Menu

Recenzia a test Nivona NICR 758

8. miesto
81,3 % Celkové hodnotenie
 • Veľký objem nádoby na vodu
 • Bohatá ponuka funkcií
 • Možnosť uloženia vlastného receptu
 • Vyššia cena
 • Len 3 stupne hrubosti mletia
730 € Orientačná cena
 • 9,4/10
  Hodnotenie výkonu
 • 8,3/10
  Hodnotenie objemu
 • 8,5/10
  Hodnotenie možností a nastavení
 • 8,8/10
  Hodnotenie výbavy a funkcií
 • 81,3 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje 

Kávovar Nivona NICR 758 patril v čase nášho porovnania (november 2021) k najobjemnejším s nádobkou na vodu s kapacitou 2,2 l. Pri objeme zásobníka na kávu sa ale dočkáme viac-menej priemeru, pojme 250 g. Priemerný je tiež objem odpadového zásobníka, ktorý sa naplní po 13 šálkach kávy. Všetky tieto parametre je však vhodné posudzovať podľa vašich individuálnych nárokov a spotreby kávy.

Čo sa príkonu 1455 W týka, ide opäť o priemernú hodnotu z porovnávaných zariadení, ide ale o príkon dostačujúci. Ten navyše nemá na chuť kávy vplyv, ovplyvňuje hlavne rýchlosť zahriatia prístroja. Vplyv na kvalitu kávy už však určite má parný tlak a 15 bar je pre domáce využitie najčastejší.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Nivona

50 % De'Longhi, 30 % Nivona, 10 % Jura, 10 % Krups
Parný tlak (bar)

15

15,40
Príkon (W)

1 455

1 453,50
Objem nádobky na vodu (l)

2,2

1,86
Objem zásobníka na kávu (g)

250

258,00
Objem odpadového zásobníka (šálky)

13

13,10
Počet stupňov hrubosti mletia

3

8,80
Použitie mletej kávy

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Nastaviteľná teplota vody

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná sila kávy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná tvrdosť vody

Áno

100 % Áno
Možnosť ukladania vlastných receptov

Áno, 1 recept

60 % Nie, 20 % Áno, 10 receptov, 10 % Áno, v aplikácií, 10 % Áno, 1 recept
Počet šálok naraz

2

100 % 2

Možnosti a nastavenia

Užívatelia kávovaru značky Nivona určite ocenia možnosti nastavenia, ktoré im prístroj ponúka. Podľa osobných preferencií je možné navoliť teplotu vody aj silu kávy. Tá je ale voliteľná pri všetkých kávovaroch v našom teste. Bežná je tiež možnosť nastaviť na kávovare tvrdosť vody a prispôsobiť ho tak miestnym podmienkam. Samozrejmé ale nie je použitie mletej kávy, ktoré je u tohto prístroja možné. Na prípravu kávy pre väčší počet osôb je výhodné pripravovať dve šálky kávy naraz, čo vám tento model umožní.

Kávovar Nivona umožňuje pomocou funkcie naprogramovať si vlastný nápoj od A do Z. Táto funkcia je stále skôr neobvyklá. Čo sa týka hrubosti mletia, na výber máte z troch stupňov. To je pomerne málo, iné prístroje umožnia aj štvornásobok, a hrubosť mletia tak predstavuje jedinú kaňku na inak skvelom vysvedčení v tejto oblasti.

Vybavenie a funkcie

Prípravu mliečnej peny vám uľahčí automatické šľahanie mlieka, ktoré je nasávané z nádobky či priamo z krabice hadičkou. Nádobka na mlieko vo výbave nie je, možno ju ale dokúpiť. Manuálne šľahanie tryskou kávovar neumožňuje. Kávová ponuka obsahuje 9 prednastavených nápojov, čo je ľahký nadpriemer. Doplnkovou funkciou je výdaj horúcej vody, ktorú môžete využiť pri príprave čaju alebo iných teplých nápojov.

Ovládanie a údržba

Vďaka nastaviteľnej výške výpuste je možné pripravovať kávové špeciality do rôzne vysokých šálok bez toho, aby káva striekala von, alebo sa pod výpust nezmestil väčší pohár. Ovládanie je veľmi jednoduché vďaka displeju a dvom otočným kolieskam. Vďaka zabudovanému Bluetooth je možné obsluhu vykonávať aj pomocou aplikácie v smartfóne. Kávovar však musí byť vopred zapnutý manuálne tlačidlom. Výhodou sú automatické režimy čistenia a odvápňovania, ktoré pomáhajú s pravidelnou údržbou. Potešiť by vás mohol navyše úsporný režim.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šľahanie mlieka

Automatické - hadičkou

50 % Automatické - hadičkou, 40 % Automatické - s vlastnou nádobou, 10 % Možnosť voľby (automatické s nádobou + parná tryska)
Počet prednastavených nápojov

9

9,40
Výdaj horúcej vody

Áno

100 % Áno
Ovládanie

Manuálne + malý displej

80 % Dotykový displej, 20 % Manuálne + malý displej
Nastaviteľná výška výpustu

Áno

100 % Áno
Automatické čistenie

Áno

100 % Áno
Automatické odvápňovanie

Áno

100 % Áno
Úsporný režim

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

34

34,49
Šírka (cm)

24

25,75
Hĺbka (cm)

46

42,68
Hmotnosť (kg)

8

9,30

Naše hodnotenie a záver

Pri modeli Nivona NICR 758 nebude nutné tak často dopĺňať vodu, má totiž jeden z najobjemnejších zásobníkov v našom porovnaní. Častej príprave kávy tiež hrá do kariet objemný odpadový zásobník. Pozor však na doplňovanie kávy, kávovar pojme 250 g, čo je jedna z nižších hodnôt recenzovaných modelov. Tento prístroj ponúka až na hrubosť mletia dobré možnosti nastavenia, automatické šľahanie mlieka pomocou hadičky a naprogramovanie vlastnej receptúry. Je dokonca možné ho ovládať cez Bluetooth, zapnúť ho však musíte manuálne.

Ak by ste radšej kávovar, ktorý na šľahanie mlieka používa vlastnú nádobku s výpustou, môžete si tiež prečítať recenziu modelu De’Longhi Intensa ECAM 23.460S .

730 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Nivona NICR 758 | Hodnotenie: 81,3 %
Eliška Srncová sa ako redaktorka venuje svojim témam dlhodobo, o porovnaniu automatických kávovarov sa stará už viac ako štyri roky. Informácie nazbierané intenzívnym prieskumom i vlastnými skúsenosťami vie pretvoriť na užitočné rady, a uľahčiť vám tak výber automatického kávovaru. Prehľad si udržuje aj o ďalších typoch, napríklad kapsľových alebo pákových.

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Nivona NICR 758

Nivona NICR 758

8. miesto  v porovnaní
730 € Orientačná cena