov môžete ujasniť, ako ktorý nápoj vyzerá. Pre ideálny výsledok je výška výpustu kávy nastaviteľná podľa výšky šálky. Na ovládanie a informovanie poslúži displej v prednej časti. Kávovaru nechýba ani automatické čistenie a odvápňovanie a v prípade potreby, alebo skôr v čase, keď ho práve nepotrebujete, sa prepne do úsporného režimu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šľahanie mlieka

Automatické s hadičkou

70 % Automatické s nádobou, 30 % Automatické s hadičkou
Počet prednastavených nápojov

14

12,80
Výdaj horúcej vody

Áno

100 % Áno
Ovládanie

Dotykový displej

100 % Dotykový displej
Nastaviteľná výška výpustu

Áno

100 % Áno
Automatické čistenie

Áno

100 % Áno
Automatické odvápňovanie

Áno

100 % Áno
Úsporný režim

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

35,1

37,33
Šírka (cm)

28

24,79
Hĺbka (cm)

43,9

42,90
Hmotnosť (kg)

9,8

9,50

Hodnotenie ostatných užívateľov

Veľa užívateľov hodnotí tento kávovar rôznymi slovami ako „o úroveň vyššiu“ alebo „nový rozmer“. Najmä sa to týka chuti a prípravy kávy aj peny a pekného designu. Jura je tiež oproti ostatným pomerne tichá. Rozporuplné názory panujú na jednoduchosť údržby, podľa niektorých je náročná, podľa iných naopak jednoduchá. Niektorým vadí aj to, že kávovar si hovorí o preplach mliečnych ciest po každom pripravenom nápoji s mliekom, a nie každému vyhovuje spôsob ovládania.

Hlavné výhody a nevýhody

Ako hlavný prínos kávovaru vidíme celkovú kvalitu a schopnosť pripraviť takmer profesionálnu kávu. Páči sa nám široká ponuka nápojov a pozitívne hodnotíme aj displej v češtine s ikonkami pripravovaných káv. Medzi nevýhodami musíme v prvom rade spomenúť hlavne vysokú cenu, ktorá je v porovnaní s inými modelmi v porovnaní až dvojnásobná. Niekomu by tiež mohlo chýbať manuálne šľahanie mlieka alebo šľahanie s vlastnou nádobkou. To sú ale skôr individuálne kritériá.

Naše hodnotenie a záver

Kávovar Jura Impressa E8 je jeden z niekoľkých modelov v našej recenzii, ktoré môžeme s čistým srdcom odporučiť aj do kancelárskeho prostredia, vďaka objemným nádržkám. Jediný zádrhel pri jeho používaní vidíme v šľahaní mliečnej peny, používanie hadičky nemusí vyhovovať každému. V základných parametroch však prístroj nijako nezaostáva a tak záleží hlavne na vašom uvážení, ako veľmi je pre vás tento typ prípravy mliečnej peny pohodlný alebo nie. Pokiaľ túžite skôr po prístroji s klasickou nádobkou na mlieko a parnou tryskou vo výbave, odporúčame prezrieť napríklad model De’Longhi Intensa ECAM 23.460S.

1 100 € Orientačná cena
Autor: Iveta Polášková | Dátum: | Produkt: Jura Impressa E8 | Hodnotenie: 85,2 %
Iveta Polášková
Iveta je milovníčkou kávy a rada skúša rôzne spôsoby jej prípravy. Ľahko tak poradí, komu sadne automatický kávovar a kto by mal siahnuť skôr po kávovare pákovom alebo napríklad po prekvapkávači. Vďaka skúsenostiam v odbore rada vyjasní, v čom spočíva nastavenie tvrdosti vody alebo aké sú rozdiely medzi rôznymi značkami na trhu. Jej záujmu neunikli ani témy príbuzné, napríklad mlynčeky na kávu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Jura Impressa E8

Jura Impressa E8

1 100 € Orientačná cena