Menu

Baseus Amblight 30 000 mAh – Recenzie, testy a porovnania

Víťaz porovnania v kategorii Powerbanky s kapacitou nad 10 000 mAh

Klady

  • Výborná pre ultrabooky a Macbooky
  • Veľká kapacita
  • Široké spektrum konektorov

Zápory

  • Pomerne vysoká cena
  • Chýba bezdrôtové nabíjanie
  • Hrubšia konštrukcia nemusí v taške vyhovovať
70 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Model Baseus Amblight 65W 30000 mAh sa javí ako jedna z najzaujímavejších a najlepšie vybavených veľkokapacitných powerbánk na trhu (marec 2023). Powerbanku sme otestovali a hľadali jej najväčšie prednosti, ale aj negatíva. Recenzovaný model disponuje extrémnou kapacitou 30 000 mAh, takže váš telefón, ale aj notebook, hravo nabije hneď niekoľkokrát.

Model nás pred testom ale zaujal aj svojim vyšším výstupným výkonom. Dokáže totiž pripojené zariadenie napájať tempom až 65 wattov. To väčšina konkurenčných modelov nedokáže. Na tele nájdete displej s plastovým krytom, ktorý vás vie informovať nielen o stave batérie, ale aj o výstupnom napätí a prúde. V praxi sa nejedná o akokoľvek užitočnú funkciu, je tu inštalovaná skôr pre technologických nadšencov.

Displej je možné rozsvietiť tlačidlom na boku powerbanky. S ohľadom na obrovskú kapacitu určite nepočítajte s kompaktným zariadením. Hmotnosť presahuje pol kilogramu a s rozmermi 6,5×14,5×3,8 centimetra ide o väčšie zariadenie. Do vrecka teda rozhodne nepatrí, do batohu sa ale zmestí hravo. V balení nájdete metrový kábel typu USB-C s podporou rýchleho nabíjania (100 W).

Ako powerbanka nabíja

Okrem toho sa dočkáte pokročilejšej konektivity. Na tele powerbanky Baseus totiž nájdete hneď tri pomalšie USB-A konektory s podporou výstupu 5 V pri 3 A (15 wattov) doplnené o jedno klasické USB-A s výstupom až 30 wattov pri rozdielnych napätiach. Na nabíjanie powerbanky môžete využiť klasické microUSB, Lightning aj obojsmerné USB-C. Práve konektor USB-C ponúka výstup až 65 wattov.

Maximálny kombinovaný výstup je 63 wattov, teda o niečo málo nižší, ako keď pripojíte iba USB-C. Tento výstup docielite využitím rýchleho USB-A a USB-C konektora (18+45 wattov). Je skutočnou radosťou vidieť, že prostredníctvom štandardu PD je možné powerbanku nabíjať celými 60 wattmi. Doplna sa nabije približne za tri a pol hodiny, čo je s ohľadom na veľkú kapacitu dobré tempo.

Rýchlosti nabíjania znejú skvelo, bohužiaľ ale nemáme na trhu stále jednotný štandard nabíjania, ktorý by výrobcovia telefónov používali. Pokiaľ vlastníte niektorý z telefónov Xiaomi či Oppo s rýchlym nabíjaním, zbystrite. Telefóny od Xiaomi sa budú nabíjať najrýchlejšie tempom 27 wattov, a to prostredníctvom rýchleho USB-A konektora. Telefóny Oppo dosiahnu maximálne 5–10 wattov.

Test nabíjania

Pri našom teste nabíjania si viedla powerbanka podľa očakávania. MacBook Pro 13 sa síce nabíjal naozaj rýchlo (hoci nie sme schopní zmerať na MacBooku príkon – pretože Apple), ale pri telefónoch bez plnej podpory Power Delivery už to taká sláva nebola. Na výsledný príkon cez USB-C sa môžete pozrieť v tabuľke nižšie.

Telefón Maximálny príkon podľa výrobcu telefónu Reálny príkon z powerbanky
Samsung Galaxy S22 Ultra 45 W 25,1 W
Xiaomi 12T Pro 120 W 21,3 W
Google Pixel 7 20 W 15,3 W

S ohľadom na výsledky nezostáva než dodať, že nejde tak úplne o chybu výrobcu powerbanky, ako skôr o chaos medzi výrobcami telefónov. Tí sa nedokážu zhodnúť na jednotnom nabíjacom štandarde a keď už náhodou áno, jeho implementácia býva často chatrná.

Rovnako je potrebné počítať s tým, že použitá aplikácia AccuBattery ukazuje približné výsledky skreslené o súčasnú spotrebu telefónu. Ten bol síce nastavený na nízky jas a žiadne procesy neprebiehali, ale svietenie obrazovky a prepočet dát v aplikácii má taktiež vplyv.

Parameter Tento produkt
Kapacita podľa výrobcu (mAh)

30 000

Materiál

Kov

Hmotnosť (g)

534

Počet výstupných portov

5

Výstupný port

USB-C, 4x USB-A

Vstupný port

MicroUSB, USB-C, Lightning

Maximálny výkon (W)

65

Rýchlosť dobíjania powerbanky (hod)

3

LED diódy

Nie

Displej

Áno

Podpora rýchlonabíjania

Áno

Bezdrôtové nabíjanie

Áno

Svietidlo

Nie

Solárny panel

Nie

Rozmery d*š*v (cm)

14,5 x 6,5 x 3,8

Názory užívateľov

Pri čítaní recenzií používateľov je úplne zrejmé, aký neporiadok na trhu robia rozdielne štandardy nabíjania. Aj keď ich powerbanka Baseus podporuje dostatok, špecifické systémy Xiaomi, Oppo a ďalšie podporovať viac-menej ani nemôže kvôli licenciám na dané protokoly nabíjania. Niektorí používatelia sa preto sťažujú, že powerbanka ich telefón nabíja pomaly, iní zase, že sa jej vlastná baterka nabíja veľmi dlho. S využitím vhodnej nabíjačky to však nie je pravda.

Chvála smeruje k extrémnej kapacite powerbanky, rýchlemu nabíjaniu (od užívateľov, ktorí párujú powerbanku s notebookmi či správnymi telefónmi) a dobrému pomeru ceny/kvality/výkonu.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Najväčšou prednosťou modelu Baseus Amblight je jeho kombinácia kapacity a rýchleho nabíjania. Powerbanka vás hravo prevedie celým pracovným dňom pri ultrabooku, dobije vám telefón, inteligentné hodinky a ešte v nej nejaká tá „šťava“ zostane. Menej viditeľná, ale rozhodne hodnotná funkcia je rýchle nabíjanie powerbanky pri využití zdroja s podporou štandardu Power Delivery (PD) a výkonom 60 wattov či viac.

Bohužiaľ sa s veľkou kapacitou spája aj vyššia hmotnosť powerbanky, ktorá v tomto prípade presahuje pol kilogramu. Za veľké negatívum to označiť nemôžeme, pretože vzhľadom na kapacitu zariadenia nijako nadpriemerne ťažké nie je, ale do vrecka ho nedáte. Je tiež škoda, že výrobca neumožnil nabíjanie vo vyššom výkone pri využití väčšieho počtu konektorov.

Porovnanie s alternatívami

Baseus Amblight Power Bank 65W 30000mAh nie je jediná powerbanka na trhu s veľkou kapacitou a podporou rýchleho nabíjania. So zaujímavou alternatívou prichádza e-shop Alza, je ňou model AlzaPower Metal 40000mAh Fast Charge + PD3.0 (100W). Ako už napovedá samotný názov, powerbanka od Alzy má jednak väčšiu kapacitu, jednak aj väčší výstupný výkon.

A vzhľadom na to, že sa v čase písania recenzie (marec 2023) predávala len o pár eur drahšie, môže sa zdať ako lepší variant. To sa ale bohužiaľ povedať nedá, inak by sme recenzovali práve model od Alzy. Jej powerbanka totiž síce zvláda výstup až 100 wattov prostredníctvom konektora USB-C, celkový počet konektorov je ale obmedzený na dvojicu USB-A s maximálne 18 wattmi, jedným obojsmerným USB-C s až 100 wattmi a jedným microUSB na nabíjanie.

Výrobca odporúča powerbanku nabíjať pomaly, to potom ale môže trvať aj viac ako 10 hodín. To za nevýhodu neoznačíme, pretože sa jedná o organizačné opatrenie, ktoré predlžuje životnosť. Čo však platí je to, že v porovnaní s Baseusom je model od Alzy nadpriemerne ťažký, má menší počet aj výber variantov konektorov a klasické USB-A podporujú maximálne 18 wattov. S ohľadom na všestrannosť preto odporúčame skôr Baseus.

Naše hodnotenie a záver

Baseus Amblight Power Bank 65W 30000mAh patrí medzi najlepšie vybavené vysokokapacitné powerbanky, ktoré boli v čase testu (marec 2023) na slovenskom trhu k dispozícii. S kapacitou 30 000 mAh a podporou až 65 W nabíjania prostredníctvom USB-C sa jedná o vhodný model pre prácu na ultrabooku na cestách. Výhodou je aj jej pomerne rýchle nabíjanie a dobrý výber konektorov. Bezdrôtové nabíjanie tu bohužiaľ chýba.

Pre užívateľov moderných iPhonov sa ako zaujímavá alternatíva (hoci s podstatne nižšou kapacitou) ponúka nami testovaný model Swissten Power Bank 10 000 mAh. Ten totiž podporuje obľúbený MagSafe a teda aj bezdrôtové nabíjanie iPhonov.

70 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Baseus Amblight 30 000 mAh
Jakub Gulec
Jakub je v našej redakcii technickým guru. Miluje cestovanie a s powerbankou cestoval napríklad na Islande a v Jordánsku. Keďže sú technológie jeho denným chlebom a bez powerbanky by sa pri cestovaní nezaobišiel, vysvetlí vám napríklad, prečo na tejto prenosnej batérii nešetriť. Okrem tejto témy sa venuje aj tabletom, mobilom a ďalšej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Baseus Amblight 30 000 mAh

Baseus Amblight 30 000 mAh

70 € Orientačná cena