Menu

Recenzia a test Krups Evidence EA890110

82,2 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

 • Objemná nádobka na vodu
 • Dobré možnosti nastavenia
 • Veľa prednastavených nápojov

Zápory

 • Iba tri hrubosti mletia
 • Neumožňuje použitie mletej kávy
 • Menší objem odpadového zásobníka
470 € Orientačná cena
 • 9,4/10
  Hodnotenie výkonu
 • 8,0/10
  Hodnotenie objemu
 • 7,1/10
  Hodnotenie možností a nastavení
 • 9,8/10
  Hodnotenie výbavy a funkcií
 • 82,2 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje 

Silnou stránkou kávovaru Krups je objem nádržky na vodu, s kapacitou 2,3 l bude ideálny pre užívateľov, ktorí dajú pred klasickým espressom prednosť kávam s väčšou porciou vody, ako je americano alebo lungo. Naopak kapacitou zásobníka na kávu 250 g sa v čase písania recenzie (november 2021) radí skôr k ľahko podpriemerným. Rovnaká situácia platí aj v oblasti odpadového zásobníka na kávovú usadeninu, ktorý pojme 10 porcií, zatiaľ čo ostatné kávovary ponúknu kapacitu aj 13 šálok. Pre bežných užívateľov by však táto kapacita mala byť dostačujúca – zásobník je tak či tak dobré pravidelne vysypávať, aby v ňom zvyšky kávy neplesniveli.

Príkon 1 450 W aj parný tlak 15 bar sa radí k najčastejším hodnotám, ktoré nájdete takmer pri všetkých automatických kávovaroch. Nestretnete sa s príliš dlhým čakaním na ohrev a tlak je úplne optimálny pre domácu prípravu espressa.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Krups

55 % De'Longhi, 27 % Nivona, 9 % Jura, 9 % Krups
Parný tlak (bar)

15

91 % 15, 9 % 19
Príkon (W)

1 450

73 % 1450, 18 % 1465, 9 % 1455
Objem nádobky na vodu (l)

2,3

1,87
Objem zásobníka na kávu (g)

250

269,09
Objem odpadového zásobníka (šálky)

10

13,18
Počet stupňov hrubosti mletia

3

9,18
Použitie mletej kávy

Nie

91 % Áno, 9 % Nie
Nastaviteľná teplota vody

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná sila kávy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná tvrdosť vody

Áno

100 % Áno
Možnosť ukladania vlastných receptov

Nie

64 % Nie, 18 % Áno, 10 receptov, 9 % Áno, v aplikácií, 9 % Áno, 1 recept
Počet šálok naraz

2

100 % 2

Možnosti a nastavenia

Automatický kávovar Krups si v kategórii nastavení vyslúžil zmiešané hodnotenie. U mlynčeka môžete vyberať len z troch rôznych hrubostí. Vďaka tomu sa môžete do istej miery pohrať s chuťou kávy, v porovnaní s konkurenciou ide ale skôr o slabší výkon, pri niektorých modeloch môžete vyberať aj z viac ako desiatich rôznych hrubostí mletia. Pozitívne ale hodnotíme, že svojej chuti môžete prispôsobiť teplotu aj silu kávy, nastaviteľná je aj tvrdosť vody, podľa ktorej kávovar časuje čistenie a odvápnenie. Prístroj zvládne pripraviť kávu do dvoch šálok súčasne, s touto možnosťou sa dnes stretneme pri drvivej väčšine predávaných modelov.

Vybavenie a funkcie

Funkciami sa model Evidence radí medzi kávovary s automatickým šľahaním mlieka. To zaisťuje hadička, ktorú upevníte medzi výpustou kávovaru a nádobkou na mlieko, pokojne priamo kartónom. Toto prevedenie má výhodu, že okrem dvoch espress dokáže vyrobiť aj dva nápoje s mliekom zároveň. Manuálne šľahanie tryskou kávovar nezvedie. Nápojová ponuka je úctyhodná, číta 13 položiek, medzi ktorými nechýba predĺžené espresso, ristretto alebo špeciality s mliekom. Okrem pary vám prístroj vydá aj horúcu vodu, napríklad na čaj. Táto funkcia bola vcelku bežná, aj keď nie celkom samozrejmá.

Ovládanie a údržba

Na komunikáciu s prístrojom slúži dotykový displej s ikonkami nápojov, ich farebného vyobrazenia sa tu však nedočkáte. Pokiaľ budete používať rôzne veľké šálky, oceníte nastaviteľnú výšku výpuste. Takmer samozrejmosťou sú funkcie ako úsporný režim, automatické čistenie a program na odvápňovanie, tými v čase porovnania disponovali všetky modely. Rozmerovo je tento kávovar štandardný, v žiadnom smere sa nevymyká. Na konkrétne hodnoty sa môžete pozrieť v tabuľke.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šľahanie mlieka

Automatické s hadičkou

45 % Automatické s nádobou, 45 % Automatické s hadičkou, 9 % Možnosť voľby (automatické s nádobou + parná tryska)
Počet prednastavených nápojov

13

9,64
Výdaj horúcej vody

Áno

100 % Áno
Ovládanie

Dotykový displej

82 % Dotykový displej, 18 % Manuálne + malý displej
Nastaviteľná výška výpustu

Áno

100 % Áno
Automatické čistenie

Áno

100 % Áno
Automatické odvápňovanie

Áno

100 % Áno
Úsporný režim

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

37,2

34,64
Šírka (cm)

24

25,77
Hĺbka (cm)

36,3

43,06
Hmotnosť (kg)

8,4

9,45

Naše hodnotenie a záver

Kávovar Krups Evidence EA890110 vyniká veľkou nádobkou na vodu, ktorú ocenia všetci milovníci väčších porcií kávy. Kapacita zásobníka na kávu a odpadového zásobníka už bola v oboch prípadoch skôr podpriemerná. Ak by vás zaujímal kávovar, ktorý sa pýši veľkým objemom u všetkých nádržiek, odporúčame napríklad model Saeco Lirika OTC .

Príkonom aj parným tlakom sa kávovar Krups drží dobrých štandardov, podobne je na tom aj v otázke nastavenia. Umožňuje nastavenie teploty a tvrdosti vody a nastavenie sily kávy. Variabilný je aj jeho mlynček, vyberať ale môžete len z troch hrubostí, čo nie je žiadny zázrak. Pri funkciách musíte oželieť manuálne šľahanie mlieka, nápojová ponuka je však dostatočná.

470 € Orientačná cena
Autor: Iveta Polášková | Dátum: | Produkt: Krups Evidence EA890110 | Hodnotenie: 82,2 %
Iveta Polášková je milovníčkou kávy a rada skúša rôzne spôsoby jej prípravy. Ľahko tak poradí, komu sadne automatický kávovar a kto by mal siahnuť skôr po kávovare pákovom alebo napríklad po prekvapkávači. Vďaka skúsenostiam v odbore rada vyjasní, v čom spočíva nastavenie tvrdosti vody alebo aké sú rozdiely medzi rôznymi značkami na trhu. Jej záujmu neunikli ani témy príbuzné, napríklad mlynčeky na kávu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Krups Evidence EA890110

Krups Evidence EA890110

470 € Orientačná cena