Menu

Recenzia a test BaByliss ST395E

80,3 % Hodnotenie
redakcie

Taktiež nás zaujalo

Parné žehličky na vlasy

Klady a zápory

Klady

  • Ionizačná funkcia
  • Parná funkcia
  • Automatické vypnutie

Zápory

  • Pomaly sa nahrieva
  • Len 5 stupňov nastavenia teploty
  • Nemá plávajúce doštičky
60 € Orientačná cena

Základné parametre a funkcie

BaByliss ST395E je žehlička s povrchom, ktorý kombinuje titán a keramiku. Teplotu je možné nastaviť v 5 rôznych stupňoch medzi 170 °C a 230 °C. Kvôli vysokej minimálnej teplote nie je táto žehlička príliš vhodná pre majiteľov a majiteľky veľmi jemných a citlivých vlasov. Na požadovanú teplotu sa žehlička zahreje za 2 až 3 minúty, niektoré modely ale zvládajú nahriatie aj za 30 sekúnd.

Žehlička má iónovú a parnú technológiu. Iónová chráni vlasy pred vysúšaním a potláča vznik statického náboja, parná funkcie zase vlasy počas žehlenia hydratuje a uľahčuje žehlenie. V prípade tohto modelu je možné vybrať dva stupne množstva pary. Doštičky nie sú napustené žiadnym olejom ani kondicionérom a nie sú plávajúce. Pri žehlení tak môže dochádzať k ťahaniu a trhaniu vlasov. Uprostred žehliacich doštičiek je výsuvná kefa, ktorá vlasy počas žehlenia rozdeľuje do menších prameňov. Rozmery doštičiek sú 85 mm na dĺžku a 38 na šírku. Žehlička nemá zaoblené okraje, tvorba vĺn teda bude zložitejšia.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Povrch žehliacich doštičiek

Titán-keramika

Nastavenie teploty

Áno

Počet stupňov nastavenia teploty

5

Minimálna teplota (°C)

170

Maximálna teplota (°C)

230

Príkon (W)

55

Doba zahrievania (s)

150

Ionizačná funkcia

Áno

Parná funkcia

Áno

Plávajúce doštičky

Nie

Napustené doštičky

Nie

Dĺžka žehliacich doštičiek (mm)

85

Šírka žehliacich doštičiek (mm)

38

Zaoblené okraje

Nie

Užívateľský komfort

Prívodný kábel meria 1,8 metra a má otočnú koncovku, obsluha je tým pádom pohodlnejšia. Teplota a informácie o nahriatí sú zobrazené na displeji. Nastavenú teplotu bohužiaľ nie je možné uzamknúť, pri žehlení teda môže dôjsť k náhodnému prepnutiu. Ak náhodou zabudnete žehličku vypnúť, postará sa o to funkcia automatického vypnutia. Žehličku nie je možné uzamknúť v zatvorenej polohe, skladovať ju teda budete musieť otvorenú. Pred žehlením je vždy potrebné vlasy poriadne vysušiť, touto žehličkou totiž nie je možné žehliť mokré vlasy. Funguje iba v sieti s napätím 230 V, pokiaľ teda cestujete do krajín, kde je napätie iba 115 V, nebudete môcť túto žehličku použiť. Súčasťou balenia je aj žiaruvzdorná podložka, tú môžete využiť na odkladanie.

Parameter Tento produkt
Dĺžka prívodného kábla (cm)

180

Otočný kábel

Áno

Displej

Áno

Indikácia zahriatia

Áno

Uzamknutie nastavenej teploty

Nie

Automatické vypnutie

Áno

Žehlenie mokrých vlasov

Nie

Zámok klieští

Nie

Hodnotenie používateľov

Užívatelia chvália najmä kvalitu žehlenia, žehlička si podľa nich poradí aj s hustými a nepoddajnými vlasmi. Pozitívne hodnotia aj nastavenie teploty a hrebeň, ktorý pomáha so žehlením. Nevýhodu ale vidia vo vyššej hmotnosti – pri dlhšom žehlení hustých vlasov vás môže začať bolieť ruka.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Žehlička BaByliss ST395E je výnimočná najmä vďaka funkciám, ktoré ponúka. Hlavným pozitívom je parná funkcia, ktorá pomáha s vyhladzovaním a vyrovnávaním nepoddajných vlasov pri nižšej teplote. Para zároveň nepoškodzuje jemné vlasy. Nevýhodou tohto modelu je ale hmotnosť, ktorá môže pri dlhodobom používaní namáhať ruku. Niekomu by mohlo vadiť aj pomalšie nahrievanie.

Záver

Žehlička BaByliss ST395E je vhodná najmä pre majiteľov a majiteľky normálnych alebo hustých, kučeravých vlasov. Kvôli vysokej minimálnej teplote nie je vhodná pre majiteľky jemných a citlivých vlasov. Jej povrch je vyrobený z kombinácie titánu a keramiky, ponúka iónovú technológiu a tiež dva stupne parnej funkcie. Výhodou je funkcia automatického vypnutia a regulácia teploty. Nevýhodou je malé rozpätie teplôt a dlhé nahrievanie. Ak by ste chceli žehličku, ktorá sa nahrieva rýchlejšie, odporúčame vám model Remington S1510.

60 € Orientačná cena
Autor: Kamila Lorenzová | Dátum: | Produkt: BaByliss ST395E | Hodnotenie: 80,3 %
Kamila Lorenzová je jednou z redaktoriek v našom tíme a na webe má na starosti desiatky rôznych tém. Žehličky na vlasy patria medzi jej najobľúbenejšie, pretože ich používa takmer denne a snaží sa neustále hľadať to najlepšie na trhu. Okrem prieskumu sa vrhla aj na reálne testovanie a vybrané modely vyskúšala. Dokáže vám teda poradiť, či sú určité funkcie v praxi užitočné alebo naopak zbytočné.
Redaktorka

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia BaByliss ST395E

BaByliss ST395E

60 € Orientačná cena