Menu

Recenzia a test Nivona NICR 758

81,3 % Celkové hodnotenie

v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnotenie výkonu
 • 8,3/10
  Hodnotenie objemu
 • 8,5/10
  Hodnotenie možností a nastavení
 • 8,8/10
  Hodnotenie výbavy a funkcií

Klady

 • Veľký objem nádoby na vodu
 • Bohatá ponuka funkcií
 • Možnosť uloženia vlastného receptu

Zápory

 • Vyššia cena
 • Len 3 stupne hrubosti mletia
800 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kávovar Nivona NICR 758 patril v čase nášho porovnania (november 2021) k najobjemnejším s nádobkou na vodu s kapacitou 2,2 l. Pri objeme zásobníka na kávu sa ale dočkáme viac-menej priemeru, pojme 250 g. Priemerný je tiež objem odpadového zásobníka, ktorý sa naplní po 13 šálkach kávy. Všetky tieto parametre je však vhodné posudzovať podľa vašich individuálnych nárokov a spotreby kávy.

Čo sa príkonu 1455 W týka, ide opäť o priemernú hodnotu z porovnávaných zariadení, ide ale o príkon dostačujúci. Ten navyše nemá na chuť kávy vplyv, ovplyvňuje hlavne rýchlosť zahriatia prístroja. Vplyv na kvalitu kávy už však určite má parný tlak a 15 bar je pre domáce využitie najčastejší.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Nivona

50 % De'Longhi, 20 % Krups, 20 % Philips, 10 % Jura
Parný tlak (bar)

15

90 % 15, 10 % 19
Príkon (W)

1 455

70 % 1450, 20 % 1500, 10 % 1550
Objem nádobky na vodu (l)

2,2

1,96
Objem zásobníka na kávu (g)

250

276,00
Objem odpadového zásobníka (šálky)

13

40 % 14, 30 % 12, 10 % 16, 10 % 10, 10 % Neuvedené
Počet stupňov hrubosti mletia

3

10,40
Použitie mletej kávy

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Nastaviteľná teplota vody

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná sila kávy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľná tvrdosť vody

Áno

100 % Áno
Možnosť ukladania vlastných receptov

Áno, 1 recept

80 % Nie, 10 % Áno, v aplikácií, 10 % Áno
Počet šálok naraz

2

100 % 2

Možnosti a nastavenia

Užívatelia kávovaru značky Nivona určite ocenia možnosti nastavenia, ktoré im prístroj ponúka. Podľa osobných preferencií je možné navoliť teplotu vody aj silu kávy. Tá je ale voliteľná pri všetkých kávovaroch v našom teste. Bežná je tiež možnosť nastaviť na kávovare tvrdosť vody a prispôsobiť ho tak miestnym podmienkam. Samozrejmé ale nie je použitie mletej kávy, ktoré je u tohto prístroja možné. Na prípravu kávy pre väčší počet osôb je výhodné pripravovať dve šálky kávy naraz, čo vám tento model umožní.

Kávovar Nivona umožňuje pomocou funkcie naprogramovať si vlastný nápoj od A do Z. Táto funkcia je stále skôr neobvyklá. Čo sa týka hrubosti mletia, na výber máte z troch stupňov. To je pomerne málo, iné prístroje umožnia aj štvornásobok, a hrubosť mletia tak predstavuje jedinú kaňku na inak skvelom vysvedčení v tejto oblasti.

Vybavenie a funkcie

Prípravu mliečnej peny vám uľahčí automatické šľahanie mlieka, ktoré je nasávané z nádobky či priamo z krabice hadičkou. Nádobka na mlieko vo výbave nie je, možno ju ale dokúpiť. Manuálne šľahanie tryskou kávovar neumožňuje. Kávová ponuka obsahuje 9 prednastavených nápojov, čo je ľahký nadpriemer. Doplnkovou funkciou je výdaj horúcej vody, ktorú môžete využiť pri príprave čaju alebo iných teplých nápojov.

Ovládanie a údržba

Vďaka nastaviteľnej výške výpuste je možné pripravovať kávové špeciality do rôzne vysokých šálok bez toho, aby káva striekala von, alebo sa pod výpust nezmestil väčší pohár. Ovládanie je veľmi jednoduché vďaka displeju a dvom otočným kolieskam. Vďaka zabudovanému Bluetooth je možné obsluhu vykonávať aj pomocou aplikácie v smartfóne. Kávovar však musí byť vopred zapnutý manuálne tlačidlom. Výhodou sú automatické režimy čistenia a odvápňovania, ktoré pomáhajú s pravidelnou údržbou. Potešiť by vás mohol navyše úsporný režim.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šľahanie mlieka

Automatické s hadičkou

60 % Automatické s nádobou, 30 % Automatické s hadičkou, 10 % Možnosť voľby (automatické s nádobou + parná tryska)
Počet prednastavených nápojov

9

12,20
Výdaj horúcej vody

Áno

100 % Áno
Ovládanie

Manuálne + malý displej

100 % Dotykový displej
Nastaviteľná výška výpustu

Áno

100 % Áno
Automatické čistenie

Áno

100 % Áno
Automatické odvápňovanie

Áno

100 % Áno
Úsporný režim

Áno

100 % Áno
Výška (cm)

34

36,13
Šírka (cm)

24

24,57
Hĺbka (cm)

46

43,85
Hmotnosť (kg)

8

9,40

Naše hodnotenie a záver

Pri modeli Nivona NICR 758 nebude nutné tak často dopĺňať vodu, má totiž jeden z najobjemnejších zásobníkov v našom porovnaní. Častej príprave kávy tiež hrá do kariet objemný odpadový zásobník. Pozor však na doplňovanie kávy, kávovar pojme 250 g, čo je jedna z nižších hodnôt recenzovaných modelov. Tento prístroj ponúka až na hrubosť mletia dobré možnosti nastavenia, automatické šľahanie mlieka pomocou hadičky a naprogramovanie vlastnej receptúry. Je dokonca možné ho ovládať cez Bluetooth, zapnúť ho však musíte manuálne.

Ak by ste radšej kávovar, ktorý na šľahanie mlieka používa vlastnú nádobku s výpustou, môžete si tiež prečítať recenziu modelu De’Longhi Intensa ECAM 23.460S .

800 € Orientačná cena
Autor: Iveta Polášková | Dátum: | Produkt: Nivona NICR 758 | Hodnotenie: 81,3 %
Iveta Polášková
Iveta je milovníčkou kávy a rada skúša rôzne spôsoby jej prípravy. Ľahko tak poradí, komu sadne automatický kávovar a kto by mal siahnuť skôr po kávovare pákovom alebo napríklad po prekvapkávači. Vďaka skúsenostiam v odbore rada vyjasní, v čom spočíva nastavenie tvrdosti vody alebo aké sú rozdiely medzi rôznymi značkami na trhu. Jej záujmu neunikli ani témy príbuzné, napríklad mlynčeky na kávu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Nivona NICR 758

Nivona NICR 758

800 € Orientačná cena